| anonim_4396 a întrebat:

De vreo saptamana, ma dor sanii, m-i -s-au intarit si sunt foarte grei.Cateodata,daca simt un miros placut m-i se face foame/pofta.Ma simt cateodata obosita.Inainte ma uitam la televizor pana la O3-04:00 (nu tot timpul, ma culcam si mai devreme), iar acum m-i se inchid ochii pe la 23:30-00:00, dorm bustean.De ce? Oi fi ramas insarcinata? O fac logodnicul meu, destul de des si de fiecare data ejaculeaza in mine (o facem neprotejat). Menstruatia m-i-a intarziat, 12 zile. Ultima oara, cand m-i-a venit ciclu, m-a tinut 2 zile si a curs foarte putin.Nu vreau sa fac test de sarcina, pentru ca nu am incredere in ele.Am o amintire neplacuta si dureroasa, in privinta testelor de sarcina. Ce sa fac? Sunt confuza!

6 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Dacă nu ai încredere în testele de sarcină, poţi încerca la un medic. El îţi va spune mai exact happy

| doc a răspuns:

Daca nu iti plac testele de sarcina sau cotrolul la medic ce te astepti sa-ti raspundem?happy

Asteapta cateva luni si o sa-ti dai seama daca esti sau nu insarcinata

| BRG a răspuns:

Să fi sănătoasă și să ai grijă de tine, iar dacă ești cumva gravidă ceea ce este foarte posibil să fi, să nu î-ți dea prin cap să faci avort, multă sănătate și toate cele bune.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Dar in ce-ti spunem noi ai incredere? Parerea mea este ca 90% esti insarcinata. Un test de sarcina nu are cum fi dureros, doar daca te expimi la figurat.In cel ma rau caz, mergi la doctor.Atunci este sigur:da sau ba!

| alina_3473 a răspuns:

Parerea mea este ca mai mult ca sigur esti gravida. SA-TI TRAIASCA si sa te bucuri de el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ati zic sigur ca esti insarcinanta, ai grija sa nu faci avort, bafta:*