| Sportacus123 a întrebat:

Poate exista prietenie între un bărbat și o femeie?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Da si nu.Depinde enorm de etapa vietii in care te afli.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca ma gandesc cat mai obiectiv posibil si ma raportez la ce am trait in viata, nu, nu cred in prietenia dintre barbat si femeie, pentru ca mereu va exista un interes la mijloc si acela de cele mai multe ori este de natura sexuala, fie unul fie celalalt au acest interes, si nu ne referim doar la prieteni cu beneficii!
Interes exista si intre prieteniile dintre femei cu femei sau barbati cu barbati dar acolo este un altfel de interes, poate fi uneori pecuniar sau de alta natura, cu alte cuvinte de obicei prieteniile se fac dint-un interes.

Daca vorbim despre prietenia dintre adolescenti de sex opus, iarasi nu stiu ce sa zic, ca si acolo el sau ea o place intr-un alt mod decat platonic si de aceea auzim de multe ori sintagme precum friend zone...pentru ca unul place pe celalalt mai mult decat prieteneste si cealalta persoana nu o vede in acelasi mod.
Sunt incurcate relatiile ca si caile Domnului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate foarte rar, la cei ce au renunțat să aibă relații sexuale între ei.

| vlllaaddd a răspuns:

Ce prietenie boss, prietenia aia cand doar se saluta pe strada sau prietenia aia cand femeia are deja un barbat dar mai merge si la astalalt ca sa se satisfaca amandoi mai bine laughing love struck

| Ilovedinero a răspuns:

Da

| ALM2000RO a răspuns:

Eu n-am întâlnit cazuri. Or fi dar foarte rare. Și nu în adolescență sau în tinerețea timpurie. Poate între adulți de 30+ care se cunosc demult, eventual din copilărie, stabili emoțional și cu partenerii lor fiecare.

| Vasilake a răspuns:

Da.