| anonim_4396 a întrebat:

Dati-mi si mie un sfat cum ar trebui sa ma imbrac ziua si cum sa ma machiez mentionez am 13 ani de machiat ma machiez la scoala sau in oras rimel luciu si un pic de fond de ten.:d dati-mi cateva sfaturilaughing mersi

4 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Pai eu aleg mai mereu stilul simplu.tricou blugi si adidasi:d.asa ma simt cel mai bine.si ca machiaj doar rimel.dar tinand cont ca ai 13 ani.nu te mai da cu fond de ten pentru ca esti foarte tanara.si daca poti renunta si la rimel.nu de alta dar iti strici tenul`...

| Vanity a răspuns:

Ziua te poti imbraca cu jeansi, tricouri cu imprimeuri colorate ( nu in exces), te poti incalta cu bascheti sau tenesi, ceva de genul. Cat despre machiaj cred ca ar fi bine sa renunti la fondul de ten pentru ca esti la varsta in care iti apar cosurile si trebuie sa ai o fata curata, bine hidratata, decat sa folosesti fond de ten, mai bine iti faci ocazional o masca naturala cu castraveti si alte chestii. Despre rimel ...nu stiu daca e tocmai bine sa te dai, insa e alegerea ta si despre luciu nu stiu ce as putea spune, e ok, acum depinde de nuanta, dar totusi eu prefer in locul luciurilor slinoase si lipicioase un balsam de buze. Succes! :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai putea cu:

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Si ca machiaj:Fond de ten (Nude). foarte deschis pentru ca rochita e neagra,luciu de buze transparent, in cantitati mai mari, rimel si creion pentru a putea scoate in evidenta ochii.Si la cap ar fi ideala o funda neagra mare intr-o partee:D
Pa si distractie placuta>:D

| Deea_4431 a răspuns:

Buna! pai si eu am 13 ani.la scoala eu ma imbrac asa:imi iau o pereche de jeansi stramti albastri bineinteles ca imi pun 2 curele pentru ca asa st blugii imi iau o bluza pana in talie gri sau alba.si imi iau in picioare o pereche de tenesi albii dca bluza este alba.si de machiat ma dau cu fond de ten si ma dau cu rimel dupa cu fard de obraz si pe pleoape ma dau cu putin asa ca un roz dar nu roz deshis si nici inchis o nuanta mai asa de roz sau cu negru pot sa ma dau si cu putin albastru.si ma dau cu luciuu de buze mai deschis asa.u ar trebui sa te imbraci in niste colantii o pereche de opincute albe si colantii negri si o bluza peste fund alb cu negru. si sa te faci cu rimel fond de ten si sa te dai cu cuoalrea pielei la plepoape.si cam atat. funda?