| madutzza99 a întrebat:

Ieri am fost in ziua ovulatiei si am avut contact sexual protejat. prietenul meu si a dat drumul in prezervativ dar inca avea penisul introdus in vagin. exista vreun risc sa fi ramas insarcinata?
Am verificat daca prezervativul era rupt sau ceva dar era ok. Deci este vreo sansa?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

A procedat corect, conform instructiunilor. Fiindca totul a decurs fara incidente se poate afirma fara teama de a gresi ca NU poate exista nici cea mai mica posibilitate de a se forma o sarcina, in conditiile descrise. Multa sanatate!

| Ioana74ses a răspuns:

Nu! Clar nu, chiar daca penisul era in tine, nu avea cu sa iasa sperma, de asta e prezervativ!

| niron a răspuns:

Pai cam da..pe langa prezervativ se poate scurge o mare parte! Ia repede pastila de a 2 zi! Vorbesc foarte serios!

| OMFGConrad a răspuns (pentru niron):

NU. În condițiile descrise de tine nu ai cum să rămâi însărcinată.
Calmează-te și nu-i asculta pe cei ca niron, care-ți zic să iei acea "bombă hormonală"!

| Kombatal991 a răspuns:

Daca nu s-a fi spart prezervativul, nu vei pati nimic. Dar data viitoare asigura-te ca il cumpara de la farmacie si nu il fura pe unu de 4 ani al parintilor. Eu unu le-as si inlocui in timpul actului, doar pentru a fi sigur.