| Baby a întrebat:

Povestea mea e cam lunga dar sper sa nu va plictisesc.
Totu a inceput cand am intrat in clasa a 9a si am aflat ca unul din colegii mei e un baiat, sa ii zicem F care era cu o tipa pe care o cunosteam eu de vreo o luna, doua. In primul semestru nu ne-am suportat, pentru ca el e genu de mistocar si nesimtit si cu greu ii descoperi partea buna a caracterului. Anyway, in sem al doilea m-am bagat eu cu prietenul lui cel mai bun si atunci F a inceput sa se dea la mine, sa spuna ca ii plac, ca ar vrea sa fie el primul baiat din viata mea, ca nu conteaza ca are prietena, ca el poate sa aiba grija de mine si sa am incredere in el. Eu nu i-am spus prietenului meu de toate astea si dupa vreo saptamana m-am desp de el pentru ca a inceput sa imi placa F foarte mult.
Apoi am inceput "o relatie pe ascuns" cu F, am vorbit mult si dupa vreo luna m-a convins sa il chem la mine cand eram singura ca sa facem sex. A fost foarte atent cu mine, stia ca e primul, asta e si ceea ce voia si s-a comportat exemplar, a avut rabdare, m-a sunat dupa, am vorbit mult. Pentru mine era totul aproape perfect. Apoi am mai facut-o odata si a inceput sa nu se mai ascunda la scoala, ma saruta in fata tuturor, ma lua in brate, eram ca un cuplu, chiar daca el era cu cealalata, care e din alt liceu.
Atunci chiar a fost perfect. Vorbeam zilnic la telefon, eram prieteni, eram "iubiti". Am mai facut-o odata si dupa ne-am certat pentru ca eu eram prea geloasa si pentru ca m-am bagat cu alt tip, de nervi si ciuda, pentru ca F zicea ca noi nu o sa fim impreuna dar stie el cum sa faca sa fie bine.
Cred ca vreo 2 luni sau o luna jumate nu am vorbit deloc. Nici nu ma uitam la el in ore, nimic.
Apoi intr-o zi ma uitam insistent la el si mi-a trimis un mesaj in care mi-a dat de inteles ca a vazut ca ma uitam la el si cand l-am intrebat daca il deranjeaza a zis ca deloc. Am inceput iar sa vorbim si am fost de acord sa fie totul ca la inceput. A mers foarte bine o vreme, ma saruta pe ascuns la scoala, ma lua in brate din cand in cand si eram iar prieteni, zicea ca pot sa am incredere in el si sa stiu ca lui pot sa ii zic mereu orice. Eram atat de indragostita, pentru el as fi facut orice. Dar ne-am certat iar si ne-am impacat peste cateva zile. Urma sa vina la mine intr-o vineri dar l-am amanat eu pe sambata pentru ca aveam ceva treaba, s-a suparat si nu a mai venit nici sambata si duminica mi-a dat mesaj " nu mai ajung nici azi, gaseste-ti tu pe altul", chestia e ca, cu o seara inainte am fost in oras si am intalnit un baiat foarte dragut, care acum e prietenul meu de vreo 3 saptamani, asa ca i-am spus "mi-am gasit deja, mai vorbim ".
Si a zis " da? super, nu-mi mai da mesaj ".
Au trecut 3 saptamani si nu am mai vorbit deloc, dar eu inca il iubesc, incerc sa nu ma gandesc la el si sa imi distrag atentia dar nu pot.
Probabil o sa ziceti ca si-a batut joc dar eu nu cred, pentru ca nu ar fi riscat relatia lui pentru mine, nu ar fi fost atat de dragut si atent chiar si dupa ce a primit ce a vrut, nu ar fi fost atat de iubitor. Se comporta de parca ii pasa, mai avea momente in care ma lua tare dar imi ceream scuze pentru ce faceam sau ziceam si se calma si ma alinta si etc. ajunsesem in 2 zile sa vorbim vreo 500 de mesaje. Acuma mai am o luna jumate si incepe scoala si o sa il vad iar... 3 ani mai am in clasa cu el si colac peste pupaza se muta prietena lui in clasa cu noi din a 10a. Nu stiu cum o sa rezist, ce o sa fie. Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Mda... Sfaturi? laughing pai sincer ce sa zic, el daca te iubea o lasa pe cealalta fata, si asta cu siguranta, tu ai pus suflet, a fost primul cu care ai facut sex si fetele se indragostesc de primul mai mereu si greu mai uita de el, de fapt nu uita niciodata, dar sa zice totusi ca tinea la tine dar oricum nu la fel de mult ca la cealalta desi eu cred doar ca te place (nu te iubeste) si a vrut sa faca sex. Oricum ar fi, ca tinea la tine sau ca nu trebuie sa iti vezi de treaba ta... v-ati certat de prea multe ori ca sa mai mearga o relatie; cand o sa vina prietena lui la voi in clasa o sa afle tot ce sa intanplat si s-ar putea sa se certe si cu aia si sa ramana pe tusa, atunci el probabil va veni la tine, acum tu trebuie sa te gandesti bine daca vrei sa mai incerci sau nu sa fi cu el, dar daca sa zicem ca vrei sa incerci si tot nu merge, cu siguranta trebuie lasat pe domeniul trecutului.
Sper ca team ajuat. Funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

