| anonim_4396 a întrebat:

E posibil daca am o conexiune foarte puternică fata de cineva, si simt ca suntem nedespărțiți chiar asa sa fim? Împreună pe viata? Eu imi doresc lucrul asta foarte mult si am aflat ca si el ma iubeste si suntem in aceeasi clasa la liceu si noi suntem prieteni din generală. Si el pe mine ma cunoaste foarte bine si eu la fel. Si de ce cand ma gandesc mereu la el nu-l visez si in nopțile în care nu ma gandesc aproape deloc la el îl visez? Si sunt vise foarte frumoase si realiste, simt ca traiesc unele vise cu el, iar eu nu ma gândeam niciodată înainte la ceva si dupa am visat ca sa zic ca am influentat cu ceva.

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

In viata totu-i relativ: poate sa fie pe viata (am cunoscut doua cupluri in aceasta situatie, care au ani buni de casnicie), dar poate sa fie si doar episodic.

4 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Eu zic sa nu iti mai faci idei din astea, fiindca vei suferi cu atat mai mult cand se va termina. Relatiile nu prea tin in liceu.

| Violleta2022 a răspuns:

Este o faza trecatoare, ai doar 15 ani si o viata inainte, cu multe atractii.
Prima dragoste este la fel pentru toata lumea, gandind ca el/ea sunt destinul nostru, ca fara ei nu putem trai si ca sunt ai nostri pe veci. Din pacate, lucrurile se schimba cu varsta, cand apare rutina, cand apar si alti baieti in peisaj... o sa vezi!
Din pacate, sa visezi nu costa nimic, dar prin vis, nu poti infleunta realitatea.

| varsanofie a răspuns:

Este foarte posibil având o conexiune foarte puternică sa fiți de nedespărțit!happy Având o conexiune foarte puternică ajungând a trâi mai mult în vise decât in realitate, putând spune că este ceva normal pentru cei care traiesc cu adevărat o poveste. happy

| georgestanciu a răspuns:

Dai de inteles ca il placi