| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cate zile se face testul de sarcina?

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ultimele teste de sarcină apărute pe piață pot fii utilizate și după trei zile.
Te sfătuiesc să faci testul după o săptămână pentru a citi un răspuns exact.
Sănătate.
Pa, pa.

| dayzy a răspuns:

Poti face un test de sarcina din prima zi in care iti intarzie menstruatia, daca vrei sa il faci mai devreme il poti face dupa 7-10 zile dupa contactul sexual dar rezultatul nu este 100% sigur

| borsec a răspuns:

De regula se face testul la 10-12 zile de la ultimul contact sexual.

| giulya85 a răspuns:

3 saptamani de la ultimul contact sexual.atunci vei avea raspunsul sigur fara

| nicky a răspuns:

Cel putin dupa 7-8 zile si cel mai sigur dupa 10 zile cu prima urina de dimineata.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Dupa 10 zile.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti sa il faci incepand cu a 7 a zi de la contactul sexual. Testul sigur 100% se face din urina de dimineata, la 7-10 zile de intarziere a menstruatiei sau aproximativ 21 de zile de la contactul sexual.

| alexam a răspuns:

Dupa 10 zile de la ultimul contact sexual, sau dupa 1-5 zile cand iti intarzie ciclul. Practic sarcina nu se poate observa direct, deoarece dureaza 10 zile ca ovulul fecundat sa se,, instaleze,, in uter.

| alessia_9101 a răspuns:

Iti poti face tesul de sarcina din prima zi in care ti-a intarziat

| barbiexoxo a răspuns:

Dupa 10 zilebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu o intrebare.Acum 14 zile am avut un contact sexual neprotejat.Am facut un test de sarcina la 12 zile dupa contactul sexual si unul la 14 zile, ambele au iesit negativ. Pot s stau linistita su nu sigur inca rezyltatul? Multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mama ce de-a raspunsuri...saraca fata nu mai intelege nimic...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa 14 zile este cel mai sigur.la 7 zile este prea devreme si nu va iesi concludent

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iau rigevidon pentru prima oara in viata fara a merge la un ginecolog si dupa a 11 pastila s-a intamplat actul sexual sunt protejata? sau risc sa raman insarcinata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am greturi si ma simt balonata, mi-a intarziat 2 zile dar au trecut 4 saptamana de la ultimul contact sexual si mi-am facut testul si a iesit negativ, te poate minti testul?