| Larisa_3441 a întrebat:

Imi puteti da descrieri de poze pentru Facebook de toate felurile si triste si happy, bored nu conteaza. Aam vazut cateva care imi plac foarte mult la o fata, please dati-mi cat mai multe si bune!

10 răspunsuri:
| MihaelaAlexandra a răspuns:

"Du-te, dar nu mă vei uita! Ai cules de pe buzele mele otrava iubirilor care nu se uită."

"Nu contează dacă mâine o să descoper câţiva ghimpi în degete sau câteva zgârieturi în suflet. Vreau să trăiesc!"

Sunt rare momentele de pus în ramă! Și uite că viața nu are mâini, dar tot îți dă câte o palmă!

Ţi-aş da fiecare zâmbet de-al meu ţie, dacă asta te-ar face fericithappy"

"Dar eu sunt doar un capitol din viaţa ta, vor mai urma altele. Păstrează amintirile noastre minunate, dar nu-ţi fie teamă să-ţi faci altele."

Astăzi sunt fericită pentru că nu am niciun motiv să nu fiu!

Poate iti vor fi de folos!happy

| IoanaIoa88 a răspuns:

:X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X

sick of crying,tired of trying,maybe i'm smiling but inside i'm dying- Bolnav de plans,obosit de incercat,poate zambesc dar mor pe interior.

To love is to suffer and how many run away from suffering few know how to love!- A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca.

I'm smiling because you are here with me, i'm crying because i wasn't here with you.
Friends are life, you are my friend so you are my life.
Keep calm and listen to music.
Music saves my soul.
If you look at me,don't touch me, if you tocuh me,don't kiss me,if you kiss me don't fuck me,if you fuck me,don't stop.

Nenorocita La Propriu, Nebuna La Figurat, Irascibila Cateodata, Ironica De Placere, Ipocrita De La Mama Natur

Ioa ` nu uita , sh iarta greu. sentimentele nu se sterg rapid din sufletu meu

"o• ` Ca amintire ` ?Iti las ` Un Aut0graf ` :]? Semneaza ` " Domnis0ara ` :* Care te-a ` Dat :* Peste cap ` ? ` !

♥ Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Si isi joaca bine Rolul, inOcenta, chip pervers

Sunt Simpla…Dar Prea Complicata,Iubesc Dar Urasc Iubirea.Ador Soarele Dar Inteleg Ploaia. Sa Nu-Mi Faci Rau. Sunt Atat De Inofensiva Incat O Sa-Ti Para Rau…

InViDiOaSe?
{love struck}Le InChIdEm GuRa!{love struck}
[kiss]PrObL3Me?[kiss]
()Le DePaShIm!()
BaIeTzIi?
{love struck}Ii ImPaRtZzZiM!{:
zambesc . Imi aprind Tigarea . Te privesc . Spun ca pLec , Tu`mi zici " Te iubesc " . Nu te mai ruga de mine , Degeaba speri . Chiar daca ne impacam . N`o sa mai fiu pRoasta de ieri !

de ce oare te-as astepta un veac ? La naiba ! Dragostea e doar un fleac.

Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

←♥→Uita-te atent,nu insistent…priveste dar nu atinge…te pot respinge…viseaza…doreste…oricum in realitate nu ma poti atinge!←♥→

Hai sa refuzam Orice rOl pe scena regretelOr!

Zambeste celor care te URASC,sa simta URA ta!"

"Ca totul va fi bine pana o sa mori,dar pana atunci priveste viata-n culori."

"Ti-am dat dragoste pe cand tu mi-ai oferit ura.La tine dragostea vine doar pe factura"

Tuu...chiar crezi ca ma compar cu ea !? Uita`te la mine beib` si apoi la ea ...laughing , ma faci sa rad , cum pana mea sa fiu ca ea . eu dulce ea amara , eu cumine ea vulgara

Nenorocita La Propriu, Nebuna La Figurat, Irascibila Cateodata, Ironica De Placere, Ipocrita De La Mama Natur

Ioa ` nu uita , sh iarta greu. sentimentele nu se sterg rapid din sufletu meu

"o• ` Ca amintire ` ?Iti las ` Un Aut0graf ` :]? Semneaza ` " Domnis0ara ` :* Care te-a ` Dat :* Peste cap ` ? ` !

♥ Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Si isi joaca bine Rolul, inOcenta, chip pervers

Sunt Simpla…Dar Prea Complicata,Iubesc Dar Urasc Iubirea.Ador Soarele Dar Inteleg Ploaia. Sa Nu-Mi Faci Rau. Sunt Atat De Inofensiva Incat O Sa-Ti Para Rau…

InViDiOaSe?
{love struck}Le InChIdEm GuRa!{love struck}
[kiss]PrObL3Me?[kiss]
()Le DePaShIm!()
BaIeTzIi?
{love struck}Ii ImPaRtZzZiM!{:
zambesc . Imi aprind Tigarea . Te privesc . Spun ca pLec , Tu`mi zici " Te iubesc " . Nu te mai ruga de mine , Degeaba speri . Chiar daca ne impacam . N`o sa mai fiu pRoasta de ieri !

de ce oare te-as astepta un veac ? La naiba ! Dragostea e doar un fleac.

Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

←♥→Uita-te atent,nu insistent…priveste dar nu atinge…te pot respinge…viseaza…doreste…oricum in realitate nu ma poti atinge!←♥→

Hai sa refuzam Orice rOl pe scena regretelOr!

Zambeste celor care te URASC,sa simta URA ta!"

"Ca totul va fi bine pana o sa mori,dar pana atunci priveste viata-n culori."

"Ti-am dat dragoste pe cand tu mi-ai oferit ura.La tine dragostea vine doar pe factura"

Tuu...chiar crezi ca ma compar cu ea !? Uita`te la mine beib` si apoi la ea ...laughing , ma faci sa rad , cum pana mea sa fiu ca ea . eu dulce ea amara , eu cumine ea vulgara

Nenorocita La Propriu, Nebuna La Figurat, Irascibila Cateodata, Ironica De Placere, Ipocrita De La Mama Natur

Ioa ` nu uita , sh iarta greu. sentimentele nu se sterg rapid din sufletu meu

"o• ` Ca amintire ` ?Iti las ` Un Aut0graf ` :]? Semneaza ` " Domnis0ara ` :* Care te-a ` Dat :* Peste cap ` ? ` !

♥ Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Si isi joaca bine Rolul, inOcenta, chip pervers

Sunt Simpla…Dar Prea Complicata,Iubesc Dar Urasc Iubirea.Ador Soarele Dar Inteleg Ploaia. Sa Nu-Mi Faci Rau. Sunt Atat De Inofensiva Incat O Sa-Ti Para Rau…

InViDiOaSe?
{love struck}Le InChIdEm GuRa!{love struck}
[kiss]PrObL3Me?[kiss]
()Le DePaShIm!()
BaIeTzIi?
{love struck}Ii ImPaRtZzZiM!{:
zambesc . Imi aprind Tigarea . Te privesc . Spun ca pLec , Tu`mi zici " Te iubesc " . Nu te mai ruga de mine , Degeaba speri . Chiar daca ne impacam . N`o sa mai fiu pRoasta de ieri !

de ce oare te-as astepta un veac ? La naiba ! Dragostea e doar un fleac.

Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

←♥→Uita-te atent,nu insistent…priveste dar nu atinge…te pot respinge…viseaza…doreste…oricum in realitate nu ma poti atinge!←♥→

Hai sa refuzam Orice rOl pe scena regretelOr!

Zambeste celor care te URASC,sa simta URA ta!"

"Ca totul va fi bine pana o sa mori,dar pana atunci priveste viata-n culori."

"Ti-am dat dragoste pe cand tu mi-ai oferit ura.La tine dragostea vine doar pe factura"

Tuu...chiar crezi ca ma compar cu ea !? Uita`te la mine beib` si apoi la ea ...laughing , ma faci sa rad , cum pana mea sa fiu ca ea . eu dulce ea amara , eu cumine ea vulgara

Nenorocita La Propriu, Nebuna La Figurat, Irascibila Cateodata, Ironica De Placere, Ipocrita De La Mama Natur

Ioa ` nu uita , sh iarta greu. sentimentele nu se sterg rapid din sufletu meu

"o• ` Ca amintire ` ?Iti las ` Un Aut0graf ` :]? Semneaza ` " Domnis0ara ` :* Care te-a ` Dat :* Peste cap ` ? ` !

♥ Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Si isi joaca bine Rolul, inOcenta, chip pervers

Sunt Simpla…Dar Prea Complicata,Iubesc Dar Urasc Iubirea.Ador Soarele Dar Inteleg Ploaia. Sa Nu-Mi Faci Rau. Sunt Atat De Inofensiva Incat O Sa-Ti Para Rau…

InViDiOaSe?
{love struck}Le InChIdEm GuRa!{love struck}
[kiss]PrObL3Me?[kiss]
()Le DePaShIm!()
BaIeTzIi?
{love struck}Ii ImPaRtZzZiM!{:
zambesc . Imi aprind Tigarea . Te privesc . Spun ca pLec , Tu`mi zici " Te iubesc " . Nu te mai ruga de mine , Degeaba speri . Chiar daca ne impacam . N`o sa mai fiu pRoasta de ieri !

de ce oare te-as astepta un veac ? La naiba ! Dragostea e doar un fleac.

Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

←♥→Uita-te atent,nu insistent…priveste dar nu atinge…te pot respinge…viseaza…doreste…oricum in realitate nu ma poti atinge!←♥→

Hai sa refuzam Orice rOl pe scena regretelOr!

Zambeste celor care te URASC,sa simta URA ta!"

"Ca totul va fi bine pana o sa mori,dar pana atunci priveste viata-n culori."

"Ti-am dat dragoste pe cand tu mi-ai oferit ura.La tine dragostea vine doar pe factura"

Tuu...chiar crezi ca ma compar cu ea !? Uita`te la mine beib` si apoi la ea ...laughing , ma faci sa rad , cum pana mea sa fiu ca ea . eu dulce ea amara , eu cumine ea vulgara
Telefonul il strang cu obsesie in mana .Nu stiu cum sa fac sa te sun. Dar simt ca totul e degeaba. Este fara rost Si stiu ca ziua asta. Imi va merge prost"

"Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme,tot as glumi!Pentru ca stii,viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!"

