| anonim_4396 a întrebat:

prietenul meu uneori e indiferent cu mine desi spune ca ma iubeste mult eu simt ca e indiferent cu mine. Problema e ca sta prea mult cu prietenii lui si mie nu prea imi place chestia asta + ca nici nu imi plac unii dintre ei si mi se pare ca il influenteaza negativ dar nu ma asculta. In fine...azi am iesit cu el si cu inca un baiat si m-au dus pana acasa. de la 7 de cand am ajuns acasa si pana acum nu am mai vbit cu el, nici el nu m-a sunat dar nici eu nu l-am sunat. Acum m-a sunat de 7 ori si nu am vrut sa ii raspund ca sa il oftic. I-am raspuns intr-un final cand am vazut ca insista si era suparat ca de ce nu l-am sunat de la 7 pana acum.

eu nu stiu ce sa cred...plus ca mi se pare ca la inceput nu era asa, era mai afectuos cu mine, ceea ce ma deranjeaza e ca sta prea mult cu prietenii sad. Suntem impreuna de 1 an jumate. sfaturi? multumesc

Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Mai deja am spus de mai multe ori ce trebuia tu sa faci si inca nu ai facut atunci ce mai te plangi si iar intrebi lucrurile astea de nu stiu cate ori,eu ti-am zis sa termini relatia asta,e doar un joc o aiureala cu ba ma suna ba nu,ba ma iubeste,ba nu,ca prietenii ca aia ca cealalta,lasa-l naibi cu prietenii daca sant mai importanti ca tine si gata cauta o relatie care sa ti se potriveasca si termina cu prietenul tau asta,sau nu te mai plange ce iti face daca nu asculti sfaturile noastre care poate avem mai multa experienta decat tine, cu siguranta, cred asta.

12 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Eu cred ca e normal.
Doar parerea mea. Cu timpul, relatiile se mai racesc, nu de tot. Dar parteneri [ in special baieti.], nu mai vor mereu sa para dragastosi, mai ales cu prieteni de fata. Asa sunt ei, dupa o perioada de timp se satura sa fie dulci, crezand ca noi suntem constiente ca deja ne iubeste, etc.

Sfatul meu, este sa vorbesti cu el serios si cu calm pe tema asta.

| Ririru a răspuns:

@ anonimul, hai te rog frumos.Ce daca a iesit si un amic? Doamne Iarta`ma...

| anonimul a răspuns:

Daca a iesit in oras cu tine si la invitat si pe prietenul lui,atunci imi pare rau sa-ti spun dar nu esti decat o distractie pentru el,insa daca sau intalnit din greseala...e altfel,ar trebui sa-i spui ca vrei sa petreci mai mult timp cu el, dar nu sa-i spui nu iesi cu baietii hai cu mine, fiindca se va supara

| luciana200972 a răspuns:

Incearca sa citesti cartea '' barbatii sunt de pe marte, femeile de pe venus'' crede-ma te va ajuta foarte mult sa intelegi anumite chestii, o gasesti pe net sa o descarci gratuit

| YoungHomie a răspuns:

Nu e bine sa intorci foaia ca sa il oftici pe el ca asa se intoarce apoi roata si iese urat crede-matongue incearca sa fi si tu afectuasa cu el asa sunt baietii bucurate mereu cand il vezi alintal orice asa cum te porti tu asa se poata si baiatul [iti zic din propria experienta].
acum nu stiu exact ce e intre voi dar povestea asta imi e cunoscutatongue

| Deeiu a răspuns:

Spune-i pur si simplu in fata ca te deranjeaza ca nu-ti mai acorda atata atentie ca la inceput. Daca te iubeste ar trebui sa se schimbe,daca nu inseamna ca e timpu' sa puneti punct,nu o sa poti s-o duci pan' la nesfarsit asa si mai bine puneti punct acum,inainte sa devina mai urat. Poate realizeaza ca e greu fara tine si se va intoarce la tinehappy
Daca il iubesti prea mult si chiar nu-l poti parasii,platestei cu aceeasi moneda, acorda mai multa atentie prietenilor tai decat lui, iar daca se enerveaza pe tine din cauza asta raspunde-i pur si simplu ca si el facea la fel si ca tu te simteai si mai rau.
Chiar iti urez succes!>: D< :*

| sysy_1065 a răspuns:

Eu nu vreau funda nu vreau nimic.pur si simplu vreau sa te ajut! cum ti-au zis si ceilalti poate este adevarath poate nu! dar mai bine ii spui in fata.ca nu prea iti mai da atentia care ti-a dat-o la inceput si el o sa te intrebare dc crezi asta si pur si simplu ii zici tot ce te deranjeaza p tine! mai devreme sau mai tarziu tot trebuie sa-i spui si mai bine mai devreme ca dpaia o sa fie prea tarziuuu! sper sa-ti rezolvi problema oriqm baietii astia sunt prea aiuriti nu stiu altceva sa faq deqt sa faq fetele sa suferewinkingbafta!

| zizzu8 a răspuns:

Buna!
chestia cu ofticatu' nu merge pentru ca, desi vrei sa il oftici mai rau il faci sa creada ca nu mai tii la el...chestia cu prietenii...mmm e mai dificila,daca intr'un an jumate,de cat timp sunteti impreuna nu a reusit sa vada ca te deranjeaza faptul ca acorda prietenilor sai mai multa importanta decat tie, poate insemna multe lucruri
si faptul ca este distant cu tine,la inceput fiind mai afectuos poate insemna ca relatia nu mai are acele scipiri ca la inceput,dar poate insemna tot'odata ca poate este o perioada mai proasta si veti trece peste aceasta impreuna
oricum, pe viitor sfatul meu este sa comunici mai mult cu el sa incerci sa ii explici, sa ii spui ce te deranjeaza si sa nu iti mai iei in favoarea ta ca "arma" sa il oftici...
multa bafta:*!

| Nicoleta_1732 a răspuns:

Ah asa patesc si eu sad prietenul meu merge tot mai des cu baietii dar e bine ca merge cu baietii decat cu fetelehappy daca iti spune ca te iubeste si sunteti de atata timp chiar te iubeste.acum nu iti mai fa griji :*happytine la tine.eu zic sa discutati si sa ii spui sa fie mai afectuos mai interesat de subiectul cuplu :*

| Beibitza a răspuns:

Exact in aceeasi situatie am fost si eu. straight face jur, numai ca i-am spus totul in fata si am vrut sa ne despartim pentru ca. nu mai suportam sa sufar doar eu, el spunand ca sufar degeaba. Nu a vrut asta, spunandu-mi ca ma iubeste si cerandu-si scuze. Sincera sa fiu, dupa discutia aia, am inceput sa ii fac si eu la fel cum facea el.Intr-un final si-a dat seama de asta si mi-a zis exact ce i-am spus eu lui. De nu ne-am mai certat si el a devenit ca la inceput (asta s-a intamplat acum o luna).

| Beibitza a răspuns:

De atunci nu ne-am mai certat*

| Andrada2013 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic...si eoh am fost in situatia ta si eu am vb foarte serios cu el si i-am zis bay ce se int cu noi mai suntem sau nu mai suntem impreuna si ii zici ce parere despre toate prietenii lui si altele funda?big grin