| lightangel_9535 a întrebat:

Deci sa va zic problema mea eu si inca o fata avem 13 ani amandoi si ne iubim enorm neam cunoscut aici pe TPU dar eu sunt din arad si ea din bucuresti si nu ne putem vedea deloc adica tot vb pe mass si la telefon da nu stiu ce sa o fac sa o parasesc din cauza distantei nu vreau sa o parasesc pentru ca o iubesc enorm si ea mi-a zis mie acelasi lucru ce sa fac sa ii dau papucii ca nu vreau sa dau cu piciorul la aceasta relatie noi am vrea sa reusim ca sa vb cu parintii nostri poate atunci am reusii sa ne intalnim da nici a mei nici a ei nu is de acord cu relatiile pe net ce sa fac sa o parasesc nu vreau sa fac asta o iubesc da e prea mare distanta!

8 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Vorbiti pe mess cata vreme va face placere, dar pastrati planurile pentru alt moment, dupa ce va veti intalni si in lumea reala. E cam greu de crezut ca iubesti pe cineva cu care n-ai vorbit fata in fata in viata ta. Timpul o sa va ofere toate raspunsurile. Nu poti parasi pe cineva pe care nu cunosti, de ce sa nu discutati in continuare pe mess daca va face placere?

| Pho3nix a răspuns:

La varsta asta nu poti sa iubesti.
Poate doar sa placi.

| adi4ever a răspuns:

Cum pe TPU? Sterge repede intrebarea sa nu citeasca, mama frate inca o data traiasca TPU vezi ce minuni face mai nou? Cupleaza oamnei prea marfa adica o sa imi caut si eu pe TPU poate da dreacu norocul peste mine sa gasesc pe aici vreo bunaciune

| cristina_3322 a răspuns:

E aiurea ca sunteti mici si nu e prea indicat sa plecati de acasa.

Si eu am o relatie tot ca a ta, de 6 luni.
Si imi este si mie foarte greu, deoarece il iubesc mult de tot, si distanta ma face sa-l vreau tot mai mult, de aceea lupt sa ajung pana la el. si el lupta sa ajunga pana la mine.

Dar voi aveti 13 ani puteti avea un iubit/a din acelasi oras iti pierzi timpul pentru ca cu ea nu vei avea un viitor.Eu tin relatia mea cu baiatul respectiv deoarece vreau un viitor cu el.

sfatul meu e sa te desparti prieteneste de ea, spunandu`i ca asa este cel mai bine deoarece si-ar putea gasi si ea pe cineva din oras cu ea si tu la fel. desi iti va fi greu sa nu te gandesti la ea si sa cauti pe altcineva atata timp cat te-ai indragostit de ea.

Dar incearca. nu-ti irosi cei mai frumosi ani cu relatii prea serioase ca vin anii in care te distrezi cel mai bine. la13- 14-15 ani... te duci la o petrecere unde nu e prietena ta ce faci? si te gandesti ca ai o prietena si din cauza asta nu poti saruta o fata oarecare pentru ca ai o prietena care nu e cu tine. ti-ar parea rau. sau daca ai incerca sa filtrezi cu o fata ai avea mustrari pe constiinta ca ai inselat-o( fiind ametit si te distrezi)

Gandeste-tewinking

BAFTA!

| Mirela a răspuns:

Asta isi bate joc d voi ma straight facelaughingde abia azi si. a facut cont, de ctva min.aiurea oh go on n.are cum sa o iubeasca pe una asa dintr. o datarolling on the floorce stupid esti ma

| moniquec a răspuns:

Cam aiurea ca multa lume in ziua de azi au inceput sa inlocuiasca relatiile frumoase care erau inainte intalniri plimbari cu cele virtuale...stiu asta pentru ca si eu am avut o astfel de relatie care a durat 8 luni numai ca eu eram din bucuresti si el din suceava dar noi ne vedeam adica venea el in bucuresti statea 2-3 zile si pleca. dupa parerea mea cel mai bine e sa va desaprartiti nu aveti cum sa iubiti pe cineva pe care nu cunoasteti sau daca simtiti ceva pentru persoana respectiva aia nu se poate numi dragoste adevaratahappyin viziunea mea dragostea adevarata e atunci cand esti suparat ca persoana la care ti cu adevarat nu e langa tine cand ai fluturasi in burtica de fiecare data cand te vezi cu el sau cand vorbesti.
sau mai exista varianta sa faceti tot ce va sta in puteri sa va vedeti. dar nici asa nu o sa mearga prea mult timp pentru ca dupa o sa aveti senzatia ca cealalta persoana nu va mai este fidela.eu iti spun ce as face eu acum nu stiu daca e bine. oricum baftahappy

| CuppiDoon a răspuns:

Pai
1. Daca o iubesti continua relatia
2. Fata aceea iti poate vedea postarea acum, si poate vedea ca tu tii la ea.
3. Poate fi si un pedofil...
4. Daca ti-a dat web inseamna ca ea este. Poate cand mergi prin bucuresti va puteti intaalnii cu adevarat.

Sa aveti o relatie frumoasa.

| lightangel_9535 explică:

Ea nu poate vedea postarea pentru ca pe alt cont de pe TPU m-am impretenit cu ea