Si ma gândesc la ce nu e permis . La ce e interzis . La ce eu numesc : vis love struck !

Stii ;>. ;x Dorintele sunt pe gratis ... >;] Eu Nu ! ;x

».pentru` miine esti her0iina! =x dar nu ma 0m0ri! =]] ca nu.s dependenta! =p

• eii se prefaC ca ne iubesC iiar n0ii ne prefaCem ca ii credem! =x

• El trece cu vederea, ma întelege ca om, si îmi simte tristetsea la telefon .

Si totushi` . Dupã tot ce ai fãcut, mai ai si tupeu` sã-mi ceri sã te iert ? raised eyebrows

• Si spun "stop" relatsiei de-o vara . ca nu vreau sa regret a 2-a oara !

• Nu trebuie sa întoarcem pagina întotdeauna. Uneori, trebuie sa o rupem !
Dedicatie pentru cel mare m-a distrus : Te cataloghez un cost, sau cel mai fraier fost ! winking

Gelozia` Nu` E` Lipsa` De` Incredere`, E` Frica` De` A` Pierde` Pe` Cine` Iubesti`! ♥;*!

| IoanaIoa88 a răspuns (pentru IoanaIoa88):

P.s scuze daca se repeta unele. dar nu am vazut:d

| Đϋffγ a răspuns:

Daca rolul asta mi-a fost dat in acest joc o sa-l joc. Totul e scris, nu depinde de noroc. > Lasa aparenta smug Si gusta esenta =p~; x"

♥ Certurile stii. Faze, prostii. Sau cand ne purtam ca niste copii. Ce zici... Ai uitat? Vrei sa-ti amintesc? ♥ Tot ce conteaza e ca Te IUBESC! [:X] ♥

• teOretiC` ma adOri` love struck...practiC` ma iubesti`! love struck

• Zambesc`! Nu regret`! happy Nu am gresit`.am iubit`! il iubesc:X si am simtit!`; x.

Nimeni nu-mi poate fura zambetu` care imi apare atunci cand ma gandesc la tine!`; x

♥Am avut ocazia de a ma juca Qu oricine.si totuji am ales sa te iubesQ pe tine!`♥

Vreau Ca Cine Ma Va Tine In Bratzee Sa O Faca Asa Cum Trebuiee!`sad

SUFLET | de` Copil, | LACRIMI | de` adult Sh` eSentSa tare, asta e | FETITSA | Care te-a ridiCat | MEREU | in piCioare` love struck

Pentru ca de placut, poti sa placi mai multe fete | dar de iubit, poti iubi doar una `!

● Sunt doi indragositi care nu se intalnesc, Doua persoane despartite care se doresc, Doua suflete aflate la o rascruce, Doua lacrimi dar nici una nu mai curge! ●

Nu pretinde ca este usor.Nu e asa.Nu exista defecte cand nu exista dragoste!love struck

El A FosSt De Vinaa Ca De Fiecare Dataa.Inceteazaa Fataa Sa Te Simtzi Vinovata!`.ti-a Promis.Stiu.Te`a Mintzit Stiu.El O Sa Regretee cand E Prea Tarziuu!`

Ai primit tot ce-ti doreai, pentru ca ai tras din greu ca sa le ai! Sunt lucruri banale care te fac sa zambesti si sa ajungi fara sa vrei sa le iubesti!`; x

Cand iesi fara ea, nu te controleaza, nu te suna, Tu stii ca te iubeste, dar nu vrea sa tsi.o spuna`love struck

Era o COpilaa Candva`. Acum S`a Schimbat din cauza Ta! Gandestee Altfel "Pustoaicaa"!love struck

Hei Tu happy`. Aminteste`ti Clipelee bune. Aminteste`ti de mine asa Cum mai Cunoscut oh go on. Tine minte dragosteaa Ce ne-a salvat mult. :X

Poti sa vopsesti o cioara in alb ca nu va fi porumbel...la fel cum nici una dintre voi nu va fi ce am fost eu pentru el...; x"

Daca`am fite``sunt`Fitze de indragostita'`"Jhi sunt`ale melle` `deloc ale tale``.[][]Aaa si`Ink ceva``daca`nu-Ti convine``nu`Mi `spune`Mie''... Spune-I Lu Mata!`:]]

Si o vezi cum zambeste, cat este de fericita. Este atat de constienta cat de mult este iubita!`

Spune`mi, spune`mi acum ce simti. nu vreau sa cred ca iar ma mintzi. De ma yubesti, ramai cu mine, o viata vreau sa stai cu mine:X"

• E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi •

• Si ti-as pune intrebari multee smug da` stiu ca raspunsurile tale vor fi mereu "..." puncte, puncte oh go on

Tocurile au fost facute pentru ca femeia sa calce lumea in picioare. Intr'un mod elegant. smug

Unde am fost eu, n-o sa ajunga niciodata. Iar daca crede asta, e o proasta;;]

Fara griji si fara ganduri negre.Toata lumea e pe caterinca si se vede love struck.

