| trista_5619 a întrebat:

Eu sunt zodia taur, iar el este gemeni. am cautat in horoscop despre compatibilitate zodii si in toate locurile imi scriu ca nu ne potrivim pe viitor, suntem prea diferiti, si ca o sa ne certam des incat o sa ne uram unul pe altul, si eu o sa plang foarte mult din cauza lui,, Nu stiu ce sa cred, nu pot sa ascult de ceea ce este scris in horoscop pentru ca il iubesc prea mult ca sa-l las si in plus si el ma iubeste sincer, eu stiu asta si o vad in ochii lui... e drept ca unele lucruri care-i plac lui mie nu-mi plac, iar cele care-mi plac mie poate lui nu-i plac,(si nu toate sunt asa ),, dar asta nu ne incurca. Ce sa fac? dati-mi cineva vreun sfat?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Horoscopul nu e bun la nimic.

| RXN a răspuns:

Zodiile sunt niste prostii. Certurile nu pornesc de la niste zodii, cum nici buna-intelegere nu porneste de la ele.Eu si prietenul meu nu ne potrivim deloc comform zodiacului,dar suntem de multa vreme impreuna si cu toate ca au existat n certuri, au avut alte cauze, nu un amarat de zodiac.
Sfatul meu e sa incetezi sa mai crezi toate balivernele astea si sa te bucuri de relatia ta.Nu un zodiac iti controleaza viata, ci tu insati.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu are sens să crezi în aşa ceva. Dacă voi vă înţelegeţi bine şi vă iubiţi, contează horoscopul? Fi serioasă. În orice relaţie există anumite aspecte la care cei doi nu se înţeleg sau la unul îi place ceva ce celuilalt nu, dar asta nu înseamnă că nu sunt potriviţi unul pentru celălalt. Dacă îl iubeşti, nu ar trebui să ţi cont de horoscop, compatibilitate şi tot aşa.Baftă!

| username23 a răspuns:

Hey draga! Nu mereu se adevereste tot ce spune horoscopul. Si daca voi veti depune efort sa faceti dragostea voastra atit de puternica incit nici un horoscop sa nu o poata dezlega atunci va fi bine. Oamenii au putinta de a schimba evenimentele. Horoscopul prezice doar viitorul, iar viitorul ni-l facem noi, asa ca nu dispera, vorbeste cu el si intreaba-l ce crede. Si propune-i sa infruntati impreuna prezicirile horoscopului. O sa vezi fa fi tot bine daca va veti iubi reciproc! Va doresc numai iubire pe viitor!

| Sperman a răspuns:

Eu ti-as spun sa nu mai crezi in porcariile astea, horoscop si bla bla.
Fa ceea ce crezi ca e bine pentru tine, si nu mai fii asa superstitioasa.

| ELLSSA a răspuns:

Conteaza zodia cand exista iubire?
Cel mai important este cum te intelegi cu el,cat de mult va iubiti si va intelegeti.
Alunga din mintea ta tot ce ai citit despre compatibilitatea acestor doua zodii.
Traieste clipa alaturi de el si arata-i ca il iubesti mult de tot, incearca sa nu intervina monotonia intre voi(cum ai zis si tu mai sus:certurile, diferentele intre voi).
It`s time for love!

| mihaibr11 a răspuns:

Daca voi va intelegeti, zodiile sunt degeaba!

| bogdan74688 a răspuns:

Nu te preta la atat; zodia e ceva orientativ, deci ca idee. Sunt cazuri in care se potriveste 100% ( pure coincidente ), si cazuri cand n-are nici cea mai mica legatura cu realitatea. Nu crede ce scrie undeva, ci doar, ce iti spune inima ta, si ceea ce rezulta din faptele lui.
Nu-ti mai bate capul cu zodiile - extrem de rar se potrivesc ( odata la 1 milion ). Bafta cu prietenul, si relatie cat mai durabila =^.^=.

| fgch a răspuns:

Nu te mai lua dupa horoscophee hee.Un banal horoscop nu poate determina personalitatea unei persoane. Daca tineti unu la altu si relatia merge, atunci nu vad nici un sens sa va despartiti.Si la faza cu placutu anumitor lucruri, gandeste-te ca daca v-ar fi placut amandurora exact aceleasi lucruri v-ati fi plictisit rapid unul de altuwinking.

| ShakeIt a răspuns:

Daca va iubiti si reusiti sa va acceptati pe viitor atat defectele cat si calitatile. Ca in orice relatie si nu numai sunt cateva aspecte care demonstreaza diferenta dintre cei doi. Fostul meu era taur iar eu fecioara. Compatibilitate aproximativ 100% si ne-am inteles din partitongue ne certam incontinuu.
Rmaneti impreuna si incearca sa discuti cu el orice... orice te framanta si rezolvati impreuna situatia.
Sa va iubiti mult! :*
Funda happy?

| lila_1550 a răspuns:

Nu te mai lua dupa toate prostiile astea.totul depinde de voi doi si nu de zodie

| Zmeura_5657 a răspuns:

Da-l dracu' de horoscop si pune mana pe baiatu' ala!

| Lina_4442 a răspuns:

Offf horoscopul asta! si la mine nu merge capricorn+taur! fix asa spune ca nu o sa ne intelegem si o sa ne certam! si daca sincer am deja 2 ani cu prietenul mes si chiar ne intelegem foarte bine! mai las eu de la mine el de la el si mergem inainte pentru ca ne iubim! nu atrage atentie! in unicul lucru care trebuie sa crezi e Dumnezeu! asa ca mult succes

| Mem0ries_5576 a răspuns:

Hai sa-ti spun ceva straight face Tatal meu este taur, iar mama mea este gemeni.
Si ei nu s-au certat timp de 15 ani. Crezi ca trebuie sa te iei dupa horoscop? Tu il iubesti, el te iubeste.ce mai conteaza altceva?