| Lavinja a întrebat:

Bună,după câte zile se face testul de sarcină?!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dupa 21 de zile.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

După 21 de zile de la ultimul contact sexual poti face un test de sarcina, daca il vei face mai devreme de 21 de zile nu va fi valabil.

| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, cu prima urina de dimineata.

Orice test facut inainte de 21 de zile va fi eronta si inutil.

| Alexandru3131 a răspuns (pentru Violleta2022):

Adica pe toate site-urile scrie ca se poate face după 14 zile, si te gasesti tu ca vaca sa comentezi aiurea. Ai probleme la cap. Au dreptate cei de aici cand spun ca esti nebuna.
Vai steaua ta. Te crezi ceva sefa, am impresia. Mars, pieri!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandru3131):

Pe toate site-urile pe care le vezi tu ras[pund cei ca tine, in necunsotinta de cauza, de aceea se creaza confuzie!

Pe site-urile medicale scrie clar 21 de zile fiindca numai dupa 3 saptamani hormonul specific gravidiei Hcg isi face prezneta in urina.

Te rog sa nu mai arspunzi la intrebai despre femei si sex cand nu ai habar, ca-i rusinos sa te faci de rusine pe tot forumul si in plus, sa aduci informatie gresita care poate afecta persoana in cauza.

Invata sa ai bun simt si sa raspunzi numai la ce stii foarte bine si aici lasa domeniul femeilor care stiu.

| just4ubr2015 a răspuns:

În primul rând, testul de sarcină se face atunci când apare o întârziere a ciclului menstrual. Regula spune că cea mai scurtă perioadă de a face un test cu un rezultat concludent este la 14 zile de la posibila concepție. Dar trebuie să iei în considerare că menstruația poate să întârzie și din cauza stresului, a stilului de viață sau a alimentației.

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Dupa 3 saptamani de la contactul sexual.

| Alexandru3131 a răspuns:

Dupa 2 săptămâni, Lavi