Ai grija cum iti formulezi criticile, s-ar putea sa pici de prost.

Prea multe complicatii care n-au nici un rost.

You said many lies and I always believed you... love struck

Am uitat ce ti-am spus si cum eram `nainte. N-am uitat sa te iubesc, doar ca nu-mi aduc aminte

Sunt unele persoane care-mi raman mereuu in suflet, oricat ar gresiii`.

O clipa langa tine n-as putea s-o uit...Iti jur ca nu-i iubire, e un pic mai mult. happy

Eu sunt ca aerul, dar te las fara respiratie'. bruneta, ochi caprui, sursa ta de inspiratie;;].

Se vede in ochii ei ca doar la el se gandeste :]

Au fost promisiuni cum ca o sa se iubeasca pana cand soarele o sa inceteze sa traiasca.

Joaca`te cu mintea lor sa uite cum ii cheama, cine sunt si ce vor. love struck

E trist sa suferi uneori... Dar e frumos cand dragostea te face sa zbori; x.

Uita`te bine la ea si tine`o minte, Caci o fata asa nu se vinde love struck

E bine sa stii ca nu poti sa fugi de tine, Si ca doar in filme actorii supravietuiesc printre ruine!"

Cu siguranţă n`are nevoie de motive că zdreanţa`i zdreanţă. Zice că`l iubeşte dar se poartă de parcă nu`i pasă, pe târfă n`ai cum s-o faci femeie de casă.love strucksmug

Oare. Fara ea ai fii la fel? Da oare. Fara ea te`ai simti altfel? Caci daca e departe, nu te mai simti intreg. Spui : " Pune-o intr-o mie de fete ca tot pe ea 0 aleg.

Love is for freelove struck

Eu nevasta, tu amanta.Eu in fata, tu prin geanta.Eu Regina, tu cRetina.Hai iesi afaRa din castel ca vReau sa Raman doar eu cu el!

E genul care nu se-agata, se calca frumos, ii place-ncet dar ii place si periculos.

LoooL vor sa ma aresteze pentru trafic de frumusetSe si contrabanda de talent

Dau rime coerente Te ard in sentimente Ti se pare un miraj Eu iti spun ca n-ai curaj Intra`n anturaj Dar oricum Fac ce fac si te scot din peisaj

Eu sunt fata care te-a scos din minti Cea mai rea dintre fetele cuminti

Eu nu renunt nicicand la ceea ce-mi apartine Si nu permit nici altora sa renunte la mine

Esti jalnica si o sti prea bine nu ma urâ ca sunt mai buna ca tine. Uraste-ma ca prietenul tau intoarce capul dupa mine chiar si atunci cand e cu tine

Diferenta dintre noi doua este ca tu accepti locul 2, iar eu nu

Cabd apar se aude wow Toate ma invidiaza si imi place.Am ceva ce atrage iar tu nu mai ai ce face.

Se oftica fraierele toate ca m-am intors.Ati ajuns pe jos dati-va in zloboz.Ati crezut ca de mine ati scapat.Dar nu e proastelor chiar asa.Sunt mai aproape de el decat v-ati imaginat.

Cine ma-nveseleste.Cine ma face sa zambesc? Cine-mi apare-n gand atunci cand ma trezesc? Cine-mi bantuie visele? Bineinteles ca el.Si e doar al meu.

Doar ea [numele tau] a taa Iti racoreste inima Ea te urca ea te coboara [numele tau] iti dau chef de viata

Al dracul sa fi! Nici mierea nu-i asa de dulce ca X a ta.

Teoretic ma adori Practic ma iubesti

Pentru ca de placut, poate sa placa mai multe fete Dar de iubit, poate iubi doar una

Poti sa vopsesti si o cioara in alb ca nu va fi porumbel, La fel cum nici una dintre voi nu va fi ce-am fost eu pentru el

Si o vezi cum zambeste, cat e de fericita.Este atat de constienta cat de mult este iubita!

Orice ar fi stiu ca ma iubeste pana la cer Cu sufletul lui de baiat de cartier!

Si cica imi plac baietii rai asa ca tine Care stiu sa aiba grija de o fetita ca mine!

● Eå nu se ´ compara cu restul ´. e tot ´ ce åi visat´. Åi 0´ viata normala´!? 0 så ´ti-o dea peste cåp´! love struck

"Dåk ´ai nevoie smug Știi că sůnt ´ åici :* Strigă-mă´și vin talk to the hand Nu-ti fåce griji oh go on ´!"

