| Comatose a întrebat:

Hei am nevoie de niste stereotipe si prejudecati plzzzz dau funda!

4 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

In primul rand,sunt 'stereotipuri', nu 'stereotipe'.
-Blondele sunt proaste.
-Toti tiganii sunt hoti.
-Femeile nu ar putea avea o functie de conducere.
-Barbatii nu stiu sa aiba grija de un copil.
-Rockerii sunt satanisti.
-Tinerii nu-i respecta pe cei in varsta.
-Barbatii vor doar sex de la femei.
-Toate femeile sunt materialiste.
-Toate femeile sunt sensibile, iar barbatii sunt brute insensibile.
-Toti cei de religie islamica sunt teroristi.
-Moldovenii sunt lenesi.
-Toti cei de etnie rroma sunt murdari si hoti.
-Toti politicientii sunt lacomi si demagogi.

| RXN a răspuns:

Asa,si? Ai specificat cumva si nu stiu eu sa citesc? In plus,'e tema la civica'-apropo,e educatie civica-,de ce o faci pe net, tu nu ai fost in clasa ca sa stii ce-ai de facut? Si ai mai pus si la categoria gresita, deci nu vad de ce te plangi.'Barbatii vreau sex'.E clar.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Deseori oamenii au stereotipuri legate de:

- Varsta: toti adolescentii iubesc rockul/ emo si nu ii respecta pe cei mai in varsta.
- Sex: barbatii doresc un singur lucru de la femei; toate blondele sunt proaste
- Rasa: toti chinezii arata la fel; toti romanii sunt rromi
- Religie: toti cei care sunt de religie islamica sunt teroristi.
- Vocatie: toti avocatii sunt lacomi.
- Nationalitate: toate persoanele de etnie Roma sunt murdare.
- Locuri: toti oamenii care traiesc in orasul X sunt lenesi.
- Lucruri: toate ceasurile elvetiene sunt perfecte.
Cand merg la tara, babele au aceleasi idei si lucruri sfinte pe care nu le incalca nici in ruptul capului. Daca o fata este imbracata in fusta prea scurta, in mod clar e vai de capul ei. Daca la ora 12 esti inca afara din curte, nu esti deloc o fata cuminte, ca doar stai pe sosea. Cand esti gasita in discoteca de bunica nu stiu cui care vine sa o astepte la iesire, deja trebuie sa fii trimisa la oras, nu se mai poate o asa lipsa de respect. Daca gatesti si speli o data rufele, este de ajuns sa te cunoasca tot satul ca fiind cea mai harnica de acolo. Daca te urci in autobuz si nu dai locul unui batran care se plimba doar o statie pentru ca are abonament gratuit, iar tu platesti mereu 2 lei pe bilet si stai in picioare dupa 7 ore de scoala, esti deja prost crescut si iti sare tot autobuzul in cap.
Mai multe poti citi si tu http://www.spuse.ro/prejudecati/
Mari succese zi o zi cu zambet!

| Comatose explică:

Pai asta e tema la civica >>>cum sa scriu Barbatii vreau sexlaughing