| CristiB93 a întrebat:

Descrieti in 3 cuvinte ce inseamna pentru voi, a iubii.

Răspuns Câştigător
| Andandut a răspuns:

Aici deja trecem la alta poveste. Mai intai trebuie sa analizezi in mainile cui iti lasi viata, pentru ca daca observi de la inceput ca respectiva e o dobitoaca, e clar ca o eviti, asta daca esti baiat destept.
Dar cand va aparea in viata ta o fata care va tine la tine din suflet, tu vei vedea si vei simti asta si atunci ii poti incredinta tot sufletul tau...
Banuiesc ca nu te arunci inainte dupa o relatie fara sa cunosti ce-i poate mintea fetei respective. Ca daca vezi ca mintea ii poate numai rele, e imposibil sa te apropii de ea. Nu-i logic?
Si-a batut una joc de tine? Asa si? Odata ce si-a batut joc si te-a parasit, e clar ca nu e iubirea vietii tale.
Dupa cum am spus mai sus, cand iti vei intalni adevarata iubire iti vei da seama prin comportamentul ei.
Nu-ti mai incredinta sufletul fara sa cunosti cu adevarat o persoana, ci pastreaza-l curat pentru cine merita, caci crede-ma va aparea si fata care sa merite! Cu cat te grabesti mai mult cu atat incetezi lucrurile.
Lasa totul sa decurga de la sine, ia-te cu altele, caci iubirea intr-adevar infrumuseteaza viata, dar pana apare aminteste-ti si tu ca ai familie, prieteni, iesi pe afara, distreaza-te cu prietenii, citeste o carte, uita-te la un film. Va veni si momentul in care iubita sa fie prioritatea ta in viata, sa te intalnesti mai mult cu ea si chestii de astea, dar mai asteapta, poate nu e timpul acum, deci nu grabi mersul lucrurilor, ca toate se intampla cu un scop!
Va aparea cineva in viata ta la un moment dat, care sa te iubeasca asa cum vrei tu...nu dispera, asta e secretul. Relaxeaza-te, pune-ti o muzica, bea un ceai si lasa totul sa vina de la sine...

36 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Afectiune profunda, devotament, respect, tandrete si responsabilitate!

| DNSK a răspuns:

3 cuvinte nu pot.3 propozitii:
-iubesc cand bataile inimii lui produc o senzatie de neimaginat in sufletul meu
-iubesc cand il simt in fiecare celula de-a mea
-iubesc cand incep sa ma gandesc mai mult la el decat la mine...

| raisa1993maria a răspuns:

Rabdare, bucurie, tandrete

| Andandut a răspuns:

Viata are sens doar atunci atunci cand e traita pentru "cineva"... acel cineva insemnand iubitul/iubita.
Nu am descris in 3 cuvinte asa cum trebuia, dar am descris din suflet...

| CristiB93 explică (pentru Andandut):

Si cand iubitul sau iubita isi bate joc de tot ce ai facut si te paraseeste?

| CristiB93 explică (pentru Andandut):

Daca tot ai scris aici atat de frumos si mi-ai dat sperante, vreau sa te intreb :
tu ai iubirea asta de care scrii aici sau inca o astepti si tu, daca ai iubirea asta, asa ai procedat si tu cum scrii aici si ai reusit?

| Andandut a răspuns (pentru CristiB93):

