| NewMechaa2001 a întrebat:

Deci tocmai am mai pus o intrebare asemanatoare cu aceasta, insa nu am primit raspunsul potrivit ( poate m`ati inteles greshit)
So, cunosc o fata din clasa a 6-a si am placut`o de la prima vedere. dar din pacate cu timpul am inceput sa o iubesc. peste vreo 2 ani mi-a zis ca si ea ma place. si am tot vb impreuna ne-am mai sarutat, imbratishat. etc.
Insa acum in 2011 s-a bagat intr-un grup de prieteni cu vreo 3-4 ani mai mare ca ea. am luat o pauza de cateva luni dupa care nu am mai vorbit delocstraight face. Si problema este urmatoarea: Imi e putin frica si rusine pentru ca sunt mai timid de felul` meu. ma gandesc ca poate m`ar putea respinge din cauza anturajului... DAR TOTUSI VREAU SA II ATRAG ATENTIA CU CEVA.
PS:nu vreau sa intru primul` in conversatie. daca ar fi sa fie as trimite un mesaj la toata lista de mess. si sa fie si ea interesata si astfel vom avea un subiect de vorbit!sad

PS2: Nu am mai vbit de 1 an nici o vorbulitza.
PS3: Cred ca are prieten.
Deci e HOPELESS? sau mai sunt shanse?
Scuzati greselile de ortografie!laughing
Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Cum vrei ma sa ti fata asta langa tine? prin timiditate? nu...macar vorbeste tu cu ea.nu astepta sa vorbeasca ea cu tine ca poate nu o s-o faca.asa sunt fetele.mai orgolioase.tu vorbeste cu ea si spune-i ce crezi.

| felix24 a răspuns:

Pai daca vr sa vb cu ea pe mes fara sa stie ca nu numai eui iai trm mesaju fa ca mine ii scrii doar esi sall all ce mai faceti