| NoNameToday a întrebat:

Desi am o relatie de ceva timp cateodata mi se face dor de fostul iubit care are si el o relatie.Desi nu ma culcasem cu el pentru mine a ramas prima dragoste.ne-am despartit si cand a vazut ca mi-am inceput o alta relatie[desi avea si el] a inceput sa arunce cu noroi in mine si sa ma vorbeasca urat prin lume.Cand ne intalnim intamplator se uita la mine. Ii spune fratelui meu ca sunt tare frumoasa si ca de ce nu a vrut ca el sa fie cumnatul lui? Adica de ce nu a vrut fratele meu sa ma lase sa fiu cu el si m`a lasat cu actualul.Si cand se uita la mine sau cand ma intalnesc cu el pur si simplu inima mi`o ia razna si tremur toata.Cand il vad ma gandesc la el.Cand nu il vad nu am nici o treaba. Nu stiu ce sa fac. Uneori imi este atat de dor de el si m`as impaca cu el dar apoi imi dau seama ca nu ma merita.plus ca eu am o relatie si baiatul cu care sunt ma iubeste atat de mult. Poate o sa ma judecati.Sunt constienta ca gresesc atunci cand ma gandesc la fostul dar nu stiu ce e cu mine. Oare il mai iubesc? Cum sa il uit? De un an si jumatate ma lupt cu mine si nu reusesc sa il uit.Ma simt atat de rau cand vad poze cu el, cand il vad cum se uita la mine.cand imi zambeste. Ce sa fac?sad. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alexandra_2771 a răspuns:

Ooff.e greu ce ti se intampla.
eu cred ca a fost o obisnuinta.si dupa cum ai spus si tu,nu ar trebui sa mai fii cu el pentru ca nu te merita.
poate, cine stie. daca a fost menit sa fiti impreuna, o sa fiti in cele din urma. eu zic sa lasi lucrurile cum sunt si sa te gandesti la actuala relatie si la actualul iubit care te iubeste.
iar daca e sa fii cu fostul, o sa fii mai tarziu. cine stie.
nu se stie niciodata calea destinului happy
asa ca fii tare! ce o fi o fi!
tu doar urmeaza cursul simplu al vietii happy

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu-i nimic rau ca ti-l amintesti si devi melancolica, dar nu te mai gandi la a avea o relatie cu el caci nu e normal.

Ex inseamna trecut.Lasa-l acolo.

| NickiMinaj a răspuns:

Lasa trecutul sa ramana trecut, chiar daca suna a cliseu...

| Lummy a răspuns:

Gandeste-te mai mult la actualul tau. nu merita sa strici o rel pe care o ai pentru ceva ce ai avut si probabil nu o sa mai ai.

| poliku a răspuns:

Prima dragoste nu se uita! O spun din propria experienta.
Am fost si eu indragostit de o fata la 15 ani si din diferite motive n-am despartit.Cu toate ca au trecut 5 ani eu inca ma mai gandesc la ea! Chiar daca ea acum poate avea pe altcineva si eu la fel.Dar asta e, eu cum nu ma pot impaca am sa incerc sa ajung inapoi la ea.In cazul meu e spre binele meu.Asa imi voi putea imca inima inapoi.
Ia asta ca pe un exemplu pentru. tine poate te va ajutahappy