| chris_2294 a întrebat:

Dece tot timpul pe langa sentimentul ala de fericire atunci cand esti indragostit te si doare? Dece nu poate sa fie totul frumos atunci cand iubesti? Dece nu poti opri timpul in loc si sa fi cu persoana pe care o iubesti? Sunt foarte multe intrebari fara raspuns, sau unele au raspuns doar ca noi/eu nu l-am gasit sau nu il stiu. As avea nevoie de niste sfaturi/pareri. V-as multumi mult:*

4 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

"Dece tot timpul pe langa sentimentul ala de fericire atunci cand esti indragostit te si doare? " Daca nu e si ptina durere nu simti cu adevarat dragostea/iubirea!
Iubesti- te certi- te desparti- se simte iubirea din nou- va impacati. - daca e iubire cum spui tu.

Daca ar fi mereu numai iubire. ar fi. monotonie, nu crezi? adica mereu sa iubesti. trebuie si niste tachinare, ca sa nu ne plictisim!

"Dece nu poti opri timpul in loc si sa fi cu persoana pe care o iubesti" - pentru ca poate fara sa iti dai seama. actuala. poate nu e chiar genul tau, poate. nu e asa cum crezi tu ca e. poate nu e o persoana de o meriti.
Asa ca timpul merge. inainteaza. se misca ca sa ne dam seama. si daca ceva nu merge si nu se poate schimba nimic, mergem mai departe, dam sansa altei persoane.

"Sunt foarte multe intrebari fara raspuns, sau unele au raspuns doar ca noi/eu nu l-am gasit sau nu il stiu" - daca ai sta de vorba cu mai multe persoane ai vedea diferite opinii si ai trage esentiale.

Bafta!

| mytzzy_8364 a răspuns:

Prima intrebare.pentru ca iubirea mereu este jucausa cu inimile lor si pentru ca niciodata un baiat nu stie sa pretuiasca cea ce are
a doua intrebare.pentru ca iubirea este aspra si depinde si pe cine iubesti
a treia intrebare.pentru ca timpul nu se pate opri se acea persoana poate nu te iubeste si daca zice ca te iubeste sa nu crezi doar in clipa in care o sa-ti dovedeasca

eu de exemplu am doar 13 ani si m-am saturat nici nu stiu daca mai cred ca nu mai stiu sa iubesc pentru ca cu ultimu baiat cu care am fost el zicea ca ba nul iubesc si inventa tot felul de povesti l-am iertat de 2 ori ca proasta si a treia oara la fel doar ca atunci nu l-am mai iubit am vrut sa stie cum este sa primesti papucii de la iubita ta si a primit el s-a simtit foarta najpa si se uita in ochii mei si nu rezista fara sa zica te iubesc pana la rma mi-a zis si eu i-am spus ca nu te mai krek pentru ke mi-ai facut

asta a fost povestea mea sper sa te ajute si plizz funda:*

| Alexandra3012 a răspuns:

Pentru ca nu te dedici intru totul iubirii, sa traiesti cu adevarat acel moment cu persoana iubita, totul nu va fi niciodata frumos pentru ca asa ne-a creat Dumnezeu, de aceea trebuie sa ne traim momentele :*

| vasilica_2289 a răspuns:

Intotdeauna va fi asa in dragoste:o clipa esti fericit/a iar alta esti trist/a ...de aceea iubirea uneori doare.si niciodata nu vei stii cand vei fi fericit/a