| Alxx_5178 a întrebat:

Deci intr-o zi cu prietena mea mi-a facut un oral ea fiind virgina ajungand aman2 unul in bratele celuilalt eu avand penisul (fara prez) printre buzele ei imi aluneca imi intra doar capul il scot repede eu neavand prezervativ si nu vroiam sa facem nimica precizez ca nici macar nu mi-am dat drumu (dar ma gandeam ca o fi ejaculare precoce), asta intamplanduse pe 7 ianuarie speriati a doua zi i-am cumparat pastila de a doua zi, a luat-o cum zicea acolo nu a avut reacti adverse trebuia sa ii vina ciclul pe 15-16 dar ea avandul neregular i-a intarziat ca de obicei o zi doua si i-a venit astazi, eu stiind ca in primele zile ale sarcini tot e posibil sa ai putine sangerari vreau sa stii cam cat la suta poate este gravidahappy ( eu personal sunt sigur ca nu este dar vreau sa vad o parere cineva cu experienta multa nu vreau sa-mi raspunda un copil de 14/15/16 ani)

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

Nu am inteles dacă ți-a scăpat penisul printre buzele ei sau printre labiile ei. Dacă sperma (sau penisul) nu ajunge in contact cu vulva fetei nu prea are cum să rămână însărcinată. Sexul oral nu poate să lase o fată gravidă. În schimb dacă o pentetrezi există riscul ca unii spermatozoizi să ajungă să fertilizeze ovulul, deci e bine să fii sigur și să ia pilula de a doua zi. Pe viitor încearcă să eviți astfel de situații pentru că pilula aceea are și efecte secundare, nu trebuie folosită prea des. În cazul de față eu consider că nu are niciun risc să fi rămas însărcinată.

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Prietena ta nu e virgina daca practica perversiuni sexuale. Nu-ti mai bate joc de notiunea de virginitate.
2. Cine v-a prescris pilula de doua zi pentru atat de putin? Riscurile pe termen lung sunt majore, iar riscul ed sarcina era prea mic pentru a accepta asemenea pericole.
3. Prietena ta are macar 19 ani de ia pilula de a doua zi, sau nbu aveti nici un pic de discernamant si va bateti joc de sanatatea ei?
4. Numai un ginecolog poate sti care sunt sansele de sarcina, presupun ca mici, mult mai mici fata de pericolele de cancer si infertilitate la acre este expusa partenera ta.

| Alxx_5178 explică (pentru Brigaela):

Avem 18 ani, si nu mi-am batut eu joc de sanateatea ei eu persronal nu am fost de acord pentru ca sansele sunt foarte mici ea a vrut dar eu i-am cumparato avand o situatie financiar amai buna. multumesc totusi pentru sarcasmul din comentariul tau.

| Brigaela a răspuns (pentru Alxx_5178):

La ginecolog ai dus-o daca e asa? dar prezervativ ai folosit? sarcasmul este bine-meritat, cred eu, tinand cont cu cata nepasare ai formulat intrebarea. sarcasmul tu l-ai inceput, neinteresandu-te macar: cat la suta are risc sa faca cancer, cat la suta sunt vinovat ca nu am folosit prezervativ, cat la suta sunt vinovat ca nu am dus-o la ginecolog. gandeste-te mai mult la asta.

| Alxx_5178 explică (pentru Brigaela):

Eu trebuia sa fac asta cate putere de convingere am eu? eu am fortat-o sa-mi faca un oral si sa se puna in bratele mele de ce ma scoti vinovat pe mine, pastila a luat-o la cererea ei rugandu-ma sa i-o cumpar ma intrebi daca am folosit prezervativ trebuia sa stii din intrebarea pusa de mine deci se vede ca nici macar nu ai citit cu atentie sti ceva de vorba aia "oamenii nepasatorii dau sfaturii de **** " nu mi-am luat prezervativ ca sa nu facem sex si nu nu am facut sex decat capul meu pe scurt pentru ca statea pe el cu fundul (nu era penetrata) cand am vrut sa-l trag sa-l asez m-ai bine a alunecat si nu stiu cum mi-a intrat putin capul inauntru si ea il mai luat si il freca printre buzele ei pe la clitoris, si tot ea s-a panicat cand o fata i-a zis ca de la presperma sau cum naibi se cheama poti ramane gravida si din cauza ei ma speriat si pe mine eu neavand nici o teama, REPET EA A VRUT SA I-A PASTILA EA NU A VRUT SA MEARGA LA GINECOLOG. daca este femeie trebuie sa ii partea, pentru ce s-a intamplat nu este vina nimanui. asta e

| Brigaela a răspuns (pentru Alxx_5178):

