| alexalex777 a întrebat:

Exista vreun risc daca folosesc metoda retragerii intr-un act protejat in ziua ovulatiei?

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da, scapă spermatozoizii din penis și ajung la ovul

| Violleta2022 a răspuns:

Nu face sens metoda retragerii, cand deja ai pus prezervativ care protejeaza 100%.
Prezervativul este indicat tocmai pentru ca nu are cum sa permita transferul de fluide din el in vaginul fetei si nu exista risc de sarcina sau BTS.

Atentie: cumpara prezervative de masura corecta pentru penisul tau, fiindca un prezervativ larg /mare va aluneca de pe penis in vaginul fetei, sau se va rasucii pe penis in timpul sexului pana se va intinde la maxim si va pocnii.

Un prezervativ corect trebuie sa intre foarte greu pe penisul erect si sa stea perfect intins fara sa faca cute sau pliuri, exact cum sta pielita de la salam pe salam.
Daca este un picut largut atunci este risc sa se rupa si nu ai rezolvat nimic, ca lasi fata insarcinata.

| sofisis a răspuns:

Pai stai ca nu inteleg....act protejat? adica si prezervativ si metoda retragerii?

| AliGab a răspuns:

Da, da, da si iar da

| helpforyou a răspuns:

Riscuri exista intotdeauna. Poti face asta daca stii sa te controlezi bine. Cunosc oameni care o folosesc ca singura metoda si nu au avut probleme, Dar asta depinde doar de tine.

| helpforyou a răspuns:

Act protejat inseamna cu prezervativ daca da, atunci nu exista nici un risc.

Daca te referi la faptul ca ai folosit metoda retragerii ca si protectie, atunci exista o sansa ca tu sa fi scapat putina sperma. Si daca ea e la ovulatie, atunci a prefericirea de a te bucura de intalnirea dintre spermatozoid si ovul.

| mihayy a răspuns:

Riscul exista intotdeauna, daca vrei ceva suplimentar da-i cu tatal nostru