| 12356jbjb a întrebat:

Cum să îl fac pe iubitul meu să nu mai vorbească cu alte fete?

Răspuns Câştigător
| AMa19 a răspuns:

Buna. Nu poti sa ii interzici unei persoane sa nu mai poarte conversatii cu cineva doar pentru ca este de sex opus. Insa daca totusi ai aceste ganduri, inseamna ca este o mica problema la tine. Si anume, esti putin geloasa, iar acest lucru se datoreaza neincrederii in propria persoana sau in partener.
Insa daca totusi nu este doar o conversatie, ci are loc ceva mai mult, atunci problema este la el. Inseamna ca poate nu mai simte ceva pentru tine, sau poate ca este atras si de alte femei, pentru ca tu nu il mai atragi atat de mult.
Cel mai bun mod prin care puteti rezolva aceasta problema, este sa vorbiti deschis despre toate aspectele deranjante fara sa creati un conflict.
Mult succes.

23 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dar tu nu mai vorbesti cu nimeni, decat cu el?! Asta seamana a gelozie patologica! Indiferent ca ai 18-22-25 de ani, e foarte problematica optica ta despre o relatie. Daca nu iti schimbi urgent atitdinea, conceptiile si intelegerea, o sa ai mari probleme in relatii!
Sau ai sa ai "relatii" foarte scurte si ai sa fi practic mai mult singura. Sau o sa se lipeasca unul de tine, sa se distreze si va avea si altele pe langa tine.

| AFR81 a răspuns:

Stai putin, e clar ca esti putin geloasa, insa nu prea e in regula daca iubitul tau vorbeste in timpul liber cu o alta fata pe care tu o consideri un potential pericol pentru relatia voastra. Daca respectiva face parte din cercul vostru de prieteni sau daca a fost prietena (vorbim de amicitie) cu iubitul tau dinainte sa va cunoasteti si, mai ales, daca are si ea un iubit, atunci poate ar fi in regula. Pe langa asta, da, e un lucru bun ca stii ca face acest lucru si ca stii despre cine e vorba, insa asta nu exclude complet posibilitatea unei relatii extraconjugale, daca o pot numi asa. Ar trebui sa te gandesti bine inainte si, cand te simti pregatita, sa discuti cu iubitul tau pentru a elimina orice dubiu care nu ar trebui sa fie prezent intr-o relatie normala, sanatoasa.

| 12356jbjb explică (pentru AFR81):

Dacă abia a cunoscut-o şi de atunci vorbeşte destul de mult cu el, este o problemă?

| AFR81 a răspuns (pentru 12356jbjb):

Daca, sa zicem, sotia mea ar vorbi frecvent cu un barbat pe care l-a cunoscut recent, eu mi-as pune cateva semne de intrebare. Dar tu stii cum arata respectiva? Ma gandesc ca te uiti la persoana si iti dai seama daca ar putea fi un pericol pentru relatia voastra sau nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai face asta?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face pe nimeni sa faca ceea ce nu vrea!
Din pacate, baietii nu sunt papusele sa stea acolo unde le pui si sa execute, doar ceea ce vrei tu.
Daca iubitul tau are dragan si la alte fete, este clar ca nu te iubeste si nu-i interesat sa stea doar intr-o relatie cu tine.
Pentru lucrul asta se poate vrobii cu el si se poate decide ce vrea fiecare.

| corbulalbrosu a răspuns:

,,Ii scoti ochii."" big grin

| Frank51 a răspuns:

Ii lipesti gura cu superglue.

| RAY a răspuns (pentru Frank51):

Picatura, sa nu vorbeasca nici cu ea

| Hammurabi a răspuns:

Poți folosi o zgardă antilătrat de la petshop.
Nu va mai scoate un sunet.
laughing)))

| 12356jbjb explică (pentru Hammurabi):

Nu, oameni buni, vorbeşte prin mesaje. Adică în ultima vreme a vorbit mai mult cu ea decât cu mine. A spus că nu am de ce să mă supăr, dar...

| SG1995 a răspuns:

Esți mă-sa sau bodyguardul lui?

| Plato a răspuns:

De ce mai e iubitul tau?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Ca e o drama, iar unele sunt pasionate de drame, de asta unele stau cu badboys

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Adevarat, din pacate.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Sunt mai multi factori psihologici care determina asta, lipsa iubiri paterne

| ForeverAlone97 a răspuns:

Si care-i faza daca vorbeste cu altele? Totul e sa nu se dea la ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze ca iti zic dar asta inseamna ca nu te place...

| Mynameis93 a răspuns:

????????????

| DeDeDeeaSweety a răspuns:

Ori tu esti prea jeloasa si pentru orice fata cu care vorbeste, vorbeste intr-un mod colegial, bussines.
Nu stiu ce poti sa ii faci in situatia in care se uita la altele. Poate sa devii mai buna, poate ai si tu niste chestii care iti lipsesc si el le vede la acele fete.
Daca nu, despartete si gaseste pe cineva care te accepta asa cum esti.

| 12356jbjb explică:

Nu, oameni buni, prin mesaje. Adică în ultima vreme a vorbit mai mult cu ea decât cu mine. Mi-a spus că a vorbit cu ea, dar de data asta când am întrebat a spus că nu vorbeşte cu nimeni.

| unicorn09 a răspuns (pentru 12356jbjb):

Buna! Nu vreau sa te supar, dar cel mai probabil sentimentele lui pentru tine s-au diminuat. Fa-ti curaj si vorbeste deschis cu el despre asta, eventual roaga-l sa nu te mai minta. Bafta!

| 12356jbjb explică (pentru unicorn09):

Mulțumesc! ????