| Flavi007 a întrebat:

Deci stiu ca asa incep majoritatea "povestilor" si stiu ca fiecare spune "a mea e altfel" dar trebuie s-o spun si eu happy
este un tip de care imi place si am ajuns sa fim impreuna numai ca el e din alt oras din apropiere dar nu asta-i faza. chestia e ca m-a sunat odata si dupa aceea nu m-a m-ai sunat mult timp. apoi l-am sunat eu si nu mi-a raspuns si intr-un final m-a sunat inapoi cu pretextul "n-am avut minute sa te sun".
si stiu ca toate povestile se termina cu aceeasi intrebare "acum ce sa fac?" sau " nu mai inteleg ce se intampla... mai simte ceva pentru mine?" dar va intreb si eu mai simte ceva pentru mine? ce sa fac?
Funda :*

Răspuns Câştigător
| SweetSecrets a răspuns:

Asta e dezavantajul la relatiile la distantasad; nu poti fii sigur niciodata de ceea ce face, daca ce-ti spune e adevarat si tu nu stii ce sa mai crezi.
Poate baiatul chiar iti spune adevarul si nu mai avea minute insa te poti gandi si la ce e mai rau a uitat de tine sau era cu altathinking
Daca sta intr-un oras din apropiere va mai puteti intalni din cand in cand dar nu puteti iesi zi de zi, asa ca ii poti zice sa mai iesitihappy:*
Daca voia intr-adevar sa vorbeasca cu tine putea sa imprumute un tel sau sa-ti trimita msj cu "suna-ma".In fine, acum nu prea mai are nicio scuza si daca vezi ca nu te suna sau vorbiti foarte rar nu cred ca relatia are vreo sansa.

3 răspunsuri:
| BubblesDoubleS a răspuns:

1."N-am avut minute sa te sunt" nu e mereu un pretext, pate chiar asa s-a intamplat.
2. Desi nu avea minute daaca chiar i-ar fi fost dor ar fi facut orice cred sa imprumute 1 mesaj sau 2 minute de la un prieten sau de pe fix sa iti zica macar ca nu are minute.
Ce sa faci? Vorbeste cu el despre asta, intreaba daca el simte ceva pentru tine si daca sigur vrea sa fie impreuna cu tine.
Bafta.

| Mădiiiiie a răspuns:

Nu sunt experta in relatii, dar poate distanta dintre voi l-a facut sa poata profita. Adica na. alte fete! Dar nu vreau sa te fac sa te gandesti la asta! Poate baiatul chiar nu a avut minute, sau treaba. daca nu te-a sunat mult timp asta mie imi cam da de gandit.tie?

| Indecenta a răspuns:

Oricat ti-ar fi de greu, rezista si nu-l mai cauta tu...Asteapta sa vezi daca lui ii pasa, daca te cauta si ce-ti spune. Daca trec zile si nu primesti niciun semn, probabil va trebui sa-l lasi in pace definitiv, n-are rost sa insisti acolo unde sentimentele nu sunt reciproce.