| anonim_4396 a întrebat:

Detratajul iti albeste dintii? iti poate afecta smaltul?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Detratajul iti albeste dintii? Raspunsul este NU
Iti poate afecta smaltul? Raspunsul este NU.
In schimb in urma operatiunii de detartraj efectuat si cavitatea bucala si aparatul masticator vor fi garantat mult mai sanatoase.

| alina2k18 a răspuns:

Nu, nu afecteaza smaltul.
Daca iti faci si air flow dintii vor fii mai curati si implicit mai luminosi dar nu iti modifica nuanta dintilor.

| Blueberry8 a răspuns:

Detartrajul e una, albirea e alta.Detartrajul - iti curata tartum de pe dinti! Albirea - foloseste solutii speciale pentru albirea dintilor! Detartajul nu afeceaza smaltul, nici nu are treaba cu smaltul tau! Produsele de albire, da, pot afecta smaltul, mai ales daca ai dinti sensibil.Stomatologul iti poate spune mai multe!