| deadman a întrebat:

Plac o fata, nu stiu daca si ea ma place, de fapt nu sunt sigur. Cand ii spun buna, imi zambeste si ma saluta (dar nu tot timpul), am prins-o de cateva ori uitandu-se la mine, iar cand ma vede prietena ei in statiea de autobuz sau pe hol la liceu, ii spune si se uita dupa mine. Cand astept autobuzul doar eu cu ea, corpul ei e in mare parte indreptat spre mine, mai ales cu varful picioarelor si cu soldul, chiar daca se uita in alta parte, rade sau zambeste la majoritatea lucrurilor pe care le spun, si mi-a dat si numarul de telefon si a parut destul de incantata (adica i-am dat telefonul sa-si scrie numerul, a zis ca nu il stie si sa il dau eu pe al meu, dupa care mi-a dat un bip si asa am facut rost de el), dar cand vorbesc cu ea am impresia ca numai eu pun intrebari, adica ea ma intreaba ce fac sau chestii de genul, iar eu ma can chinui sa tin conversatia in viata. Dupa ce am vorbit cu ea o singura data in realitate, am invitat-o pe facebook undeva (stiu ca nu e ok pe facebook), si a zis ca nu poate ca se duce la o prietena. De atunci am mai vorbit cu ea si pare ca e mai deschisa in preajma mea. Iar acum cateva zile, i-am dat un mesaj sa ii spun ca se inchide scoala, sperand ca o sa inceapa o conversatie, si nu am primit nimic inapoi, nici pe facebook, supa care i-am zis ceva tot in legatura de asta pe facebook de data asta, si mi-a raspuns cerandu-si si scuze ca nu mi-a raspuns spunand ca nu mai are mesaje (si nu prea o cred). Si pe facebook acelasi lucru, am impresia ca numai eu pun intrebari, parca as fi un angajator si sunt la un interviu. Nu prea stiu ce sa fac. Din semne cred ca ma place, dar pentru ca nu ma intreaba nimic, am impresia ca nu e interesata. Voi ce credeti? Ma place? Credeti chestia cu mesajele? De ce nu ma intreaba nimic in afara de ce faci?

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu zic ca da, si ca este timida si mai lipsita de experienta.

| Sketch2 a răspuns:

Faza cu mesajele am trait-o, si poate, doar tu pui intrebari fiindca ea e timida. Dwap, probabil te place, si chiar trebuie sa ii zici. Eu dupa ceva timp de la faza cu mesajele am aflat ca ma placewinking Good Luck big grin

| HPPJATO a răspuns:

Poate te place dar nu stie cum sa ti-o zica. Fetele raman foarte des fara mesaje deoarece trimitem prietenelor o droaie de detalii. Dupa comportamentul ei nu stiu ce sa spun dar cred ca te place. Totusi ar trebui sa va intalniti undeva, singuri, poate la un film si sa ii spui ca o placi si sa vezi cum reactioneaza. Te intreaba doar ca faci pentru ca ii este rusine sa intrebe altceva. Daca prietena ei ii atrage atentia asupra ta atunci o face cu un motiv. Sunt sigura de asta.