| Seline a întrebat:

Exista prietenie intre o femeie si un barbat?

Răspuns Câştigător
| Ana_6509 a răspuns:

Leonard Cohen spunea ca,, O prietenie intre un barbat si o femeie, daca nu e bazata pe sex, e ori ipocrizie ori masochism"

Nu exista.Intotdeauna unul dintre cei doi se indragosteste de celalalt chiar daca nu o spune. Daca o spune, atunci a luat sfarsit prietenia lor sau tocmai a inceput o poveste de iubire.
@luz:intr-adevar intre cupluri poate exista o prietenie insa asta e altceva.

47 răspunsuri:
| david83 a răspuns:

Da, doar daca nu exista atractie intre ei doi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da, există și o prietenie fără viață intimă cât și una bazată pe respect și ajutor reciproc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu exista, daca ne referim strict la ceea ce intrebi.Intotdeauna exista tatonari pe teme sexuale, chiar si intre "prieteni"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

stii care-i faza ma refer acum la fete
Ok esti prietena cu un baiat va intelegi super bine totul e mega ok pana cand iti supune ca te place si s-a dus dracu totul
Majoritatea baietiilor cred ca daca tu te intelgi bine cu ei au impresia ca i placi si ca de aia te intelegi asa bine
Eu sunt de parere ca n-are rost sa incepi o relatie cu un prieten bun ca dupa aia apar geloziile si totate cacaturile si stricati o prietenie frumoasa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA, absolut.De ce nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca exista! dar nu ar fi rau sa faci propriu experiment! succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logic ca nu, unde ai vazut asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu exista, daca te referi strict la ceea ce ai scris.Intotdeauna exista tatonari pe teme sexuale, chiar si intre "prieteni".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun preieten al unei femei este un barbat-vorba de cand lumea, si nu a spus-o un tampit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca exista insa totdeauna se termina cu un SEX...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista, dar de cele mai multe ori relatiile de acest gen, se sfarsesc datorita faptului ca unu dintre 'prieteni 'se indragosteste de celalalt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tre sa raspundhappy
ce-i mai multi prieteni ai mei sunt baieti;
si cu cei cu car ema inteleg cel mai bine si ii pot suna la 5 dimineata sa vina sa ma ajute sunt cei cu care am avut o relatie(deci inainte prieteni dupa prietenitongue) stim prea multe uni despre alti sa renuntam la prietenia noastra
si poti fi prietena si cu cineva pentru care ai simtit ceva la un moment dat chiar daca nu ati fost impreuna, trebuie doar sa-i vrei binele si sa intelegi;
oricum si prieteniile dintre fete si dintre baieti se bazeaza pe acelasi sentiment primar de iubire care are mai multe feluri de exprimarehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU, nu exista.La un moment dat unul sau celalalt o sa vrea mai mult...Am fost de 2 ori in situatia asta si istoria se repeta...intodeauna.

Răspuns utilizator avertizat
| ivcelnaiv a răspuns:

Seline, nu stiu ce sa zic, dar iti recomand sa citesti o poveste de dragoste care practic nu se termina niciodata. sa imi zici daca iti place. http://ivcelnaiv.blogspot.com/......se_27.html

| ivcelnaiv a răspuns:

Exista iubire
nu melodiile, ci versurile
uite versuri de dragoste
http://ivcelnaiv.blogspot.com/search/label/lovez

| eu_5592 a răspuns:

Normal de ex mama mea si tatal meu se cunosc de la 8 ani au fost colegi de banca din clasa intai pana in liceu si dupa aia sau placutbig grin

| darkangel_2966 a răspuns:

Da, dar depinde de varsta si de relatile in care sunt implicate persoanele, daca nu au relatii stabile cu alte persoane e foarte posibil ca aceasta prietenie sa depaseasca acest stadiu, binenteles ca exista si exceptii