| anonim_4396 a întrebat:

Femei care au schimbat lumea: Elena Caragiani Stoenescu(aviator),Hortensia Papadat Bengescu (scriitor), Ana Aslan ( om de știință ), Nadia Comaneci (gimnasta ),Ecaterina Teodoroiu(soldat), Sofia Ionescu ( neurochirurg), Elena Ghica (alpinista ), Irina Burnaia (pilot avion) Smaranda Braescu (parasutist ) primul pilot din Europa care a obținut brevet de zbor in S.U.A., Hariclea Darclee soprana etc.Si astea sunt doar o mică parte din româncele care au schimbat lumea.Plus cele din străinătate.Nu-i asa ca pe langa lista asta misoginismul de aici cu texte gen femeile au fost sclave, femeile sunt curve pare o glumă?

38 răspunsuri:
| Endoryus a răspuns (pentru Emma30555):

"dimpotrivă eu as zice ca bărbații înșală mai mult și asa a fost dintotdeauna" Si cum ai ajuns la concluzia asta? Ai cunoscut toti barbatii de pe planeta? Statisticele in ultimii 15 ani arata ca femeile inseala mai mult dar se descopera mai greu pentru ca sunt mai inteligente. Ele nu se dau mari cu asta, fata de sexul opus. Intrebarea de la inceput ramane totusi buna si astept raspuns.

| Emma30555 a răspuns (pentru Endoryus):

Pentru ca sunt iertati mai usor si se considera ca barbatul inseala diferit fata de femeie. Ca mentalitate, e mai inteles barbatul care calca stramb.

| Endoryus a răspuns (pentru Emma30555):

" Ca mentalitate, e mai inteles barbatul care calca stramb." Si cine zice asta? Tu? Eu tot nu inteleg de unde scoti prostiile astea. Cica mai si o varsta. Se vede. La generalizari, nu te bate nimeni.

| Emma30555 a răspuns (pentru Endoryus):

Eu zic de mentalitatea societății nu a mea. Nu te face ca nu ști despre ce e vorba. Dacă nu ar fi asa de ce s ar mai lauda bărbații cu femeile și numărul lor? Tu ai spus asta De ce femeile nu se lauda? Tot mentalitatea e devina. E greu de înțeles?

| Endoryus a răspuns (pentru Emma30555):

Acum o dai la intors cu "societatea nu eu", hai las-o balta aici ca esti exact ca restul. In afara de generalizari tampite nu mai stiti altceva.
Ps. De ce femeile nu se lauda? Mai stii vorba aia cu cheia si lacatul? Aminteste-ti si nu mai intreba de ce femeile nu se mai lauda. Nu te face ca nu stii despre ce e vorba.

| Emma30555 a răspuns (pentru Endoryus):

Pai exact la asta ma refer și eu când spun ca bărbații înșeala mai des. Ca femeile aud des cheia cu lacătul de mici și poate se abțin mai mult când e vorba de fidelitate deși chestia cu lacătul e o vorba tâmpită. Ca nu poți sa compari sexul cu o cheie și un lacăt. Tot societatea a inventat o ca să facă bărbații sex mai mult ca femeile. De parca ei fac sex între ei. E o tâmpenie, normal e sa facă fiecare ce vrea. Cum ei nu sunt judecați nici ele nu ar trebui. Tu îmi confirmi tot ce spun eu dar nu realizezi

| Endoryus a răspuns (pentru Emma30555):

O dai si o intorci si tot aia cu penis ies mai rau. Chiar nu ma asteptam, serios!
Oricum, ai probleme. Eu iti vorbesc de statistici, ceva real, tu ma iei cu presupunerile tale"și poate se abțin mai mult". Sayonara.

| Emma30555 a răspuns (pentru Endoryus):

Eu am vorbit de mentalitate. Au legătură, atât timp cât la un bărbat e o lauda sa fie cu mai multe femei și invers nu e o lauda, nu e de așteptat ca acest lucru sa se vadă și în acele statistici? Eu de fapt mi am spus o părere ca asa cred, nu ca știu sigur, nici nu contează puțin îmi pasa mie cine înșeala și cine nu