| anonim_4396 a întrebat:

Exista sanse la o viata normala ( din toate puctele de vedere) si dupa contactarea unei boli venerice grave?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de boala venerica si cat de repede este tratata. Multe boli venerice, mai ales daca sunt tratate cu intarziere dau complicatii pe termen lung: stricturi pe uretra la barbat, infertilitatea sau risc de a naste copii cu handicap la femeie.

daniela
| daniela a răspuns:

Evident. Tratament, un pic de abstinenta si apoi din nou la treaba. De data asta cu precautie si numai protejat daca schimbi des partenerii

| albastrel a răspuns:

Sigur ca da. daca ai credinta totul este posibil.