| Dreamlove a întrebat:

FUNDITA! Buna ziua! Am 13 ani si nu am inca ciclu. De 2 sau 3 luni incoace am niste scurgeri albicioase pe chilot, dar nu zilnic. Nu am dureri si nici mancarimi, iar petele nu am miros. Sanii sunt dezvoltati putin. Am 38 de kg si sunt putin cam scunda. As vrea sa stiu cam in cat timp de la aparitia acestor semne imi poate aparea menarha? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Stefania a răspuns:

Buna!

Probabil nu esti atat de dezvoltata ca si celelalte fete.Pana la 14-15 ani trebuie sa-ti vina.Si scurgerile acelea albe, dau dovada ca peste jumatate de an sau un an trebuie sa-ti vina, iar cand va avea miros atunci va trebuii sa apara in scurt timp.

Ai grija de tine si sanatate!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In general, apare in medie in 2 ani. Dar am intalnit fetite la care apare dupa 6 luni si fetite la care apare dupa aproape 3 ani.

| marsy a răspuns:

Pai nu mai este mult timp. curind!

| diana_3934 a răspuns:

Stai linistita.Sunt fete carora le-a venit ciclul pentru prima oara la 17-18 ani.Si crede-ma ai fi recunoscatoare daca ai fi una dintre norocoase!

| alexutza697595 a răspuns:

Ciclul iti va veni cand vei avea minim 47 kg.

| selly_9145 a răspuns:

Raspuns pentru Diddy: ciclul iti va veni mai tarziu dar acele scurgeri te pot preveni: atunci cand sunt mai galbene si va curge mai mult...SUCCES

| diddy_7180 a răspuns:

Eu am 10 ani si 44 kg si de vreo 1-2 luni am scurgeri albicioase peste cat timp imi va veni? plsss