Da,eu am iubirea adevarata langa mine. Dar in iubire nu poate fi doar bine, mai este si rau. Iubirea adevarata e cea care trece prin toate ipostazele de bine, de rau. Cele doua persoane care compun relatia trebuie sa-si fie alaturi mereu, mai ales la greutati.
Traiesc o poveste de iubire superba, in ciuda certurilor care mai apar, dar cel mai important e ca apoi impacarea vine din partea amandurora.
Nu putem sta mai mult de o ora certati, nu ne putem ignora, nu ne-am inselat niciodata unul pe altul...iar certurile ne-au apropiat, nu ne-au indepartat, pentru ca certandu-ne am vazut amandoi ca ne facem sa suferim unul pe altul si cu cat regretam mai mult la fiecare cearta, cu atat ne iubim mai mult si incercam sa evitam certurile pentru a nu mai suferi... pentru ca stii daca vezi persoana de langa tine ca sufera, te doare si pe tine sufletul foarte tare.
Bineinteles ca nu se pot evita uneori certurile, uneori ne mai lasam condusi si de nervi.dar apoi daca ai sti cat de rau ne pare amandurora si ne cerem iertare si vrem cu ardoare sa dam timpul inapoi ca sa nu ne mai facem sa suferim... dar na, dupa cum ti-am zis mai sus, intr-o relatie nu poate fi totul perfect, pentru ca daca ar fi totul perfect nu ar mai avea acelasi farmec poate.la cat de dulci sunt impacarile.hee hee si dupa aceste certuri si impacari ajungi sa te apropii mult mai mult de partener si sa-l cunosti mai in profunzime. La alte cupluri poate nu e asa, dar la mine asa se intampla.
Am trecut prin certuri dar ne-am revenit, am trecut printr-o plecare de a lui in strainatate si ne-am revenit, am stat departe unul de altul avand incredere in iubirea noastra si visand mereu la clipa revederii, iar acum urmeaza sa mai trecem printr-o casatoriehee hee.ce trecere superba va fi. pentru ca vrem sa ne casatorim peste doi ani cand voi termina eu facultatea.

| Andandut a răspuns (pentru CristiB93):

Si da, am procedat cum am scris aici si am reusit. Am refuzat sa-mi fac iubit daca vedeam ca nu este pe placul meu, daca vedeam ca are apucaturi urate. Nimeni nu e prefect pana la urma, si prietenul actual are si apucaturi bune dar si apucaturi mai putin bune. Dar alea mai putin bune, se poate trece peste ele, se pot rezolva, nu-s atat de grave precum le au alti baieti.
Si eu am apucaturi mai putin bune pe care incerc impreuna cu prietenul meu sa le rezolv. Deci nu poate fi totul roz dupa cum ti-am mai zis...
Si eu am plans mult si am asteptat pana sa apara el in viata mea, iar cand a aparut am simtit ca e tot ce-mi doresc. Apucaturile noastre rele sunt ca ne aruncam vorbe grele la certuri, ca suntem orgoliosi pe moment, dar dupa amandurora ne pare rau si facem amandoi pasi spre impacare.Eu nu m-as putea desparti de el decat prin vorbele spuse la nervi. Cu sufletul nu l-as putea parasi niciodata. E important ca amandoi stim sa iertam si sa trecem mai departe, pentru ca suntem constienti ca viata e si cu bune si cu rele.

| CristiB93 explică (pentru Andandut):

PFff ce frumos atunci, ma bucur pentru tine, dar in acelasi timp, te si invidiez pentru ca eu nu traiesc inca o poveste asa de frumoasa ca si a ta, dar o sa iti urmez sfaturile si oi vedea ce va fi. Multumesc pentru tot si sa ramai tot asa de fericita toata viata alaturi de iubitul tau happy Bye

| Andandut a răspuns (pentru CristiB93):

Ai sa o traiesti in viitor, ai sa vezi.Si poate vei trai o poveste mult mai frumoasa decat a mea, Fiecare are o jumatate in lumea asta...sa nu disperi! Va aparea odata si odata.O seara frumoasa!

| Andandut a răspuns (pentru CristiB93):

