| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce perioada de la contactul sexual poti face un test de sarcina?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pentru a fi concludent, trebuie facut dupa minim 21 de zile de la contactul sexual din prima urina de dimineata si dupa minim 24 de zile de la contactul sexual din urina de peste zi. Daca e negativ, se repeta obligatoriu dupa inca 3 zile, in aceleasi conditii.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

După 21 de zile de la contact. Dacă vrei ca rezultatul să fie sigur. Baftă!

| lextim a răspuns:

Dupa minim 21 de zile din prima urina de dimineata.

| mihaela_7412 a răspuns:

Dupa 2 saptamani ca sa fie mai sigur

| roxy_2350 a răspuns:

Testul il poti face oricand, dar pentru rezultate mai bune se face la 14-21 zile dupa contact.