| anonim_4396 a întrebat:

Hei happy De cateva luni mi-am inceput viata sexuala, am facut-o o singura data protejat, in luna august am avut menstruatie din 31 iulie pana in 4 iar urmatoarea a fost din 29 august pana in 2 septembrie, iar luna asta inca nu mi-a venit, ar trebui sa-mi fac griji?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece unicul sexul practicat pana in prezent si care asa cum amintesti a fost protejat, in urma lui nu s-a format o sarcina deoarece au urmat 2 menstruatii. In cazul in care cele 2 menstruatii s-au desfasurat in bune conditii si au fost similare cu cele anterioare denota ca ciclul tau menstrual functioneaza in mod normal iar despre o eventuala sarcina nici nu se poate discuta. Intarzierea este de natura endocrin-hormonala.

| Anonimuserr a răspuns:

Cati ani ai?
E în regulă, nu trebuie să îți faci griji.