Bula
| Bula a întrebat:

Dupa parerea ta: Cum trebuie sa fie BARBATUL IDEAL?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Teoretic asa cum spune Delia 75!
In multe cazuri... e bine sa FIE!
Bun ...rau...SA FIE!
E rau fara!

98 răspunsuri:
| SupraDozaDeVise a răspuns:

Perfect pentru mine;;].

| iulia23_3871 a răspuns:

Sa fie fidel si sa stie sa pretuiasca

| louis2050 a răspuns:

Putin mai frumos ca dracul, dar sa aiba toate dotarile la el.Adica:hartii(a se citi :multi bani); fiare(:adica masina cat mai luxoasa); caramizi sau inlocuitori(adica vila cat mai pompoasa)In rest totul este artificial, fals, stupid si bineinteles fastuos...pai cum altfel...

| frumushyk2010 a răspuns:

Pai sincer:
frumos
sa ma iubeasca
sa aiba incredere in mine
sa se sacrifice pentru mine si eu la fel
sa tina la ai mei
sa aiba grija de mine
sa fie inteligent
si sa aiba o inima buna un suflet bun in care pot avea incredere adica sa fie un inger

| ileanaileana a răspuns:

Barbatul ideal trebuie sa aiba farmec sa te poata corupe sa zicem asa prin felui lui de a fi si trebuie sa te respecte si sa stie sa se faca iubit

| loredana2012 a răspuns:

Sa nu fie cretin, mitocan si baietelul mamei

| ionela8822 a răspuns:

Acela care se poate compara cu un tricou in care iti sta bine, te simti bine, si se muleaza perfect, adica trebuie sa fie cel care ma completeaza din toate punctele de vedere de ex atunci cand is suparata el trebuie sa ma faca fericita, cand cad el sa ma ridice, etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa fie romantic si ludic...
dar nu conteaza acest lucru asa mult pentru ca unde e loialitate, incredere si dragoste ...restul lucrurilor vin de la sine big grin
deaorece persoana pe care o iubesti ti se pare ideala...
daca nu ti se pare ideala inseamna ca nu o iubesiwinking
si cauti tipare perfecte pentru a o inlocui tongue

| MinnieHaha a răspuns:

Draga mea luz, my boyfriend este cum vrei u. Dar este saten! Si in legatura cu intrebarea, mie una imi place de baiatul de care ma indragostesc(insa in general, prefer par saten, si ochii verzi)big grin

| nikolikky a răspuns:

Imi place la un barbat sa imi repete mereu "te iubesc", nu ma mai pot satura sa aud cuvintele astea. dar cand le spune sa fie din suflet.sa ma faca sa rad.sa fie atragator si galant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naspa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orb

| by3nkwtssa a răspuns:

Inteligent calm muncitor iubitor si nu in ultimul rand orice femeie isi doreste si sa fie, daca se poate, DRAGUTZ...

| JustShadows a răspuns:

Buna!happyCautand aici pe site cateva intrebari carora as putea sa le"arunc"raspunsul meu inutil, am gasit aceasta intrebare, care. dupa cum vad. e destul de batrana, si totusi nu ma pot abtine sa nu raspund.Cu putin timp in urma, aveam atatea"cerinte"pentru barbatul ideal, dar acum, le-a suflat vantul pe toate, si pun o intrebare tuturor fetelor, barbatul ideal ar inseamna ceva apropiat de perfectiune:V-ar placea ca totul sa fie perfect, sa fie calculat, la locul lui? Unde ar raamane impacarea, care este atat de dulce, unde ar ramane noptile nedormite"aberand"pe teme in care aveti pareri diferite.Sunt atat de multe lucruri care ar lipsi daca ar exista acest barbat ideal.Incat eu am ramas doar la:Sa ma IUBEASCA, si sa aiba DEFECTE(unii oameni reusesc sa aiba atat e putine, de aceea am spus), sa fie OM, sa GRESEASCA...Sa fie un.barbat!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumos, sufletist amuzant inteligent si ordonat exact ca justin biber si apropo de asta sunt velcina lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa fie, preferi sa accepti pe oricine langa tine numai ca sa fie... mi se pare o prostie sa te injosesti sa accepti pe oricine, sa simti mereu ca nu e bine, ca desi esti intr-o relatie tot singura te simti, de exemplu daca tu vrei sa mergi in dreapta el vrea pe stanga si nu va potriviti niciodata
sincer decat sa fie, mai bine singura, ca o data si o data tot ai sa gasesti persoana potrivita pentru tine, dar daca tu iti pierzi timpul cu o persoana nepotrivita tie nu ai sa-l vezi sau n-o sa se bage ca tu esti deja intr-o relatie.
Barbatul ideal este acela care te completeaza pe tine ca persoana, care te face sa razi, care stie ce simti fara sa ii spui, care e acolo cand ai nevoie si nu doar pentru sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbatul ideal pentru mine ar fi asa: inalt, ochi caprui, par brunet, bun la inima, gentalmen, grijuliu, sa iubeasca copiii si ca-m atat