Razbunarea nu`mi aduce satisfactii insa indiferenta`mea ti`o daruiesc cu multa dragoste. tongue"

- S-a trezit la realitate. A zis că vrea să se pună pe fapte. : x

"Ea e zana minunata :X. din rolu` principal \:d/ Ce a fost aplaudata si a avut succes fenomenal.love struck"

Incearca sa traiesti in asa fel incat sa nu te faci remarcata acolo unde esti. love struck happy Dar. smug Sa tsi se simta lipsa imediat cum pleci. :*"

.-> dulce si secSi. Bună si rea. Ispita vietii. E femeia.hee hee"

.Nu pot sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasesc.; x Nu vreau. Nici n.as incerca.Sa iubesc pe altcineva.; x Te adorr. :*"

-> Sii cand vine vorba de iubire. Zi`le ca ma ai pe minne. happy"

Daca n`ar fi ea.Nimic nu ar fi.Nimic n`ar avea rost. Fara ea nu poti traii`.love struck

• Inspira Mult Talent, In Privire are Magnet.Cum ai Putea sa Nu'i Vorbesti? Ochii aia Caprui' sa Nu'i Iubesti? •

"~> Este atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!

Ştii;>.; x Dorinţele sunt pe gratis... >;] Eu Nu!; x

Oriunde ´ai fi ´love struck. Oriunde ´ te-ai afla ´;;] … Nu vrei ´ decat o domnisoara ´ care seamana ´ cu Ea! smug :* ´.

If you hold my ` hand! love struck ´˚. I will` take you away! day dreaming ´˚. My heart ` beats ` like a drum love struck. La la la Every` Day`! =p~ ´˚; x :*:* ]"

"Zambetu' meu ca de copil nu se razbuna.Te face sa te simti cel mai puternic

Stii...nimic nu poate sa te inlocuiasca, avem vise impreuna care trebuie sa se implineasca:X:*"

Si daca el no sa-ti mai zica [Noapte Buna ]...Shi daca nici pe strada n'o sa-ti mai zica[Buna]ai prietene care te suna sa-ti spuna esti de 1000 de ori mai buna."

Timpul a trecut. ne-am maturizat, ne-am schimbat. Pe zi ce trece mai mult ne-am apropiat. Azi unde e una e şi cealaltă!:X"

"In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut..."

nimic nu tine la nesfarsit, nici fericirea, nici Suferinta… incearca totusi sa Zambestimereu... desi' niciodata nu stim ce se poate ascunde in spatele unui Zambet."

"Nu respect ce mi se impune sa stii, e foarte simplu e felul meu de a fi!"

Pt. ca nu are rost sa crezi in tot ce a fost!happy"

Chiar dacă` zâmbetul tău durează o clipă, tu ştii. că în spatele lui au rămas` o mie de amintiri vii.; x"

"eu` sunt o simpla stea, printre stele`. sunt 0` fata, printre fete. dar ceea ce ma face deosebita e dragostea ta. fara ea n`as straluci asa!; x"

Daca nu esti de la oras, esti de la tara;-&. Iei primul tren care te lasa in garaa;-". Apoi iei un taxi pana la mall. Bei doua sucuri si ai portofelul` gol;-@

Si daca sunt O copila, ce? Si daca ma enervez repede, ce? Si daca vorbesc mult si prost ce? Si daca te iubesc, ce? Oricum tu nu vei intelegeoh go on"

Cum sa nu o iubesti daca ea e frumoasa ca o stea, stiind ca e si a ta. day dreaming"

Si ti-am promis ca nu te mai mint Ca tot ce simt iti spun Ti-am promis ca intr-o zi O sa ma tin de promisiuni."

Da, pe asta mica nu o mai intereseaza ca tu te gandesti la ea, ea se pisa pe grija ta!"

Nu-i place plimbarea, nu merge cu floarea Nu-i plac romantismele, vrea provocarea!"

"Ascunde ceva, asa ca retine! Nu stii tu modul, se joaca cu focul, se ard cu totul, e iadul locul!"

O să ramână amintiri blocate în ochii nostri goi. Că se`nvarte ceasul si nimeni nu-l va da inapoi."

Nu incerca sa fii a lor • Sunt multi care nu stiu ce vor • si tine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete •"

"daca rolul asta mi-a fost dat in acest joc, O sa-l jOc.totul e scris, nu depinde de noroc! daca eu sunt la pamant imi ramane sperata.zi Ce vrei?! asa`mi traiesc eu viata!"

Azi te vreau mai mult ca ieri, da! şi mi-ar plăcea Sa nu mai dau 2 bani pe privirea ta. Şi dacă as putea sa dau timpu inapoi, As vrea ca sa pot face ceva ca sa uit de noi."

Suna-ma si da-mi o veste de la tine...sa-mi spui ca ma iubesti, mi-e dor de tine...sad

Ce frumoasa e iubirea`Cand ma alinti cu zambetul tau curat love struck! Ce frumoasa e iubirea`Cand tot ce spui devine adevarat love struck! day dreaming"

Nu` te` ingrijora` din cauza` oamenilor` din trecutul` tau`. Exista` un motiv` pTr` care` nu au reusit` in viitorul` taw`!; x"ADOR POZA!"

Desi` par cuminte` imi place` indecent`! cA Eva Kentt`. n`am niciun Sentiment`!winking"

.`Cand` Mada` intra`n parosenii Se pune` Pe Ea` o0 Lumina`. isi cauta victima`love struck.` o0 face ca Si o0` felina!love struck

? || MäDü` nu uita. sh iarta greuhappy... sentimentele nu Se sterg rapid din SufletuL meu!tongue? =x?"

