| yappi a întrebat:

Deci sunt intr'o maree dilema. Deci la inceputul anului am cunoscut un baiat (A) care sa spunem ca s-a aratat interesat de mine. El era prieten cu un nou coleg de al meu care arata suuper bine pana si fetele mai mari is in limba dupa el.Am inceput sa petrec destul de mult timp cu A si imi place mult baiatul acesta dar de cand am inceput sa fim mai apropiati B a inceput sa bage strambe despre el pentru ca se pare ca toata scoala si nu numai stie ca noi ne intelegem bine.Intre timp cei 2 prieteni au inceput sa nu'si mai vorbeasca. De revelion am fost invitata la un party la care am acceptat sa merg unde o sa fie si A si B iar de cand am intrat in vacanta nu am mai vorbit nimic cu A. B m'a invitat la o pizza in seara asta si am acceptat la urma urmei suntem colegi dar o sa vina si prietena mea si un prieten de al lui.Chestia e ca B a inceput sa nu mai vorbeasca cu mine ca si cum am fi doar colegi, ci mult mai apropiat. Mie imi place mult A si de ceva vreme am tot evitat sa ies cu alti baieti din cauza asta si ce mai stiu este ca daca A m'ar vedea cu B de revelion nu i'ar conveni pentru ca se pare ca ii cam place de mine si nu as vrea sa cad intr'o competitie de a lor stupida. Teoria mea este ca B ar vrea din tot dinadinsu sa il vada A cu mine pentru ca asta ar insemna ca B a reusit sa ii ia ceva "pretios" lui A dar nu as vrea sa interpretez gresit si mai e si chestia ca m-am cam plictisit sa stau sa il astept adica daca cu adevarat ma place de ce nu m'a facut inca a lui? Ce ar trebui sa fac cu baietii astia doi pentru ca cei mai ravniti boboci din liceu ma vor si eu sunt asa de confuza.Raspuns cat mai rapid va rog! DAU FUNDA!:*

1 răspuns:
| Georgi2011 a răspuns:

Eu asi merge pe B pentru ca el nu o sa stea sa te astepte toata viata daca zici ca toate fetele sunt inebunite dupa el.Chiar daca il placi pe A nu trebuie sa il astepti o vesnicie daca vezi ca A nu te mai baga in seama ar trebui sa te orientezi catre B care dupa parerea mea sa comportat cat de cat dragut cu tine.Asa ca dai o sansa lui B.iar pe A dal uitarii. Sper ca te-am ajutat!