| SilviuEu96 a întrebat:

Eu si prietena mea ne-am atins organele genitale, este posibil ca ea sa raman insarcinata? (ma gandesc ca sunt acele picaturi ce mai ies din cand in cand la baieti in momentul cand sunt excitati)

Daca fata era virgina in momentul atingerii organelor genitale si lichidul ei s-ar fi intalnit cu al meu, ar exista vreun risc?

Am mai postat odata intrebarea aceasta, dar sunt nelamurit in legatura cu lichidul preseminal ce intră în contact cu secreţia ei vaginală. Tinand cont ca este virgina.

Răspuns Câştigător
| Keith a răspuns:

Atata timp cat nu ati avut niciun contact sexual si doar v-ati atins organele genitale unul altuia nu exista nicio problema. Daca o penetrai(introducerea penisului in vagin) neprotejat, atunci erau probleme, dar atata timp cat e virgina nu ai de ce sa iti faci probleme, nu are cum sa fie insarcinata daca inca e virgina, asa ca stai linistit.Bafta!

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu are cum, atâta timp cât nu a existat penetrare!
Baftă!

| Ofiintă a răspuns:

Genurile de intrebari care nu merita raspunsuri, daca chiar vorbesti serios:)), https://www.google.ro/webhp?source=search_app&gws_rd=cr, nu te vei face de ras!
Multa bafta!

| Miriamm a răspuns:

Dragul meu, NU A RAMAS INSARCINATA! Stai calm te rog, poftim id-ul meu: miss_dulcyk, iti explic totul si ai sa intelegi.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia ei vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Danysan a răspuns:

Nu a rams insarcinata dar nici virgina nu mai e -Fiti mai atenti pe viitor si folositi prezervativ. Funda laughing

| Exilee a răspuns:

Numai este virgina, din nefericire. Indiferent ca n-a intrat, daca organele voastre au "interactionat" gata cu virginitatea ei. Chiar si 0, 1 cm daca ai atins-o acolo, tot numai este. SI stai linistit ca nu ramane asa una-doua insarcinata.

| Raiiiisa a răspuns:

Chiar asa greu va este sa va informati si voi putin inainte de face ceva?! Chiar nu va inteleg.
Va arde in pantaloni, dar voi nu stiti nimic.

Tu chiar crezi ca lichidele voaste isi dau intalnirelaughing
Nu are cum sa fie insarcinata.

| khwewljewew a răspuns:

Daca prostia ar durea... cred ca ai fii in coma.

| NickName10 a răspuns:

Chiar şi dacă nu ai avea îndoieli în privinţa căsătoriei cu ea, consideră că pentru liniştea şi echilibrul vieţii şi a familiei tale de "mâine", este nevoie să respectaţi ordinea lucrurilor şi să aştepţi momentul căsătoriei!

Altceva este mai grav...
Sexualitatea înainte de alcătuirea familiei este o adevărată cutie a Pandorei. Este vital să nu se atenteze la drepturile şi,, liniştea" Familiei de mai târziu, a ei şi a ta! Distracţia este un viciu dificil de controlat? Dar costul ei nu este nici mai mult nici mai puţin decât... liniştea unor familii! şi sacrificiile uriaşe care se vor raporta la ele...

- La urma urmei, ce se va întâmpla într-o neprevăzută situaţie în care vă despărţiţi? Ce se va întâmpla mai târziu în familia ei?
- Relaţiile intime creează "link-uri" nedorite, ce se vor resimţi cel mai bine mai târziu, în familie, ca în oglindă de către celălalt partener... toată viaţa!