| DUTCH a răspuns:

Cred ca ada a spus cel mai bine.

| DUTCH a răspuns:

Delia 75, cred ca ai cam lungit lista.
sa nu fie gelos, sa fii iubita, responsabilitatea, sa nu fie violent sunt principalele, si daca le detine pe astea, atunci va fi si un tata bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un barbat ideal este greu de gasit dar barbatul ideal pentru mine ar trebui sa fie asa : inalt, par brunet, ochi caprui, sincer, tandru, serios, glumeti, calm, curat, deschis comunicarii si oricarui probleme. Ellla

| Deea a răspuns:

La Delia 75 trebuia sa-i dai funda

| Andut a răspuns:

Nu exista barbati perfecti.
Sunt unii care-s tare prosti, idioti etc etc...adica aia care inseala.
Nu te gandesti tu ca acasa ai copil si in plus ii mai scoti ochii si sotiei pentru. ceva pe care tu il faci (adica sa inseli).
NU EXISTA! Sau cel putin nu vreau sa vad vreunu' acum. Una ca nu mi se pare varsta potrivita si a doua pentru. ca am ajuns sa urasc barbatii. Da da stati linistiti nici fetele nu imi plac oh go on

| Ramona_5995 a răspuns:

Sunt de acord cu Assiris big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbatul ideal-o metafora pe care trebuie sa o descoperi, sa o deslusesti. Este cel care e alaturi de tine si te intelege, care-ti tine sufletul in "causul" palmelor, care este "prezent" chiar atunci cand lipseste. Barbatul ideal e cel pe care il iubesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va zic eu raspunsul: nu exista. insa noi daca il acceptam asa cum e, si el incerca sa fie pe placul nostru. atunci el e ideal pentru tine. principalul asta e: Eu sa il vad ideal si sa ma iubeasca cum il iubesc eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CA MINE
Calm, sa aiba..., amuzant, iubitor, nu beau nu fumez, saritor, gospodar, sincer asa sunt eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbatul ideal e intodeauna barbatul care nu se mai intoarce la tine. El o sa ti se para perfect, chiar daca e un nenorocit care te a parasit.

| imortal a răspuns:

Dumnezeu(religia.care crede faza cu maimutele sau alte ciudatenii problema lor) cand a "facut" omul nu a zis Adame tu esti perfect si cine o sa mai iasa ca tine o sa fie si el perfect. pur si simplu a zis "inmultiti-va" laughing) asa ca barbatul ideal nu exista decat in mintea noastra, asa cum ne inchipuim fiecare sa avem barbatul/femeia "ideal/a=potrivit/a" langa noi. fundita nu cred ca meritam, dar la inteligent aveam sigur 10 puncte. tonguebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie mamoosh, sa stie sa se imbrace si sa se poarte cu o fatha.Sa nu ma minta si sa tina la mine asa cum sunt...

| ella_6263 a răspuns:

Sa fie galant.educat.cu bunul simt si sa stie cum sa se comporte cu o femeie