| anonim_4396 a întrebat:

Deci nu mai inteleg deloc.
Am intrebat diversi oamenii cu experienta, specialisti si oamenii in varsta:
1)care simte placere mai mare: femeia sau barbatul?
2) Care vrea sex mai mult, femeia sau barbatul?
Femeile imi spun ca barbatii iar barbatii imi spun ca femeile laughing
Deci ca sa inteleg, nu exista ceva general in asta, adica in functie de fiecare om, dorinta si placerea difera?

14 răspunsuri:
| AndreeaWTS a răspuns:

Ți-ai răspuns singur perfect în ultima frază.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Răspunsul este nimeni și toată lumea. Nu se pot face generalizări de genul. Degeaba te obosești cu specialiștii tăi când problematica ta e din start nonsensică.

| Jonas94 a răspuns:

1) Depinde
2) Depinde

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Inteleg ca pentru tine nu e important, dar pentru mine este pentru ca vreau sa aflu niste detalii, de ce doar barbatii se duc la cur*e de exemplu, sau de ce femeia e vazuta ca si cum ar avea mai multa nevoie de sex, etc

regis
| regis a răspuns:

Ce specialisti ai intrebat tu?!? Specialisti in placere sexuala? Unde au facut specializarea asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru regis):

In fine am facut mai mult de atat, Cert e ca nimeni nu imi poate da un raspuns concludent. Oricum pana la urma m-am convins, si pare logic ca toti oamenii sunt diferiti, dorinta si intensitatea sunt si ele diferite, sper ca am inteles ce trebuie.

regis
| regis a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai facut o laie... Ti-au trecut prin cap niste întrebări stupide, pe care tu le consideri dileme filosofice și incerci sa le imbraci in stereotipii de grădiniță. Repet intrebarea, ce specialisti ai intrebat tu? Si daca sunt specialiști, unde au facut specializarea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru regis):

Pina la urma unde vrei sa ajungi? Am intrebat, am intrebat oameni de toate varstele, oamenii de la medicina, oamenii destepti.

regis
| regis a răspuns (pentru anonim_4396):

Specialiștii, care sunt specialiștii?!?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Categoric ca depinde de om nu de gen.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru regis):

Bine trecem peste asta, zi mi unde vrei sa bati si ce parere ai din toata nelamurirea asta?

regis
| regis a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca mi-am exprimat-o destul de clar: sunt nelămuriri copilărești, de genul dilemei crocodilului. Pentru necunoscători, crocodilul este mai mult lung sau mai mult verde?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru regis):

Hai te rog nu ma ajuta sa vorbim in contradictoriu, ori imi spui parerea ta, sau ceva sa fie constructiv, ori ma opresc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru regis):

Nelamurirea mea copilareasca a pornit de la asta: vazand ca doar femeile gem la filme por*o, de aici am inceput sa caut daca ele simt placere mai mare, iar apoi am primit diverse raspunsuri dupa cum iti spuneam.