| sleeppy a întrebat:

Exista prietenie adevarata intre baiat,barbat\fata, femeie?

14 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Nu! crede-ma ca nu! ai auzit tu cazuri ca ele sa dureze? sa fie intr-adevar adevarate? ia mai gandeste-te un pic si gasesti raspunsul

| DeathIncarnate a răspuns:

Cum ma sa nu existe?! Exista, cum sa nu existe

| RAY a răspuns:

Nu prea interese financiare sau sexuale parerea mea

| neutrino a răspuns:

O iubire puternica nu poate exista si nu se poate dezvolta decat pe o prietenie reala.

| Oana92 a răspuns:

Doar prietenie nu, mai devreme sau mai tarziu macar unul dintre ei se va indragosti...

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Sigur ca exista :3. Dar de cele mai multe ori trebuie sa se indragosteasca unul la un moment dat. Oricum, ei trec de chestia aia, si apoi redevin cei mai buni prieteni. Eu una ma inteleg mai bine cu baietii decat cu fetele. Si destul de multe fete cred ca patesc acelasi lucru ca si mine :3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut discutia asta cu vreo doua fete. Atat eu cat si ele am zis ca da, exista. Ei bine, una din fete mi-a zis ca ma place si dupa ceva timp nu am mai vorbit. Cealalta fata a zis ca nu stiu ce profa de-a ei i-a spus ca nu exista asa ceva, dar noi (eu si ea) am zis ca se poate. Acea fata ma ignora de vreo 2 saptamani.
Concluziile le tragi singur/a.

| AnneღU a răspuns:

In cele mai multe cazuri acea prietenie invoca alte sentimente! Si nu pot sa zic ca e bine. De aceea recurg la ideea de a avea doar amici ( fiind vorba de baieti)

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Mai greu sa gasesti asa ceva. Majoritatea baietilor se apropie de fete pentru ca sunt atrasi de acestea si prefera sa ramana langa ele ca amici daca aceste nu ii plac la fel dar nu poti sa ai incredere. Pentru ca un baiat care te place si tu il vrei ca pe un amic va fi tot timpul egoist gandindu-se la sentimentele lui. Sunt si exceptii, eu nu am descoperit niciuna pana acum. :p

| Ommmmmffffffgggggg a răspuns:

Normal ca exista! Exista prietenie si intre oameni si animale.
Iar cand un baiat si o fata sunt prieteni apropiati intervine sentimentul de "iubire"

| Cupcake a răspuns:

Da, dar vezi tu, de obicei o prietenie intre un baiat si o fata duce la ceva mai mult. Pe cand prietenie intre un barbat si o femeie poate ramane doar prietenie, deoarece ambii sunt destul de maturi cat sa mentine relatia de prietenie la acest stadiu. Deci da, exista. Pup

| MacheteX a răspuns:

Nu! Oricat de buni prieteni are fi respectivii, se va ajunge la dorinta de sex...

| Sweetie6LA a răspuns:

Desigur! Prietenie adevarata poate exista si intre un om si un animal sau o planta... Dar de obicei prietenia intre un barbat si o femeie se transforma in dragoste...

| ghothe a răspuns:

Da