| The3w0que3n a întrebat:

Hei. Cum instalez un expansion pack (ShowTime) la sims 3? Sunt doua. chestiii laughing una e MDF File si una MDS File. Fundoi!

Răspuns Câştigător
| Arrum a răspuns:

1.Descarca Magic disc.
http://www.softpedia.com/......-ROM.shtml
2.Dupa ce l-ai instalat executa click dreapta pe el(sa fie pornit programul).
3.Du-te la "Set number of Drivers"si alege optiunea "1 Drive".
4. Apoi mai executa click dreapta pe el si sus de tot va fi optiunea "Virtual CD/DVD-ROM du cursorul pe ea si va aparea o casuta in care spune"F:No Media"apoi du cursorul pe F:No Media si va aparea optiunea "Mount..."(adica monteaza in limba romana)si dupa aceea executi click pe ea.
5.O sa iti apara o casuta de dialog in care te pune sa alegi fila dorita.
6.selecteaz-o pe cea mdf dar daca tot ai probleme incearca si cu cea care are extensia mds.
Sper ca te-am ajutat. Funda?