| Sara2 a întrebat:

Eu nu inteleg de ce pe acest site toata lumea pe acest site spune ca poti ramane insarcinata de la lichidul preejaculator, daca barbatul are experienta si termina prefect afara nu ai cum eu am inteles ca femeile care au ramas astfel, el nu a iesit la timp si s-a scapat putin in ea, sau daca au avut un al 2 nr, de la spermatozoizii de pe traseu, cunosc cuplu de 12 ani numai aceasta metoda o folosesc si nu au patit nimic
cititi aici http://drweather.wordpress.com/......per-cupar/

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iar eu cunosc mai multe femei care au ramas astfel insarcinate (chiar sotia unui bun prieten al sotului meu). Daca sunt cupluri care au avut noroc (nu stii daca nu cumva vreunul are si o problema de fertilitate), asta nu inseamna ca nu se poate. Cele imi multe cupluri care o folosesc cu succes, o asociaza cu calendarul, adica nu fac sex deloc in perioada fertila. Asta reduce riscul la cam 10-15% pentru fiecare contact sexual.
Este demonstrat ca acel lichid contine intotdeauna seprmatozoizi (se poate, cu usurinta, examina la microscop). Orice om inteligent intelege ca asta inseamna risc de sarcina. Nu inteleg de ce ai refuza sa intelegi ceva atat de simplu si dovedit de mii de ori.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se întâmplă și la case de mari.
Coitul întrerupt nu este o metodă de 100% sigură, cum de astfel nicio metodă nu are siguranță.
Este suficient o picătură pierdută pe traseul de retragere și dacă este la ovulație, sarcină se numește.
Statisticile arată că toate metodele la un moment dat au dat greș.
Fiecare cuplu este dator să-și găsească metoda cea mai potrivită!
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Hmm, sa zicem totusi ca metoda asta nu este asa de sigura ca si prezervativul, ok? Lichidul clar poate sa nu aiba, dar mai degraba se poate sa aiba spermatozoizi. Noi am practicat aceasta metoda cu succes vreme de 6 ani, dar nu o recomand celor necasatoriti, mai ales celor care nici nu pot sa-si asume o sarcina, ca in cazul tau. Si cata incredere ai ca nu poti lua ceva BTS de la el, mai ales daca el nu este la prima experienta?
Domnul fie cu voi.

| Floreenofficial a răspuns:

Nu a zis nimeni pe site ca a ramas insarcinata de la lichid preejaculator.in schimb s-a zis ca e posibil sa ramai...fiindca contine spermatozoizi.

| Derye a răspuns:

Noi vrem sa va dam CELE MAI BUNE SFATURI.
Mult mai util este un prezervativ, si este mult mai comod, fara sa stai cu frica, ca cine stie, nu ai timp sa o scoti, iese prea repede, daca suferi si de ejaculare precoce si alte motive.
Prezervativul nu scade placerea, asa ca de ce nu il folositi?

| BoBoLiNo92 a răspuns:

Exact. Lichidul preejaculator contine spermatozoizi... Poti ramane insarcinata. Multi zic ca nu. Dar poti ramane.

| Psihologul a răspuns:

De ce pe acest site toata lumea pe acest site spune asta?
Pentru ca nu au o educatie sexuala asa cum o ai tu happy Nu?