| anonim_4396 a întrebat:

Hei.
de ce cred ca toata lumea face lucruri comune intr-o relatie, lucruri pe care eu nu le-as face niciodata.pana acum nu am avut nici un prieten.(imi place de un baiat, sa nu credeti ca sunt ciudata)
de ex: mi se pare o prostie sa iesi in oras cu persoana pe care o placi sa mananci o savarinastraight face, sau ca baiatul sa iti aduca un buchet de trandafiri sau un ursulet de plus(1. mi se pare demodat, de pe vremea lui mamaia 2.de prost gust), de ce oare as aprecia mai mult un sarut(decat o prajitura) si un "te iubesc" (in locul unui buchet de flori.). poate ca nu sunt singura. poate mai exista si altii, acei "altii" nu vreti sa ma completati in raspunsurile de mai jos?happy

14 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Tu inca nu ai avut o relatie cu un baiat si nu poti decat sa presupui ce ti-ar placea sa faca.
Crede-ma ca iesitul in oras sau un buchet de flori nu sunt nici pe departe ceva banal pentru un cuplu, sunt dovezi de iubire, lucruri pe care le dai si faci in dragoste!

Cand vei trece prin asa ceva, abia atunci poti face diferenta daca iti place sau nu!

Tu judeci prajitura inca dinainte sa o fi gustat, ceea ce e mai mult decat copilaresc!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mey, Otilika, crezi ca in America sau Venezuela barbatii nu sunt gentlemani incat sa-si scoata iubita in oras si sa ii cumpere un buchet de flori?!

Ai naiba romani, numai ai nostri au bani pe criza asta si se dau domni fiind gentili si educati...laughing

Chestiile astea nu sunt niciodata demodate, fata lui tata... daca pe tine nu te atrag inseamna ca nu esti deloc romantica si te crezi avangardista!

Tu cand o sa ai iubit, ce o sa faci? Mergeti la Zoo si faceti voluntariat, va taiati amandoi pe vene demonstrandu-va iubirea, te pune pe tine sa platesti biletul de tramvai, te scuipa pe strada si te ia la palme, va urcati in copaci, etc?!laughing

Eu zic ca esti doar un copil de maxim 12 ani care habar n-are ce jucarie sa aleaga!

Invata si tu ca iubirea nu e DEMODATA!

Sau daca esti tu atat de desteapta, ce ar trebui sa facem in afara de a iesi in oras si de a ne darui cadouri?! Sa te vad!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Otilia draga, daca esti tu asa desteapta, de ce nu pleci mai repede peste hotare caci se vede clar ca inteligenta ta da pe afara si pute de nesimtire?!

Nu te lua de mine, eu doar am comentat ce ai scris -intalnitul si cadourile- nu persoana ta mirobolanta!

Asa ca ai grija la limbaj ca nu asa iti demonstrezi inteligenta de cere te crezi inzestrata!

Si nu, draguta, nu cadourile ma atrag la prieten, logic ca nu, ele sunt doar dovezi de iubire, ca s-a gandit la tine, ca a vrut sa-ti faca o surpriza placuta!

Iar referitor la postarea castigatoare - MrSmith- care si-a batut joc si s-a amuzat de tine si ideile tale...cat de serioasa era intrebarea ta pana la urma?!

Deci, nu ma judeca pe mine si nu te da mare proletara imitand vorbele la toti idiotii cum ca Romania e tara de cocalari si pitipoance...nu te lua tu de toate familiile bune, cu traditie si bun simt, nu rade tu de bunicii mei, nu ii baga tu in oala cu rahat a Romaniei si nu indrazni sa generalizezi doar ca sa pari desteapta!

Erai binecrescuta daca nu atacai pe cei din jur si dadeai dovada ce creier mai mult!