29 răspunsuri:
| Baby explică:

Saptamani * scuza-ti greseala. Si vruiam sa mai zic ca in timpu in care nu am vorbit, atunci vreo 2 luni eu tot o "ardeam" cu un coleg, de fapt eram doar prieteni dar ma tot lua in brate si eram mereu impreuna si F era foarte nervos si incerca sa faca aceeasi schema cu o colega, si il injura des pe prietenul asta al meu si chiar dadea semne ca e foarte gelos.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu am prins de aici ca tu esti o parasuta si el a profitat.

| Baby explică (pentru suntserios):

Haha eu is o parasuta? ar fi trebuit sa ma culc cu jumate de oras ca sa fiu o parasuta, eu zic sa nu mai tragi concluzii pripite happy

| stefaniaaelenaa a răspuns:

Sfatul meu este sa o termini cu ''F'', ca din cate am inteles, se cam juca cu tine! Plus ca atunci cand iubesti, esti 'orb', mai ales ca o sa se mute si prietena lui in clasa voastra! Btw, gaseste-ti un nou iubit si o relatie serioasa!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Baby):

Ti ai traso prima data cu unul cu care erai impreuna de o luna, la 14-15 ani si care mai avea si pe alta. zi mie ce concluzie sa trag de aici? plus ca in vacanta nici nu l ai mai vazut.

| Baby explică (pentru suntserios):

Vezi ca n-ai inteles?laughing nici nu eram impreuna, si da aveam 15 ani jumate. Dar il iubeam si daca n-ai fost in situatia aia nu ai cum sa ma intelegi happy

| Baby explică (pentru stefaniaaelenaa):

Am prieten de 3 saptamani, am specificat, si e o relatie destul de ok si chiar imi place tipu, dar nu pot sa-l uit pe F...

| AtashiNoBakaDesu a răspuns:

Ce stupid...
Daca ''va iubeati'' asa mult de ce naiba nu ati stat impreuna doar voi 2 si gata?
Vai de mine, cat te iubea el pe tine! daca te iubea, atunci renunta la cealalta pentru tine...
Nu inteleg ce iubire e asta...va inselati unul pe altul cu nesimtire, si nu va intereseaza ca celalalt se linge cu altcineva, va iubiti
E pur si simplu stupid
Scuze...n-am ce sfaturi sa iti dau

| baiatcustil a răspuns:

Sall... eu am inteles dn toata povestea ta ca tu esti fata care nu merita sa fie tratata cu indiferenta. Esti o fire sensibila, care daca isi doreste ceva, trebuie sa il aiba. Nu are nimic ca te-ai culcat cu el, daca ti-a placut, foarte bine. Si iti dau un sfat, cand o sa inceapa scoala nu il cauta deloc pentru ca sunt sigur ca el te va cauta pe tine, pentru ca te iubeste.

| Baby explică (pentru AtashiNoBakaDesu):

Ok stai ca n-am zis ca el ma iubeste, am zis ca asa se comporta. Si nu ne lingeam cu altii, si nu ne inselam. el era cu alta dar eu eram numai a lui. Nu mi se pare stupid. dar na e ok, mersi de raspuns

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Baby):

Ok nu am inteles, reformulez:

ti ai traso prima data la 15 ani cu unul cu care nici macar nu erai impreuna, dar care avea deja pe alta. Iese si mai rau si tind sa cred ca te a cam prostit si a obtinut ce a vrut.

| AtashiNoBakaDesu a răspuns (pentru Baby):

Si iti placea situatia? sincer
Da, poate ca esti numai a lui, dar la fel era si ea.
Nu vreau sa fiu rea sau ceva. Doar ca eu as crapa de gelozie, si nu as putea suporta asa ceva tongue
Dar fiecare cu caracterul propriu.

