| mihai_2762 a întrebat:

Fetelor am nevoie ajutorul vostru va rog mult de tot:cat de mare vreti sa aiba penisul partenerul vostru (ma refer la lungime si grosime)? va rog sa imi raspundetibig grinhappy

Răspuns Câştigător
| ClaraZ a răspuns:

Pentru mine nu conteaza marimea penisuluirolling eyes. Conteaza sa ma simt bine cu partenerul meu si atat happy

13 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Mult mai mare decat creierasul tau.

| Malvina24 a răspuns:

Prietenul meu nu are un penis mare si mie crede-ma ca nu-mi pasa asta! Mereu cand am facut dragoste cu el m-am simtit bine(si cred ca asta e mai important decat un penis mare care sa nu fie bun de nimic)Prefer un baiat care sa puna baza pe alte lucruri!
La inceput lui i-a fost putin teama ca eu ''nu o sa-l accept'' cu penisul lui insa eu l-am facut sa inteleaga ca iubirea ne leaga pe noi, nu un penis mare! Cate cazuri nu sunt in care un baiat are un penis mare si nu poate dezvirgina o fata din cauza durerii? Un penis mare nu inseamna satisfactie! Daca un baiat stie poate sa faca o fata sa ''zboare'' in timpul actului sexual! Daca nu stie poate sa aiba si un penis gigant si tot nu o va satisface, asa ca tine minte nu lungimea si grosimea conteaza! Alege-ti o fata care sa nu te vrea pentru ''penisul tau''

| RoxannaST a răspuns:

Nu conteaza lungimea si grosimea, oricum vaginul se adapteaza la orice marime laughing. Crezi ca daca o ai de juma` de metru o satisfaci mai mult?

| mirabella_1176 a răspuns:

Nu am pretentii deoarece vaginul are aprox lungimea de 8 cm! ca sa satisfaci o femeie e suficient si un deget si treaba facuta bine!

in concluzie marimea nu conteaza!

| Mizu a răspuns:

Ideea e ca nu conteaza cat de mare este penisul, sau gros...satisfactia sexuala depinde intr-adevar si de asta ar depinde dar depinde mult mai mult de cum se misca partenerul in pathee hee. Degeaba ai penisul mare daca se misca prost.

| Zenithf a răspuns:

Era o vorba: "decat mare si bleaga, mai bine mica si jucausa".
Important este ca partenerul sa fie o persoana tandra, sa nu o grabeasca, sa o incinga bine, si atunci treaba merge ca unsa.
Dap, si un surub, daca ii bine uns, nu-ti trebuie o surubelnita mare. laughing

| JustMe a răspuns:

Cum au spus si restul, nu marimea conteaza, ci ce poti sa faci cu penisul tau, chiar daca e mic. Daca iti poti satisface partenera, marimea nu are nicio importanta.

| walk a răspuns:

Salut,, marimea si grosime nu prea conteaza, ceea ce conteaza cub adevarat e sa stii tu sa o faci pe partenera ta sa se simta bine,,,, s-o impresionezi prin idei care sa va faca pe amandoi sa va simtiti bine,, totul vine din interiorul vostru. multa, multa bafta! si nu te mai gandi la chestiile astea,, parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza lungimea baghetei ci magia din ea

| Mizu a răspuns:

Un exemplu foarte concret. Mi-am inceput viata sexuala acum o saptamana, el are un penis ok si eram amandoi virgini. Primele dati erau cam ciudata, eu nu simteam nimic si el se misca foarte repede, dar nu stiu, cam ciudat si obosea foarte repede.Eram coplesiti amandoi de moment si incepatori, dar pe parcurs lucrurile au progresat mult, el a inceput sa se miste mult mai bine, placerea era mult mai mare si sincer, daca nu s-ar fi putut obtine placere decat cu un penis de 20 cm, atunci pana acum toate partidele ar fi trebuit sa fie la fel. Specialistii spun ca orgasmul se poate obtine si cu 5 cm.

| StropiDeDor a răspuns:

Sincer, nu inteleg complexul asta la baieti. poate daca eram baiat as fi inteles, dar ca fata.
deviez putin de la intrebarea ta, dar poate ca e aceeasi problema pe care unele fete o au cu marimea sanilor. vor sa ii aiba cat mai mari.de ce? tot pentru barbati, sa atraga priviri, etc.in concluzie, se pare ca problema asta are aceeasi origine:mintea baietilorhee hee. no offence!big grin

si acum sa iti raspund, pentru mine sincer nu conteaza.nu am incercat cu mai multi baieti sa vad diferenta, dar nici nu imi doresc.ma simt bine cu iubitul meu si pentru mine e extrasuficient!

| COD ROSU a răspuns:

E adevarat ca marimea nu conteaza, dar majoritatea femeilor vor ca penisul sa fie mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat de bine se pricepe! Dar marimea ideala ar fi intre 15-18 cm...grosimea nu prea conteaza...nici ff groasa dar nici prea subtire