| marius27emo a întrebat:

Eu am o prietena pe nume Sorana. ea il place pe un baiat pe nume Dan.eu o iubesc, tin la ea, o fisez de 3 ori pe saptamana(la asta nu mint), culorile ei preferate este mov, roz, negru(se imbraca negru si eu o consider EMO). vorbesc cu ea fata in fata, la tel., pe Mess, si ii spun de fiecare data te iubesc...ne jucam fantanica(un joc pe care daca-l joaca sorana il joc si eu/simplu o persoana ii acopera ochii victimei si alta persoana spune:cine tea salvat? Persoana? si victima ii raspunde da sau nu daca da sa trecem mai departe, apoi spune de unde tea apucat? de aici? felurile pot fii de oriunde de ex. gura, obraz, etc., apoi De cate ori? de atatea? si cel sau cea care vorbeste ridica atatea degete cat vrea si la sfarsit, victima trebuie sa se pupe unde a spus cel sau cea care a vorbit si de atatea ori de cate a zis)dar cand ma pun eu ei o aleg pe Sorana si pune pe gura dar de 0 ori! si m-am enervat si taiat de fiecare data cand m-am jucat.cred ca unii dintre voi va ganditi sa imi raspundeti:,, Targuieste cu cel sau cea care spune persoana, de unde si de cate ori si sa ma puna decat o singura data sau de mai multe ori!". ea tot nu ma intelege! deci am vorbit cu ea si a spus:,, eu il plac pe Dan pentru ca e dragut, rocker, de treaba, etc.(nu mai tin minte). eu sunt emo in devenire(dar generatia emo nu a fost creata de un rocker? sa imi spuneti da sau nu), dragut, etc.deci vreau raspunsuri de la toti! eu i-am dat si un cadou:o ciocolata, un diamant, multe jucarii din plus(o inimioara care face (kiss)I Love You!), si mai vreau sa ii fac cadouri! deci eu vreau sa ii fac cadou si un samsung corbu(NOU!)! Dar daca nici asa nu tine o urmaresc pana acasa la ea, iau locatia, fac o poezie trista(deja am si facut-o:
Timpul se scurgea
Speranta se termina
Clipa finala se apropia
Momentul infrangerii sosea.

El statea trist si plangea
Nespus de mult o iubea
Ei nici macar nu-i pasa
El regreta…ea se distra.

Totul ii parea un chin
Viata ii era un iad deplin
Astepta un raspuns cu nerabdare
Ce se va intampla cu el oare?

Pe o foita scria
"Imi pare rau mama…"
Si fara ezitare
Deschide geamul si sare

viata la apus

Frumoasa este viata si greu de suferit
Cand cineva iubeste si nu este iubit
Daca viata ti-a dat o cruda soarta
Mai bine renunti si lasi totul balta
Cazi in intuneric de pe un bloc inalt
Si astfel problemele ti le-ai rezolvat
Traind intr-o suferinta eterna ce s-a produs
Chiar pe la apus intr-o zi blestemata
Cand s-a nascut persoana ce nu te va iubi niciodata.

Nestiind cum e sa fii iubit
Nu putea fi decat nefericit
Un sentiment tragic il ruina
Si anume singuratatea

Nimeni nu il admira
La toti indiferent le era
In fiecare seara plangea
Ziua ferict se prefacea.

Nici el numai stia
Cine era, ce vroia
Pentru cine se mai lupta
Cand nici un prieten nu avea.

Toti de el s-au "pitit"
Si asta la enervat
A devenit izolat
Si intr-un moment neasteptat
Si-a loat viata. s-a taiat.

Sentimente aprinse
De tine stinse
Intr-o clipa a uitarii
Intr-o clipa a disperarii.

Intr-un moment neasteptat
Timpu-n loc a stat
Lumea mea s-a prabusit
Am pierdut tot ce-am iubit.