Daca nu porti prezervativ, nu va atingeti organele genitale. Am citit atent, dar eu nu inteleg cum se poate sa va atingeti fara sa va dati seama, pe mine asta ma depaseste. Nu ii iau partea, consider ca este o persoana cu ceva probleme care isi bate joc de ea insasi si va regreta asta. Nu stiu de ce are o atitudine suicidala, dar stiu ca n-as putea sa stau cu un barbat care nu poate sa ma convinga de nimic, care practic nu exista in relatie. inteleg ca tu te supui la tot ce vrea ea sa faca, ca nu ai absokut nici un cuvant de spus in relatie. daca asta spui, atunci imi pare tare rau pentru tine. Daca ai un cuvant de spus, atunci ne intoarcem la ce am spus eu.

| Alxx_5178 explică (pentru Brigaela):

Ce vrei sa-i fac sa o oblig eu am incercat sa-i raspund, e corpul ei e o tara democratica nu, teoretic nu o pot obliga sa faca ce vreau eu, eu i-am explicat cu frumosul. in fine incetam ca nu ajungem nicaieri.

| Alxx_5178 explică (pentru Brigaela):

Totusi,gata pentru ca mi-ai si jignit prietena este parerea ta n-ai decat sa ti-o ti ma doare in cur de ea(parerea ta), sincer cred ca tu ai ceva probleme pentru ca te ambalezi prea mult nu ti-am cerut sa ma judeci pe mine sau pe ea, alta era intrebarea in fine, las-o balta!

| Brigaela a răspuns (pentru Alxx_5178):

Inteleg ca ai epuizat argumentele si ai trecut la cuvinte urate.

| Alxx_5178 explică (pentru Brigaela):

In primul rand aici nu ar trebui sa fie o cearta este un site solidar nu si ar trebui fiecare sa dam o parere sa ajutam persoana care cere ajutorul, il al doilea rand tu mi-ai jignit prietena zicand ca are probleme si nu vreau sa degenereze in certurii si nu vreau asta pentru ca nu sunt genul ala de cocalar am cerutut doar o parere daca tu nu m-ai putut ajuta ok nu-i nimica m-au ajutat altii, Multa sanatata.

| katy a răspuns:

Daca a luat pastila de a doua zi cum trebuie, nu e insarcinata iar intarzierea ciclului poate fi si din cauza pastilei pentru ca e foarte puternica si e posibil sa ii provoace niste schimbari hormonale

| dafy a răspuns:

Sa stii ca pot fi si copii care stiu dar ne abtimem daca ai zis ca ne interzici...deci mai bine intreab.o p emama ta ca ea probabil stie

| hotshotb a răspuns:

Cum drk sa ramana gravida de la sexul oral? Ca sa fie gravida trebuia ca spermatozoizii sa ajunga in vagin.Deci pastila a luat-o degeaba laughing

| kirin a răspuns:

Daca a luat pastila de a 2-a zi ce ii neclar? + ca tu ai spus ca are intarzieri de menstruatie.stai calm.sau cumpara-i un test de sarcina si o sa fi 100% sigurwinking toate cele bune.

| scarletjo a răspuns:

Pastila de a2a zi provoaca dereglari in organism. Din punctul meu de vedere nu sunt sanse sa fie gravida. Pentru a sta voi linistiti 100% cumparati un test de sarcina(recomand Sure Check-costa in jur de 13 lei sau Clear Blue). Testul de sarcina are rezultate eficiente dupa 14 zile de la contact.Din cauza pastilei de a2a zi s-ar putea ca urmatoarele luni ciclul sa fie dereglat.Sa nu mai ia pastila de a2a zi cel puti 6 luni(nu este bine pentru organism).