Aici deja trecem la alta poveste. Mai intai trebuie sa analizezi in mainile cui iti lasi viata, pentru ca daca observi de la inceput ca respectiva e o dobitoaca, e clar ca o eviti, asta daca esti baiat destept.
Dar cand va aparea in viata ta o fata care va tine la tine din suflet, tu vei vedea si vei simti asta si atunci ii poti incredinta tot sufletul tau...
Banuiesc ca nu te arunci inainte dupa o relatie fara sa cunosti ce-i poate mintea fetei respective. Ca daca vezi ca mintea ii poate numai rele, e imposibil sa te apropii de ea. Nu-i logic?
Si-a batut una joc de tine? Asa si? Odata ce si-a batut joc si te-a parasit, e clar ca nu e iubirea vietii tale.
Dupa cum am spus mai sus, cand iti vei intalni adevarata iubire iti vei da seama prin comportamentul ei.
Nu-ti mai incredinta sufletul fara sa cunosti cu adevarat o persoana, ci pastreaza-l curat pentru cine merita, caci crede-ma va aparea si fata care sa merite! Cu cat te grabesti mai mult cu atat incetezi lucrurile.
Lasa totul sa decurga de la sine, ia-te cu altele, caci iubirea intr-adevar infrumuseteaza viata, dar pana apare aminteste-ti si tu ca ai familie, prieteni, iesi pe afara, distreaza-te cu prietenii, citeste o carte, uita-te la un film. Va veni si momentul in care iubita sa fie prioritatea ta in viata, sa te intalnesti mai mult cu ea si chestii de astea, dar mai asteapta, poate nu e timpul acum, deci nu grabi mersul lucrurilor, ca toate se intampla cu un scop!
Va aparea cineva in viata ta la un moment dat, care sa te iubeasca asa cum vrei tu...nu dispera, asta e secretul. Relaxeaza-te, pune-ti o muzica, bea un ceai si lasa totul sa vina de la sine...

| Rubiishor a răspuns:

Since love suck ^^

| Azµre a răspuns:

1) A avea respect pentru persoana iubită
2) A înțelege persoana iubită
3) A fi sincer cu persoana iubită

| Zenit313 a răspuns:

Incredere,Dragoste,Comunicare

| Zuzazozo a răspuns:

A iubi inseamna in trei cuvinte : speranta, suferinta si durere.

| OvidiuCR7 a răspuns (pentru Zuzazozo):

Nici eu n-o ziceam mai binelaughing). Sun perfect de acord cu tine...

| Zuzazozo a răspuns (pentru OvidiuCR7):

Poi normal laughing

| Keith a răspuns:

Tandrete,respect,iubire.

| Against a răspuns:

Resprec,incredere,intelegere

Răspuns utilizator avertizat
| Smileygirl23 a răspuns:

Incredere, respect, tandrete

| george232323 a răspuns:

Neconcentrare, dezamagire, frumusete

| SisMusic a răspuns:

Cred ca trebuie mai multe pentru mine!big grin
Lipsa de ocupatie
O investitie pe termen lung
Iar eu am o zicala:
Citat din Cheloo:"Ura ramane cel mai sincer sentiment pana in prezent!"

| k4Zy a răspuns:

Eternitate,fericire,placere

| MartinelFrumuselul a răspuns:

Eu cred ca iubirea este cel mai frumos lucru posibil...da asa e adevarat suferi (uneori) dar dupa parerea mea meriata mai ales daca si persoana respectiva pe care o iubesti simte la fel ca tine....si daca ar fi sa o descriu nu mi-ar ajunge o zi intreaga pot spune doar ca pentru persoana respectiva ti-ai da si viata fara sa stai pe gandurihappy

| CristiB93 explică (pentru MartinelFrumuselul):

Stiu ca e cel mai frumos lucru, l-am avut, dar cand l-am pierdut nu pot descrie in cuvinte suferinta, si ma intreb uneori daca nu era mai bine sa nu fi stiut de ea sad

| Seby2661998 a răspuns:

A iubi este ceva normal.A iubi inseamna a avea sentimente pentru ea sau el, este una dintre cele mai sublime actiuni pe care le poate realiza o fiinta umana si a trai viata persoanei iubite de langa tine.

| Amadeos a răspuns:

Sex Dragoste Sex big grin

| oanaoana21 a răspuns:

Sntimentu care il simti cand iubesti nu il poti descrie dupa parerea mea! A iubi pur si simplu este a iubi! Uneori se intampla sa iubesti si sa nu fi iubit ceea ce este trist!

| CristiB93 explică (pentru oanaoana21):

Stiu ca este trist, asta mi se intampla mie...

| fast01 a răspuns:

A simti acel sentiment puternic care se trezeste doar atunci cand este persoana iubita langa tine

| Claudiu_Bogatu_1996 a răspuns:

Sex, sex, sex big grin