| mrrry a întrebat:

E normal sa iti intarzie menstruatia dk ai fost virgina?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil, mai ales daca ti-ai inceput viata sexuala prea devreme (inainte de 18 ani). Totusi, intarzierea nu trebuie sa fie mai mare de 3-5 zile. Orice intarziere care depaseste 5 zile impune test de sarcina in a saptea zi si consult ginecologic, indiferent de rezultat).

| monyk a răspuns:

Buna, da...se poate sa intarzie din cauza unei raceli, poate vreo dereglare hormonala, sau posibil sa fie o menstruatie neregulata.

identitate
| identitate a răspuns:

Spui "dk ai fost virgina". Deci, nu mai esti. Daca ai folosit mijloace de contraceptie, nu trebuie sa-ti faci probleme. Daca nu, ar fi bine sa faci un test de sarcina. Sper ca nu ai facut sex fara protectie pe baza basmului in care se spune ca fetele virgine nu raman insarcinate...big grin

| Sოﺁℓε a răspuns:

Da, ai dereglari de menstruatie toate lume le are cateodata. nu speria o sa-ti vina mie mi-a intarziat 2 luni si dupa mi-a venit. nu este regulata.

| Shinen a răspuns:

Da, e normal, stai linistita.

| madia a răspuns:

Da, este normal sa-ti intarzie 2 -3 zile, o saptamana.
Daca iti intarzie o luna, doua atunci trebuie sa mergi la medic pentru ca ai dereglari hormonale.