| ANeeMariEE a întrebat:

Eu am avut contact sexual neprotejat pe data de 18 noiembrie,chiar a doua zi dupa ce mi.a trecut menstruatia. Nu a ejaculat in mine si stiu ca prima zi dupa menstruatie nu sunt fertila. Trebuia sa imi vina pe 9, luna asta, si nici azi nu mi.a venit. Am facut un test de sarcina si a iesit negativ. Ce sa fac? Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca ciclul tau menstrual este NEREGULAT (aproape in mod sigur). Un raspuns catusi de cat cert sau corect se poate formula doar daca vei prezenta date precise privind lungimile ciclurilor menstruale anterioare. Ar fi bine de stiut daca au mai existat astfel de "intarzieri" si daca da, atunci cand, si/sau de cate ori. Probabilitatea de a exista o sarcina in conditiile prezentate teoretic se poate exclude fiindca practic este aproape IMPOSIBIL. Atat din privinta momentului producerii sexului cat si a faptului ca rezultatul testului este negativ. Sanatate!

| Adelin_Denis_1999 a răspuns:

O să iasă din tine un mini mooz

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a avut loc a doua zi dupa menstruatie, atunci este imposibil sa fi ramas gravida.