| LuvYouSunshine a întrebat:

Fetelor, cu ce va epilati la subrat si in zona intima?

9 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Numai la un salon de specialitate, poti face asa ceva, asta este recomandarea mea... oricum, pentru subrat, foloseste aparatul de barbierit/big-ul, este foarte eficient.

| glamour a răspuns:

La subrat cu epilatorul ca suport, inghinal cu ceara ca daca pun epilatorul morlaughing

| glamour a răspuns:

Nu se merita sa pui lama sau crema pe o parte a corpului, va spun din prorpie experienta ca pana la urma tot la ceara ajungeti si va va durea groaznic. m-am facut mult timp cu lama si acum sunt facuta cu ceara si e mult mai ok, nu trebuie sa ma fac din 2 in 2 zile ca imi creste parul. si pana la urma cred ca nici voua nu v-ar placea sa arati ca niste maimute din cauza parului. ascultati ce spun ca sunt patita si cel mai bine e sa te faci cu ceara sau epilator. Mai bine va faceti din timp cu ceara si gata, ca nu muriti daca va faceti din timp da' dupa cativa ani de epilat cu lama cand ajungeti la ceara va garantez ca o sa va vina sa va urcati pe pereti de durere.

| membrugirl2010 a răspuns:

La subrat ma mai fac si cu lama, aparatu de epilat sau ceara iar in zona intima cu ceara, pentru ca daca te razi/faci cu crema iti vor aparea bubite, te vei irita si te va manca rona respectiva.
Fundahappy?

| elenaA_9063 a răspuns:

La subrat cu lama ca e mai practic si mai rapid, plus ca nu doare. In zona inghinala cu crema depilatoare de buna calitate. Am o piele destul de sensibila si alte alternative nu am. crying Pe mine cel putin ceara de unica folosinta ma irita ingrozitor, epilator am dar se pune praful pe el ca la fel patesc daca il folosesc... Unele fete sunt mai norocoase, altele nu...

| GoguSteriade a răspuns:

Not a girl here, dar iti pot da sfaturi. Incearca sa folosesti cat mai putin lama de ras, pentru ca va trebui sa o folosesti din ce in ce mai des pe masura ce trece timpul si va deveni inestetic.

Poti folosi crema depilatoare pentru zona pubiana, nu doare, nu trebuie sa smulgi, doar o lasi 10 minute si apoi o cureti (cureti si firele care n-au curs odata cu ea).

Poti folosi un epilator pentru subrat si daca esti in stare, foloseste ceara. happy

| CNP a răspuns:

De cand am inceput sa ma epilez la subrat foloseam epilatorul si in zona intima, picioare, etc ceara.De 2 luni insa la subrat am inceput sa ma fac cu lama pentru ca au inceput sa-mi iasa niste umflaturi care se simteau la atingere si am zis ca mai bine renunt la epilator desi lama nu e asa buna.

| Lilianne a răspuns:

La subrat cu lama, iar in zona intima cu crema pentru piele sensibila.

| ScumpikaTha a răspuns:

Cum?