| doc69 a răspuns:

Stai linistit.insa puteti amandoi sa studiati o anatomia si fiziologia omului.capitolul privind descrierea organelor de reproducere.ar fi si instructiv si ar fi si o altfel de activitate facuta impreuna. oricum argument pentru tine. spermatozoizii trebuie sa ajunga cumva sa fecundeze ovulul dincolo de canalul manecii numit vagin...si vagin nu e sinonim cu gura-cavitatea bucala.iti ajunge atat? bafta si numai bine

| Alxx_5178 explică (pentru doc69):

Multumesc frumos doc69 tu cu razpunzatorul ati fost cei mai de treaba, eu de felul meu sunt cam paranoic si nu mi-am luat prezervativ pentru ca nu vroiam sa fac sex cu ea avand doar 1/2 la dispozitie si eram intr-un aprtamanet nebobilat si pentru ea trebuia sa fie ceva special, pastila repet ca a luat-o ea pentru ca asa a vrut si chiar a insistat, totusi stiind ca nu este nici un pericol de sarcina eu fiind putin paranoic am cerut si parerea altora dar vad ca multi au scris in gluma/sarcasm/injurii

| doc69 a răspuns (pentru Alxx_5178):

Cu placere... oricand.

| puimik3 a răspuns:

In general ceea ce tine de contact oral nu are urmari (adica nu lasi fata insarcinata) mai ales ca ai spus ca ea e virgina... menstruatia (ciclul menstrual) la inceput e neregulata si nu vine tot timpul la fel (poate intarzia, poate veni mai des, poate sa lipseasca un timp etc...)

| lexzor a răspuns:

Aaa, am 12 ani si stiu raspunsu, parerea mea. Totusi, am sa-l spun. Nu, nu este gravida, daca a luat pastila cum trebuie, insa nu cred ca ai destuli hormoni in tine ca sa o lasi insarcinata... Daca ai peste 18 ani, atunci ai destui hormoni. Desi, nu cred ca este pentru ca a luat pastila, si bine ca nu a fost in ciclu cand ati facut sex, deoarece putea face cancer in zona soldului, sa fi mai atent, cand ma gandesc la cancer tremur laughing Parerea mea, acum nu trebuie sa o asculti.

| nikoVIP a răspuns:

Scumpule ti-a facut oral? daca da atunci nu e ca nu ai cum sa ramai insarcinata daca inghiti sperma sau iei p.a in gura... si pastila de a2a zi se ia dupa 18, 19ani in nici un caz mai devreme data viitore aveti mai multa grija sau nu mai faceti sex pana nu stiti cu ce se mananca

| Alxx_5178 explică (pentru nikoVIP):

@nikovip citeste bine intrebarea pusa de mine te rog, nu am facut sex oral, pe scurt ea pusanduse la mine in brate si eu neavand prez pentru ca nu vroiam sa facem sex nu stiu cum dar penisul meu a ajuns doar cu capul in vaginul ei eu scasoandul repede, dar ea totusi s-a speriat si la alegerea ei a vrut sa-i cumpar pastila pentru ca am o situatie financiara mai buna. multumesc ori cum.

| Alxx_5178 explică:

Raspunzatorule ai fost cel mai de treaba, pentru cei cu intrebari stupide da avem 18 ani amandoi si da am experiente dar de felul meu sunt cam paranoic si am vrut si alte pareri, spunandu-mi si mama ca nu are cum sa fie gravida pentru ca nici macar nu am penetrato si nu am simtit ca mi-am dat drumu plus ca la ALEGEREA EI eu nici macar nu am fost de acord sa i-a pastila totusi a luat-o si am zis ca i-am cumparato eu pentru ca am o situati financiara mai buna. iar aseara i-a venit ciclul asta sunt eu (tup= toti pentru unu si unu pentru totii stiu eu ) dar va ca mi-am primit si injurii) app cei care au inteles ca am facut doar sex ora si ca mi-am dat drumu la ea in gura ati inteles gresit citit intrebarea cu atentie va rog big hug totusi multumesc tuturor!