| anonim_4396 a întrebat:

Experimentul urmator este unul de fizica?
http://www.youtube.com/watch?v=7IRioTWujrQ
Daca da, imi puteti spune care este domeniul (ex. optica, mecanica etc.) si si cum se realizeaza(termeni stiintifici)?

Răspuns Câştigător
| Tediii11 a răspuns:

Este un experiment chimic pentru ca se modifica compozitia substantei (plasticului). dioxidul de carbon in combinatie cu oxigenul(fumul normal care iese) se comporta normal. in cutia de plastic se afla doar dioxid de carbon, asa ca da impresia ca fumul curge. Sper ca te-am ajutath cu cv:d... Fundita?:d