| octa2021 a întrebat:

Hei!
Care ar trebui să fie diferența de vârstă dintre un băiat si o fată?

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde si ce varste au. Cand au sub 20 de ani conteaza sa nu fie mai mare de 3 hai 4 ani ca-s diferente mari de interese si mentalitate, dupa 20 si ceva de ani nu mai conteaza chiar atat de mult.

| ℓαυяα a răspuns:

Nu contează diferența de vârsta.

| RAY a răspuns:

Banii sa ai ca nu conteaza nimic, asta e adevarul

| Violleta2022 a răspuns:

Baiatul sa fie cu 2-3 ani mai mare ca fata.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista o astfel de ''reglementare'' prin care sa se prevada obligativitatea de a exista o anumita diferente de varsta, big grin

| Plato a răspuns:

Depinde de cativa factori, dar cred ca un 5-6 ani e de bun simt, o medie sa zic asa. DAR NU se pune daca ea are 14 si el 20, ci doar daca ambii au peste 18.

| brokxy a răspuns:

Nu conteaza varsta. Nu asculta ce zic ceilanti daca iubesti pe cineva cu adevarat nu conteaza varsta. Trebuie sa iti cunosti tu limitele tale. Gen pana la ce varsta e un barbat atractiv pentru tine si pana cand ti se pare tie ca ar fi ok. Limita mea e 35 si am 19 ani laughing 16 ani diferenta ca sa nu fie nici chiar 20 sa sara oamenii cu gura pe mine XDD

| QElenaBoghiu a răspuns:

Nu există o regulă.

Însă să nu exagerăm big grin.

Mă refer la faptul ca tu sa ai 15 ani iar prietenul tau 50.

Diferanta de vârstă dintre mine si iubitul meu este de 7 ani happy

| AjutorNeconditionat a răspuns:

Nu exista un regulament care sa zică ca trebuie sa fie o diferența de vârsta. Când doi oameni se inteleg aceștia pot sa fie impreuna indiferent ca ii desparte 1, 2, 3, 10 ani.
După cum se zice iubirea nu tine cont de vârsta după 20 de ani. Adica, dacă ai 12 ani E mai greu sa fi cu unul de 15-16 deoarece in adolescenta fiecare an aduce schimbări majore.
Cum mai nou nu e nicio problema ca 2 baieti sau 2 fete sa fie impreuna crede-ma ca vârsta conteaza cu atat mai putin. happy

| DoctorGherman a răspuns:

Dragostea nu are vârsta, nu e relevantă varsta

| hisaruki a răspuns:

"Dragostea nu are vârstă."

Nu trebuie să ai o vârstă anume, însă cu cât persoanele sunt mai în vârstă, cu cât relația va fi mai serioasa.

Și există și relații unde fata are 20 de ani și bărbatul are 50, el e sugar daddy ul ei.

| animalbia146 a răspuns:

Pai cam 2 sau 3 ani maxim 11