| AlexZaban a întrebat:

De la ce vârsta începe o relație normala? Poti sa începi o relație și la o vârstă mai mică dacă vrei(11-13 ani)?

16 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca vrei, in acel caz, relatia de prietenie (amicitie) poate fi inceputa chiar si din timpul gradinitei. Grupa mijlocie sau grupa mare. Bineinteles ca totul depinde in primul rand de caracterul personal de a fi sociabil sau nu. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu de la 5 ani? E tarziu?

| Clytia a răspuns:

Alea nu pot fi numite relații.
Chiar mi-ai adus aminte cum acum câteva zile îmi zice o fată de 15 ani că ea a avut cinci "relații" până acum. laughing

| Goete a răspuns (pentru Clytia):

Cine stie ce fel de "relatii", poate sexuale happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copiii din ziua de azi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu încă din burta mamei?

| AlexZaban explică:

Eu am pus o întrebare serioasă nu inteleg de ce va bateți joc.

| Sofer a răspuns:

Ce relație la 13 ani? Relație gen pupături și sa va jucați împreună.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideal e după 18 ani, când ești mai copt la minte.

| Clytia a răspuns (pentru Goete):

Dacă am înțeles eu bine, a stat doi ani cu un băiat de 21 de ani. Ar trebui să mă mai surprindă ceva? laughing

| Goete a răspuns (pentru Clytia):

Nu stiu, poate avem fiecare lucrurile noastre cu care altii se surprind

| AmeliaD a răspuns:

Eu as zice 14+ deoarece la 11-13 ani ești încă un copil, adică ești sub clasa a 8a. Cred ca e ok sa începi o relație la liceu

| Maya0Valentina a răspuns:

Depinde ce relatie, Daca vb de relatia de prietenie se poate incepe de la gradinita. Daca vb de relatie relatie 11-13 este putin cam devreme.Relatile normale ar putea incepe de la abia 16-17 sau 18.Asa cred eu.

| Maya0Valentina a răspuns (pentru Maya0Valentina):

Abia*

| Crosto a răspuns:

De la gradinita... am stat cu ea in banca laughing si acum mai suntem prieteni -16 ani doar prieteni-amici

| Anonima163333 a răspuns:

Parerea mea e ca o relatie este ok de la 16 ani plus, atunci esti mai matur.Succes!