| AtashiNoBakaDesu a răspuns (pentru suntserios):

Cam asa e.
Unii baieti(si fete) stiu sa combine asa bine cuvintele si minte asa bine incat crezi ca tot ce zic e real, mai ales daca esti naiv/a.

| Baby explică (pentru AtashiNoBakaDesu):

Pai nu puteam, dar il iubesc atat de mult. Si cand eram cu el se comporta de parca ea nici nu exista, mereu ma pune pe mine pe primul loc cand eram impreuna.

| AtashiNoBakaDesu a răspuns (pentru Baby):

Poate exact asa se comporta si cu ea, sau chiar mai bine.
Cunosc genul asta de persoane. Nu cred ca trebuie sa ai atata incredere in el

| Baby explică (pentru AtashiNoBakaDesu):

Nu stiu cum se comporta acum dar inainte se comporta jalnic. O injura, o batea, era un jeg. recunosc asta, si nu dadea doi bani pe ea

| Baby explică (pentru Jony123):

Mersi mult de ajutor. Prietena lui deja stie dar el i-a spus ca nu o sa se mai intample nimic etc si l-a crezut, cu toate ca noi am mai vorbit mult timp dupa aia. Unii zic ca daca ea se muta in clasa n-o sa-i mai tina mult pentru ca lui nu-i place sa fie sufocat.

| DeeeaA a răspuns (pentru suntserios):

Da,nici nu l-a mai vazut si si-a gasit si un alt "iubit" :d, chiar si inainte de a-i spune el "gaseste-ti pe altul"hee hee... Hmmm... Acum ai terminat-o cu el si te-ai reintors la F?
Imi dau seama ca, de fapt, vrei ca "viitoare ta colega", prietena lui, sa nu ti-l sufle(asta daca nu a facut-o deja) deci esti..GELOASA. Intreaba-l daca mai are rost tot ce e intre voi, daca si ce sentimente mai are pentru tine. Fii si tu mai hotarata in ceea ce il priveste atata timp cat spui ca il iubesti. Te inteleg, a fost "primul" si asta poate fi un avantaj in relatia voastra dar, totusi, nu fi orbita caci el are mult mai multa experienta si poate ca a "facut-o " si cu ea.

| Baby explică (pentru DeeeaA):

Nu am terminat-o cu el si nu m-am intors la F. Inca sunt cu el. stiu ca n-o sa mai iasa ceva cu F. cat despre iubita lui, au facut-o de nu stiu cate ori pana acum, e genu de porc care zice la toti chestiile astea. numai ce a fost intre noi a ramas secret.
De suflat nu mi-l sufla, eu daca ma intorc acum la el poate sa fie ca la inceput. dar eu as fi "amanta", si eu il vreau mereu, nu numai o parte din timp. Cred ca nici el nu stie pe care o vrea oricum oh go on

| DeeeaA a răspuns (pentru Baby):

Apaiiii... Atunci el ar trebui sa se "descotoroseasca" de ea daca te pretuieste la fel de mult ca si tinewinking. Ar fi cazul sa tineti o discutie in ceea ce va priveste, sa-i spui si tu ca nu vrei, nu-ti place, si nu te simti bine pe post de "amanta". Zic eu ca ar fi o idee, nu?happy

| JeSuisElle a răspuns (pentru AtashiNoBakaDesu):

''lingea'' rolling on the floor))). Iti bifez casuta cu '' Inteligent '' haha laughing

| AtashiNoBakaDesu a răspuns (pentru JeSuisElle):

Oh...mersi mersi laughing
Si, fiecare cu vocabularul tongue

| Baby explică (pentru DeeeaA):

Da, am incercat si mereu se supara. El zice ca noi suntem iubiti numa in privat, in rest suntem prieteni. si spune sa nu ma mai stresez ca stie el cum sa faca sa fie bine. Cred ca mai bine o las balta, chiar daca nu stiu cum sa uit de el, o sa imi treaca in timp, sper...

| adriang95 a răspuns:

