| alindoolce a întrebat:

E realist sa te astepti la o viata sexuala palpitanta, odata cu trecerea anilor?

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Si da, si nu! De pinde de foarte multe variabile, de la mostenirea genetica ok, si pana la alimentatie, miscare, libidou, partenere deosebite, etc, etc... incearca sa ai o viata sanatoasa si atunci, pe cale de consecinta, ai sanse sa fie rost si de palpitatii palpitante...

mlm
| mlm a răspuns:

Depinde de parteneri, cu trecerea anilor nu poti sa fii activ ca si la 18 ani, am zis depinde de parteneri.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Depinde numai de tine...

| Abcfunny a răspuns:

Creca da ..cu cat trec ani cu cat esti mai experthappy

| utilizatortpu a răspuns:

Este idealist. Iar dacă cu trecerea anilor viaţa sexuală este mai palpitantă, poţi vedea cu ochii tăi, nu trebuie să iei sfaturi de la "experţi". Du-te în vizită pe lângă un bordel şi vezi vârsta clienţilor. Dacă au între 50 şi 80 de ani, atunci da, vei avea o viaţă palpitantă! Dacă sunt sub 35 de ani, atunci o faci tu palpitantă, în minte, când treci de 40 de ani. Dacă mergi cu maşina, fă o pană simulată lângă nişte curve de şosea şi caută să observi ce vârstă au clienţii.Sau atunci când mergi în vizită la diferite familii, observă cât de des se ceartă şi ce vârstă au.Majoritatea cazurilor de ceartă din familie, pornesc de la sublimarea pulsiunilor sexuale. Trebuie găsit doar motivul, iar doi soţi care nu prea se mai babardesc, găsesc o grămadă. Aşa că dacă te uiţi mai atent la lumea din jurul tău, devii "expert" în sex şi de ce nu, viaţă sexuală.

| planningmanager a răspuns:

Poate la scaderea in intensitate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cind nu o ai chiar sa nu vrei ca tot te gindesti ca latoate chestiile pe care ai vrea sa le ai.