.`atatea` motive mi-ai dat` sa Te las`! cand lacrimi amare imi curgeau Pe` obraz`. E vina tA`. ca mi-am pierdut increderea`!"

vreau s plang pentru`. noi sa imi cer iertare` oh go on`.in fata ta am fost un copil si` ma doare.oh go on`.:-xx!

|| Si noi stim c-a trecut mult timp. va trece inca pe-atât presimt...Dar nu-i nimic...oh go on. ||?"

Formeaza` Numarul` meu` Ori De cate ori vrei Sa` vorbim`. Cheama`ma Sh o sa vin`!winking

Deja iubirea`i demodata` Baietii vor asa` deodata. Parem 0 prada` prea usoara! fetelor` Sa nu cedati din prima seara!"

Te cred pe Cuvant cand te aud. Spunand` ca nici Nu sunt Sfanta..asa e.` da` ce Sa faC. asta`i firea. doar nu credeai ca in Viata Te inseala doar privireatongue"

DaCa` ai impresia` ca totul` va Dura La nesfarsit`. Bun venit in Realitatea` cruda`happy. Gandesti gresit`!"

|| v-am trezit atentia`. sau inca` nu vaTzi venit in fire`.` continuati` sa fiti Fraierii`love struck. pentru` cA o0` faceti bine`love struck. =x

|| Stii` ca Viata` e ca zarul.`! se rostogoleste.`! Cine e mai prost`.aLa` se Parleste.` =x "

Cand iti intorci privirea spre el, te luminezi de bucurie!"

Regret mereu cand ne certam doar din prostii, caci suntem amandoi ironici si plini de orgolii! Ca.s tulburata, toata ziua.s rece ca un vant.Insa,seara ma linistesc, adormind cu chipul tau in gand.""

Poate n.am aratat ce simt, imi pare rau.Nu mai conteaza,oricum in ultima vreme toate visele se fac scrum, a fost un episod frumos, asa.i zis si tu, insa prezentu.i cam dureros, nu poti spune NU.""

Mama` ce copila`.Ce tupeu`.C ochi c picioare :O love struck Te.am bagat` in pat` si-apoi la reanimare happy Buzele MeLe` Ochii mei deschisi i-am lasat`.Pt. mine baby ai cazut in pacat :-xX DeLiCiOuS`.day dreaming!"

Sentimentul nu dispare ca vacanta de vara. Uneori e mai nociv ca fumul tras dintr-o tigara. :-X""

aud vorbe` parsive despre mine`.si continua barfaa`.da cand vorba ajunge la mne.ishi cere scuze tarfaa`!love struck"

Si de dimineata! cine apare cu flori la usaa?love struck Si`ti spune mereu. Iarta`ma papusaa!love struck

Imi aduc aminte. Cat de mult ma iubeaa!love struck Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa!love struck

Fetele aU inceput sa faca ce vor!love struck totul e show.`!love struck Sii baietii vor din nou`!love struck

Si acasa a ei 0o stiu de fata cuminte’ ca’ joaca binee teatru si pe aman2 ii minte’!

la bisericim`roG pentru tne.Sa`Ti dEa dumNeZeu ce mi-ai daT TU miewinking.ca La cate a vazuT ca-mi FaCi.o sa`Ti dea muLTe sa tragiwinking!"

Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree! Cand unu`l o da si celalalt o cere!sad

stii.n'Ai decat sa vorbesti singuraalaughing.imi gasesti atatea defecte! retinee.sunt printesa lui si asta e toot ce conteaza!love struck"

Si` cand lumeaa` se vA daramaa` va ramane eAA`!love struck

Sunt mereu in miscare, si nu mi-o ardeti la stilul ascuns, ca n-ati fost voi niciodata asa sus.`!batting eyelashes"

Acum esoul spune asa:"Chiar daca ai puterea sa ascunzi" ti`e dor de EA!love struck"

• Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va. ntâlneati întâmplator`:-x

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi, dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi :-)

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine. happy

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat.batting eyelashesHai lasa`ma pe mine sa-ti arat cum sunt de fapt.; x ]

| ĐϋffγtAh a răspuns:

Stiu am un talent nativ,sa folosesc un zambet fin pe post de sedati

Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu:X

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult... Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut

Vreau ceva doar pentru mine,ca stiu cum sa-mi mearga bine,daca ma intreb de tine...du-te tare cat te tine!

Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii…dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu

orice minut,e un inceput,viata merge inainte indiferent de ce ai facut,poate ai gresit, poate ai mintit,ti-am mai spus,ne vedem acolo sus

Te tin la distanta,Ma fac ca nu iti dau importanta,Situatia`i mai complicata,Sunt o fata RASFATATA

Multi imi gasesc defecte impresii in cap,zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

Nu incerca sa ma judeci dupa aparente,Sau dupa vorbe scoase de niste zdrente

Am invatat sa iubesc tot ce era al meu,Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!

Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta,Zambeste celor pe carere ai iubesti,sa simta dragostea ta,Iar daca vreodata cei pe care ai iubesti te vor trada,zambeste sa simta indiferenta ta

Intodeauna fetele au iubit cu inima, dar cum baietii nu au reusit sa treaca dincolo d forme, s-au hotarat si fetele sa nu mai treaca dincolo d portofele

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme,tot as glumi!, pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea, Cum as putea sa rezist, daca nu m`as purta asa?

| Mathel_Serban_1993 a răspuns:

Asia

| LexuDeea a răspuns:

De ce sunt rea? Pentru ca am fost judecata si niciodata ascultata!

Şi totuşi, imi rezerv dreptul de a mă comporta ca o scorpie dacă sunt tratată prost!

Şi se-ntreabă " Fata asta zâmbeşte aşa mereu? ". Iar ea-i răspunde " Întotdeauna, nu mereu! "

Ştiu că totul e bine, da se poate şi mai bine, o să lupt mereu pentru tot ce îmi aparţine.

Si vei privi în ochii mei. Eşti liber să crezi şi să simţi ce vrei.

Nu-ţi dori niciodată perfecţiunea, există defecte dupa care alţii înnebunesc!

Poti sa fii si cel mai frumos baiat din lume dar daca nu stii sa te porti cu o fata. degeaba.

Înainte de a judeca viaţa mea sau caracterul meu, pune-te în locul meu, parcurge calea pe care am mers eu, trăieşte durerea mea, îndoielile mele, râsul meu! Parcurge anii ce i-am parcurs eu şi împiedică-te unde m-am împiedicat eu! Şi apoi ridică-te cum am făcut-o eu! Mă mai poţi judeca?! Fiecare are propria poveste!
Priveste-ma-n ochi sa-ntelegi sentimentele pe care nu stiu sa ti le spun.

Toate schimbarile, chiar si cele mai dorite, au melancolia lor. Caci ceea ce lasam in urma noastra, este o parte din noi. Noi trebuie sa fim in stare sa spunem unui capitol "adio" inainte de a incepe un altul.

Cand o usa se inchide, o alta se deschide; dar deseori ne uitam atat de mult la usa inchisa, incat nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi.

Unii oameni plang, nu pentru ca sunt slabi, ci pentru ca au fost puternici prea mult timp.

Este intotdeauna greu sa renunti la ceea ce ai fi vrut sa pastrezi!

Tare mult mi-aş dori ca tu să-mi furi ceva, de exemplu un sărut, jur că nu m-aş supăra, şi nici nu te-aş certa.

Spune-mi ce ochi străini stie ce doar noi stim!

Nu conteaza cu ce te-ai imbracat. Zambetul se asorteaza cu orice.

Timpul trece. dar amintirile rămân!

Suntem prietene, pentru că am făcut cele mai prosteşti lucruri împreună. Pentru că ne-am dat de gol, una alteia. Pentru că am sucit minţile băieţilor la dublu.

Ce crezi ma k ma faci geloasa? Nu fraiere! Nu`mi pasa de ea! Ca oricum stiu ca sunt la inima ta! Asa k lasa vrajeala! Te pupa amica ta, Sa vada curva ta k tot eu sunt sefa.

♥ Când mă ţii strâns în braţe, mă simt aşa specială.

Te vreau înapoi! Tu eşti al meu, n-o iubi pe alta în locu' meu!

Fac ce vreau, când vreau... când vreau, ce vreau...si ştiu ca nu-ti convine!

| AliiiiiiiinaaaaaIoneeelllaaaaMmmIiiiAaa a răspuns:

Descrieri triste :
Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învatat sa citesti printre zâmbete si rânduri stergi o lacrima dar nu poti sa stergi amintiri.

Ea ar fi lasat totul pentru tine ca sa fiti fericiti si sa va fie bine.

Am vrut sa plang dar cineva mi-a furat lacrima, am vrut sa rad dar cineva mi-a furat zambetul, am vrut sa iubesc dar cineva mi-a furat inima, am vrut sa mor dar cineva mi-a furat curajul.

Ii ignoram pe cei care ne adora dar ii adoram pe cei ce ne ignora. ii ranim pe cei care ne iubesc si... ii iubim pe cei care ne ranesc.

Intristarea e un lucru bun uneori, ne invata sa ne culegem cioburile inimii si sa le asamblam in asa fel incat a doua oara sa nu se mai sparga

M-am saturat sa te cred atat, Sa imi spui ca ma iubești, atat de mult. Dar de fapt tie nici macar nu ti-a pasat, Daca suntem impreuna, sau s-a terminat

Visele sunt ruinate, s-a cam dus speranta. De aceea nu voi mai iubi, ca sa nu-mi complic viata!

Numai cred in el. Imi spune ca ma vrea inapoi, plange dupa mine, plange dupa noi doi. Nu-l cred, dar totusi eu l-am intrebat: Plangeai, cand ma inselai?

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist

Si timpul trece mai incet decat atunci cand parea totul perfect

Prea multe amagiri turnate in pahare, mult prea multe vorbe dure si semne de exclamare. Sincer acum nu-mi pare rau ca te-am vazut si fara masca nu exista "scuza-ma" in cazul tau asa ca lasa!