Acum stau si ma gandesc
Dar nu are nici un sens
Am facut tot ce-am putut
Dar tu…pur si simplu nu ai vrut.

Un pas spre nemurire
Acea putere de iertare
Ce ma tine vesnic tanar
Un trist rapsod ce fara lacrimi
Plange viata
Un gand zadarnic de iubire
Cred in tine mica floare
Ce-ai crescut in al meu suflet
Tu destin al unui vis
Ce nu se pierde
Un crin lovit de ploi acide
O durere de cristal
Un ras etern
Al unui suflet plans de mine
Un dulce chin ce pentru tine
L-as suporta la infinit.)Primesc orice fel de raspuns chiar daca este bun sau nu!:*:*:*Multumesc mult!:*:*:*

Răspuns Câştigător
| pau2009 a răspuns:

Ce-i al tau e pus de-o-parte, nu face o prostie (cum zice Kynext), contiunua si asteapta, ai rabdare, caci daca ea este pentru tine, a ta va fi. Ai grije de tine, ai grije si de ea, poate isi va da seama ce simti.

8 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Daca fata nu te place, las-o in pace! dragoste cu forta nu se poate!

si asa cum ti-au spus ceilalti nu face vreo prostie pentru ea...nu se merita.

bafta si ai grija de tine!

| Hombre a răspuns:

Mai puta.Nici nu ai pornit bine in viata si deja mesajul din poezie adio mama si valas cu bine demonstreaza cat de slab si las esti.Pai daca ti-a spus ca il place pe altul tu ce dracului mai umbli cu ea in cap. Tia ocupat mintea, delirezi si vrei sa o mai pui si deo trasnaie sa-ti faci mama praf.Mai Marius sau care iti e numele Pe fata asta tu tiai bagat-o in cap tu scoatetio din cap nu mai visa uitete in jur ca sunt destule si tine minte du-te la cea care te place daca vrei sa fii fericit ca cea care nu te place numai necazuri iti face. Tu traiesti acest necaz acum pentru ca iai spus ca o iubesti iai facut cadouri in continuare umbli cu cadouri dupa ea (dupa cum spui) si ea umbla de pe altul.Pai ce vrei sa vezi mai mult, ai orbul gainilor? Trezestete tu iubesti iluzia care ti-ai bagat-o singur in cap.Nici o femeie nu este buricul pamantului precum nici un barbat.Trage o gura de aer si las-o balta. Parinti tai te iubesc si le pasa cel mai mult de tine.Vine si vremea sa nu mai umbli cu cadouri aiurea. Sa auzim numai de bine.

| Kynext a răspuns:

Nu am inteles intrebarea ta si imi pare rau, pari sincer.

Poezia imi place:X.Tocmai in seara asta am patit acest lucru.Am iubit si degeaba, n-am primit nimic inapoi. Poezia ta m-a atins.

Felicitari! Sper sa iti mearga cu Sorana.Bafta si nu uita:speranta moare ultima.Numai binewinking

| Kynext a răspuns:

A da.Era sa uit.Sa nu faci NICIODATA vreo prostie pentru o fata. Oricat de mult tii la ea.Prostie in sensul sa-ti retezi vreun membru' mai "important" sau sa iti iei viata.Ai grijawinking!

| nicrom1 a răspuns:

Ia o lama si te taie, imprejur sau de-a roata, vezi cum iti vine mai usor.Si inca ceva esti lesby si nu stii? Acum stii! Citi ani ziceai ca ai?

| LuLy_5981 a răspuns:

Glumesti, nu?!
ai pe undeva si traducerea la ceea ce ai scris? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti emo in devenire, mai bine ai pune in practica ce ai scris in poezie, un emo in minus nu ar fi o paguba prea mare. Daca doresti sa te iubeasca tipa, mai bine ai da jos pleata, nu te-ai mai taia si nu mai juca jocuri stupide pentru a primi un sarut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu stii ca zero nu se pune niciodata la fantanica