| Ionela221 a întrebat:

După actul sexual, a doua zi am avut febra musculară. E posibil sa fie de la actul sexual sau?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul CORECT este un categoric bineinteles ca DA. Febra musculara se poate instala in muschii vaginului si cei ai uterului aflati in prelungurea celor vaginali, in cazul in care actul sexual se prelungeste exagerat de mult. De asemenea febra musculara poate sa apara si in cazul actelor sexuale ''furtunoase, efectuate mai violent/in forta, dar si atunci cand grosimea penisul este in raport disproportionat cu lumenul (largimea) canalului vaginal. Multa sanatate!

1 răspuns:
| IoanWild a răspuns:

Daca inserai obiecte straine mai ziceam. Da este ceva normal. Data viitoare faceti o incalzire si dupa intrati in paine.