| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua tuturor.Am nevoie de "putin" ajutor din partea voastra.Va rog frumos! Acum 2 saptamani, am fost la un doctor si acesta mi-a spus ca s-ar putea sa fiu insarcinata, m-a trimis la ecografie si nu s-a vazut.Ecograful,m-i-a spus ca daca sunt gravida, sarcina se vede dupa 4-6 saptamani.Si m-a trimis din nou la ginecolog si m-i-a spus ca nu sunt gravida.Nu mai inteleg nimic.Am vorbit cu o doctorita si m-a intrebat daca am facut vreun test de sarcina si am zis ca da. Unul a iesit pozitiv si unul negativ si ca sunt confuza.In luna februarie am avut ciclu menstrual 2 zile si m-ia curs foarte putin si culoare era spre un roz deschis.De obicei ciclul menstrual ma tine 7 zile si imi vine ceas, dar nu si de data aceasta.In februarie m-i-a venit dupa 38 de zile.Forma sanilor s-a schimbat...au luat o forma sa zic ca de lacrima/para.si parca sunt mai tari si mai grei.Greturi,varsaturi nu am.Ma simt cateodata obosita, ma enervez aproape din orice. Daca simt afara un miros de mancare ori m-i se face foame ori nu il suport, nu imi place.Sex fac cu logodnicul meu destul de des si neprotejat, deoarece amandoi ne dorim un copil. Voi ce spune-ti? Sunt oare insarcinata? Dati-mi niste sfaturi, idei ceva, ca sunt zapacita/confuza si nu mai inteleg absolut nimic! Va multumesc pentru sprijin!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E probabil sa fii insarcinata, dar trebuie sa mai ai putina rabdare. Sarcina nu se depisteaza imediat, nici testele de sarcina nu sunt imbatabile.
Eu iti recomand sa faci doua teste de sarcina, ambele din prima urina de dimineata, in doua dimineti consecutive. Eu cred ca iti vor confirma sarcina. Dupa ce se pozitiveaza testul, mai trebuie sa astepti cam 14-20 de zile pana ce sarcina va fi vizibila la ecografie.

| Sara2 a răspuns:

Eu cred ca esti insarcinata

| mihaa a răspuns:

Asa eram si eu cu mirosurile de mancare eu zic ca daaa esti gravida felicitarii mamicutooo

| zanesiprintese a răspuns:

Atunci. Felicitari, veti fi parinti!laughing Mai fa un test. Este adevarat ca sanii iau anumite forme, dar asta se intampla si la ciclu'. Sunt multe 'semne' identice.

| simo78 a răspuns:

Mda, si eu cred acelasi lucru esti insarcinata.Felicitari.multa multa sanatate voua si bebelusului care urmeaza sa vina.Va doresc un PASTE FERICIT fie ca flacra sfinta din noaptea invierii sa va lumineze drumul in viata...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

BV esti insarcinata draga felicitarii