E trist sa te simti singur chiar si atunci cand esti inconjurat de oameni

Am invatat ca indiferent cat de mult suferi. Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta

De ce oare nu putem aprecia ceva in atunci cand il avem? De ce trebuie mereu sa pierdem acel lucru pentru a realiza cat de important este? Probabil pentru ca altfel, nu ar mai exista regretele.

Si imi distrug sufletul cu persoane ce nu-mi merita nici macar zambetul...

Cel mai crud lucru e sa lasi pe cineva sa se indragosteasca de tine chiar daca stii ca nu ai de gand sa ii raspunzi la fel

Raman impacata cu gandul ca intr-o zi o sa-ti vina randul

A pus suflet desi stia ca greseste!
Sunt momente in care simt ca ma prabusesc, dar in ciuda ta, ma ridic si apoi zambesc!

Fata care rade, vorbeste mult si pare foarte fericita, este si fata care noaptea adoarme plangand

DESCRIERI :
Daca rolul asta mi-a fost dat in acest joc o sa-l joc. Totul e scris, nu depinde de noroc. > Lasa aparenta smug Si gusta esenta =p~; x"

♥ Certurile stii. Faze, prostii. Sau cand ne purtam ca niste copii. Ce zici. Ai uitat? Vrei sa-ti amintesc? ♥ Tot ce conteaza e ca Te IUBESC! [:X] ♥

• teOretiC` ma adOri`. practiC` ma iubesti`!

• Zambesc`! Nu regret`! happy Nu am gresit`.am iubit`! il iubesc:X si am simtit!`; x.

Nimeni nu-mi poate fura zambetu` care imi apare atunci cand ma gandesc la tine!`; x

SUFLET | de` Copil, | LACRIMI | de` adult Sh` eSentSa tare, asta e | FETITSA | Care te-a ridiCat | MEREU | in piCioare`

Pentru ca de placut, poti sa placi mai multe fete | dar de iubit, poti iubi doar una `!

● Sunt doi indragositi care nu se intalnesc, Doua persoane despartite care se doresc, Doua suflete aflate la o rascruce, Doua lacrimi dar nici una nu mai curge! ●

Nu pretinde ca este usor.Nu e asa.Nu exista defecte cand nu exista dragoste!

Tocurile au fost facute pentru ca femeia sa calce lumea in picioare. Intr'un mod elegant.

Unde am fost eu, n-o sa ajunga niciodata. Iar daca crede asta, e o proasta;]

Fara griji si fara ganduri negre.Toata lumea e pe caterinca si se vede love struck.

Ai grija cum iti formulezi criticile, s-ar putea sa pici de prost.

Prea multe complicatii care n-au nici un rost.

You said many lies and I always believed you.
E bine sa stii ca nu poti sa fugi de tine, Si ca doar in filme actorii supravietuiesc printre ruine!"

Cu siguranţă n-are nevoie nevoie de motive că zdreanţa`i zdreanţă. Zice că`l iubeşte dar se poartă de parcă nu`i pasă, pe târfă n`ai cum s-o faci femeie de casă.
●Ce vreau?!●
Vreau să devin cineva.
Vreau ca prietenii mei să nu se schimbe niciodată. [-x
Vreau o poveste fără sfârşit. :X
- Nu port lentile, unghii false, gene false sau extensii!
- Nu traiesc din amintiri!
- Ador noptile pierdute in doi!
- Cred mult in mine, nu cred in lumea din jurul meu!
- Urasc vrajeala!
- Sunt clipe in care rad cu mare pofta, clipe in care zambesc, clipe in care zambesc fortat, clipe in care cad pe ganduri si ma intristez si clipe in care plang.
- Nu am vrut niciodata sa fiu speciala, fac lucruri banale. dar tot ceea ce fac poarta amprenta mea!
- Tot ce ating, va fi al meu. pentru ca EU aleg!
- Nu sunt geloasa, daca nu`mi dai motiv![Imi pare rau daca prin afirmatia asta, dezamagesc unele persoane!]
Sunt fata care viseazăă cu ochii deschişi.;
Sunt fata care iubeşte dulciurile. :X
Sunt fata care adoră vara! :X
Sunt fata care nu e perfectă. Şi nu cerşesc complimente sau suspine şi zâmbete false. [-x
●Ce aştept?!●
Îl aştept pe Făt-Frumos.

Sper sa te ajute big grin FUNDA?

| Anaalex520 a răspuns:

Stiu ca sunt multe si poate nu e ceea ce cauti, dar fa-ti timp sa le citesti pe toate! kiss

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2. Daca spun ''PA'' nu inseamna ca plec!

3.Stii? Vad viata ca pe un joc.Sunt pasionata mereu de primul loc.

4.Ma exprim sa intelegi mesajul! Eu nu-s m*-ta sa cenzurez in fata ta limbajul!

5. Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul! Tu esti doar personajul eu fac tot filmul.kiss

6.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

7.Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac!

8.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| Spataru_Dragos_1997 a răspuns:

Ce sa fac daca fata pe care o plac ma evita?