| Sisjjssjjsjs a întrebat:

Este greșit din partea unei fete să nu vrea ca iubitul ei să mai vorbească cu fosta lui

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este ceva normal. Dar, in primul rând, el ar trebui sa ia decizia asta.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Este clar ca actuala e mai urâtă decât fosta și se simte amenințată...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e greșit. E oarecum normal

| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, este recomandat ca nici unul dintre ei sa nu vorbeasca despre fostul sau fosta lor, tocmai pentru a lasa in urma trecutul si a avea o relatie normala si frumoasa in prezent, cu ei doi, fara "fostii" si fara comparatii cu fosti.

| dullcat a răspuns:

Nu, nu este gresit.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu e greșit însă asta ar trebui sa vina din partea lui (adică el nu ar mai trebui sa vorbească cu ea fără să îi spui tu)

| VoidEternal a răspuns:

Este matur din partea unei fete sa nu o deranjeze că prietenul ei vorbește cu persoane, atâta timp cât doar asta se întâmplă. Și invers. Și dacă și relația anterioară s-a incheiat fără drame și scandal.

Daca vorbim despre adolescenți, atunci mai bine eviti fostele și foștii.

| LordCristobal a răspuns:

Nu,nu este gresit deloc.
Este absolut normal.

| Xox0 a răspuns:

Nu-i gresit deloc. E normal sa impui limite. Poate nu a trecut peste ea

| Ka0ru a răspuns:

Absolut deloc. Pune piciorul in prag si da-i ultimatum.

| ZappyTv69 a răspuns:

Este normal, părerea mea.
Dacă este fosta, de ce sa mai vorbească? Impune niște reguli.