Adio! N-o sa-ti ducem dorul!

| Flav a răspuns:

Ce ciudat, mie chiar mi se pare ceva fain sa ies cu persoana pe care o plac si sa mananc o savarina.laughing Dar cine mai face asta, draga mea? Acum sunt pub-uri, cafenele, cluburi, localuri. Chiar mi se pare ceva deosebit sa iesi cu iubita/u la o cofetarie.
De prost gust? You must be joking. Cand fac un cadou, caut mereu sa fac ceva personalizat, ceva mai diferit decat vechile comercialitati, ceva traditional, ceva sa ramana amintire. Poate un ursulet de plus nu-i cel mai fericit exemplu, dar nici chiar de prost-gust. Poti sa gradezi ceva pe el, sa-l faci mai special.
Faci parte din cei care vor sa plece din Romania asa deodata si se simt foarte ofensati? Da-i bice, baby! Nici mie nu-mi place sa am compatrioti ce jignesc fara motiv fiindca n-au argumente (de unde stii tu ca user-ul respectiv va ajunge somera la 30 de ani si cu 5 copii?) si sunt ofticati dar de-i intrebi daca au facut ceva pentru Romania, daca au luat atitudine cu ceva, o sa spuna: ''pai, sa vezi ca...''
Unele sunt pitipoance prin modul de gandire. Si eu, iti spun inainte sa mi-o repezi tu, c-o simt: sunt cocalar, deci exist!

| NickiMinaj a răspuns:

Savarinele au prea mult sirop, nici mie nu-mi plac sad Mai bine o hortensie.

| NickiMinaj a răspuns:

Ma descurc! laughing

| cOnTexT a răspuns:

MrSmith - te simti rau laughing, nici nu a zis asta.

In fine, pai ies mai ieftin cu tine baietii :X:X laughing, fiecare cu gusturile lui...

| Xonia a răspuns:

Si eu care credeam ca sunt singura care gandesc asalaughing.
Mie nu imi place sa primesc flori, sau jucarii.Nici sa ne plimbam prin parcuri, bla blachatterbox
Prefer sa ma intalnesc cu el undeva, sa stam, sa vorbimlaughing...

| Dmonik a răspuns:

Adica tu vrei o relatie, dar fara acele lucruri comune, iti doresti unicitate si te cred. Insa cel din avatarul tau, e un lucru comun tuturor relatiilor. Ce faci?

| Katy_8817 a răspuns:

Ai dreptate. la noi spiritul de turma e mult prea dezvoltat.

| oTilia_8540 a răspuns:

Mai.eu nu am spus ca imi doresc neaparat o relatie in care sa nu se faca lucruri comune, dar deja cred ca lumea a evoluat, iar modurile unora de a a arata persoanei iubite ca tine la ea sunt chiar demodate/prost gust.de ce nu vrea lumea sa se schimbe? eu cred ca numai in Romania se mai fac chestii de genul asta.in alte tari, aceste gesturi erau practicate pe la 1800.so.inca un minus pentru Romaniastraight face

| oTilia_8540 a răspuns:

@I'mPerfect(a)!: draga mea, daca crezi ca sunt unul dintre acei adolescenti care isi taie venele, te inseli.si mi-am dat seama ce fel de fata esti tu: una care nu stie ce este aia dragoste fara cadouri si banii iubitului care are 10 kg de muschi pe el. daca te crezi asa de 'perfecta' draga mea de ce naiba mai comentezi tu aici? am scris clar in intrebare ca cei care au aceeasi parere ca a mea sa comenteze mai jos.anyway.nu am chef de cearta acum.
si de ce flori? cand ii poti lua altceva.
lumea este prea comuna. daca cineva face ceva, toata lumea face la felstraight face.
si nu, nu am 12 ani, spre dezamagirea ta.
dar na, oricum abia astept sa plec din Romania, m-am saturat de cocalari care si-au pus 5 kg de gel in par si pitipoance ce cred ca fondul de ten este cel mai bun prieten. spre dezamagirea mea, mi-am dat seama ce fel de tara este Romania, nu ca tine, care vei ajunge somera la 30 de ani si cu 5 copii.oricum.succes in viata!

| oTilia_8540 a răspuns:

Da.pana la urma mi-am dat seama ca nu sunt singura care uraste chestiile de genul astahee hee
ths

| alle_1602 a răspuns:

Asculta toti suntem diferiti si lucrul asta desi nu se vde este diferit si intr-o relatie fiecare avem modul nostru de a gandi si de a ne comporta. Ceea ce ai zis uh mai sus nu demonstreaza faptul ca esti ciudata ci ca esti diferita iar asta deduce faptul ca uh cauti ceva diferit nu un lucru obisnuit pe care il fac alti si ceea ce uh vrei este schimbare. Sper ca ti-am fost de ajutor :X