Draga mea (la modul sarcastic) tu stii cat costa o virgina? (hai ca a dat la televizor) 2000 euro, iar el a reusit sa te fraiereasca pe degeaba. Iar atata timp cat tu stiai de relatia lor nu puteai sa ii dai tu eject lu' aia macar? Asta e, ti-a intrat in pantaloni si nu mai esti "in floare" pentru ca ai fost destul de naiva incat un oarecare Fanel/Florin/F te-a putut prosti la maxim...
Ce-i drept, mai cunosc o poveste de genul (fetele fiind colege de clasa si totodata colegele mele). Cea de-a doua (adica ca tine) la inceput imi parea fata cuminte pana am vazut ca umbla dupa bani... si se pare ca a gasit, astfel ca nu o interesa ca tipul se lingea cu alta in fiecare pauza... Si asa esti si tu, o curva!
Ce ai simtit tu nu erea dragoste ci hormonii iti umblau prin cap si doreai sex... El a fost primul, deci pentru tine, el este singurul destul de bun sa faca sex cu tine. Asta pana vei avea curajul sa ti-o pui cu altul.
Lasa-ma cu cum o sa rezisti, EL S-A FOLOSIT DE TINE si punct

| Jony123 a răspuns (pentru Baby):

Pai imi dai si mie funda?hee hee

| Mosotti a răspuns:

Asa cum a facut si cu aia din alt liceu, asa va face si cu tine oricand chiar daca ar renunta la aia, va renunta si la tine cu prima ocazie, deci nu e un om serios acela, ar trebui sa renunti la el.
In plus faptul ca ai facut sex e bine, v-ati simtit bine amandoi, deci nu ai pierdut nimic nici tu nici el, nici nu are importanta daca se facea relatie serioasa sau nu.

Ca iubit gaseste altul, ce ai casunat doar pe asta care e neserios?! Ca un om serios nu statea cu doua in acelasi timp.
Mai sunt baieti care-ti plac prin jur, nu doar asta. Iti cam cauti suferinta tu fara sa vrei.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu nici dupa atata vreme nu realizezi ca pe F nu l-a durut nici in fund de sentimentele tale ci cate-a vrut doar pentru sex si l-a obtinut enorm de usor.
Ce importanta are sa-ti faci griji, ca oricum te tine doar de saltea, ca de iubit, are deja iubita si evident, nu o va lasa pentru una ca tine.
Pacat ca va culcati cu toti curvarii la varste atat de mici si nu realizati ca-si bat joc de voi. Ca sa nu mai spun ca ai deja o anumita reputatie, pentru ca, asemenea baieti nu-si tin gura si spun tuturor in jur, cu cine se culca si ce le fac celor cu care se culca.
Cum o sa rezisti? Ce importanta are, ca oricum pentru F nu vei mai exista, daca iubita lui va fi prezenta tot timpul.

| sofisis a răspuns (pentru Baby):

Sau sa te culci cu unul care are alta prietena oficiala, tu neavand absolut nimic de impartit cu el. dupa doar vreo saptamana, doua de vrajeli ieftine spuse prin sms uri. Dupa care tot tie iti sticlesc ochii la "un baiat foarte dragut, care acum e prietenul meu de vreo 3 saptamana" dar desi esti cu asta tu tot la celalalt te gandesti. Care celalalt are aceeasi gagica pe care o avea si inainte si in timpul si dupa tine. Misto, ce sa zic.
Carpa? Pres? Copii...sunteti copii si tu ai pus botul mult prea usor la o vrajeala ieftina si trist e ca tu chiar ai impresia ca pentru el esti ceva special. Nu esti. Absolut deloc. Esti doar una din multele care au pus botul. Daca erai ceva special, nu avea alta iubita oficiala. Iar pe tine te-a ****t de vreo 3 ori. Esti 0 barat pentru el. Mai ales ca tu deja esti cu altul iar pe el nu-l deranejaza chestia asta.
Parerea mea e sa iti vezi de actualul frumusel si gata.

| LoveSleep a răspuns:

Poți face sex cu tot orașul dacă asta vrei tu să faci, dacă crezi că așa experimentezi, dacă înveți din relațiile astea câte ceva și dacă evident, te protejezi, eu sunt pro la tot. Dar tu nu ești potrivită pentru asta. Din ce citesc probabil vei ajunge măritată la 20 de ani, cu copil, fără slujbă sau vreo carieră și probabil și agresată de tipul care credeai ca te iubește și nu o să te bată ca pe fosta soție.
Dacă ai atât de puțini neuroni încât să crezi că pe tine te iubește și te respectă și cu cealaltă vorbește urât și o bate și mai mult, să fii cu el, să faci și sex cu el, e grav. Știu că ești mică și știu că sunt "alte vremuri" acum, dar faptul că nu ești capabilă să observi cine merită atenția ta și cine nu, nu te face prea deșteaptă.
Nu ai deloc standarde? Accepti orice arată bine? Nu zic să cauți husband material, dar chiar așa?