| anonim_4396 a întrebat:

sper sa nu va plictisiti citind atata. o sa o fac cat mai scurta:

aprox acum 2 saptamana am fost in tabara si am fost 2 clase:cls mea de a 5 a si una de a 4a. din prima zi mi-am dat seama ca un tip din clasa cealalta ma place.si eu il placeam putin.in fiecare seara noi faceam discoteca si pe langa muzica de club mai dadea si melodii lente ca cea din titanic. tot asteptam sa isi faca miscarea, dar degeaba. intr-un sfarsit in ultima seara ma invitat la dans happy. si eu cllar am acceeptat. cand disco s-a terminat pe scari el mi-a spus ca ma place putin si eu i-am zis "AAAaaaAAA...bine."si am luato inainte. in atocar spre casa mi-a cerut numarul dde telefon si o poza "pentru profil", cica. i-am cerut si eu nr si i-am facut o poza. mi-a dat un mesaj in care a scris "de aseara a cam inceput sa imi placa de tine, crezi ca setimentul e reciproc?"nu am stiut ce sa ii raspund. colegele ziceau sa ii spun da dar nu eram convinsa. mi-am citit horoscopu care zicea ca un baiat va aparea in viata mea dar sa nu il resping ca s-ar putea sa il vad mai tarziiu cu alti ochi.asa ca am scris,"pai nu stiu". colegele sau "plimbat" prin autocar si sau uitat la el. au zis ca avea lacrimi in ochi si statea cu telul in mana.
peste cateva saptamana. asa cum a zis si horoscopul l-am privit cu alti ochi. mi-am intrebat prietenele cele mai bune daca sa ii dau un mesaj cum ca-l plac ar fi ok si au zis ca da. si asa am facut: "mai e valabila chestia pe care mi-ai zis-o in tabara?" "da, dc?" "sentiment reciproc 90%. am mai vb cu el pe mess. aveam un avatar cu "i love blue eyes" si el a zis. "nice avatar! stii dc nu (avea ochii albastrii)?" eu stiam dar am facut pe proasta
si imi place mult de el si lui de mine (sper) si e un baiat cum rar mai sunt. e foarte amabil si dragut si arata si bine si pe langa toate astea e si aceeasi zodie ca prietenele mele cele mai bune. si totusi. am 11 ani.nu as vrea sa fiu intr-o relatie seriooasa. voi ce parere aveti? credeti ca e bine cum gandesc, sau isi poate schimba parerea oricand? e deosebit. il cunosc de putin timp, desi simt ca stiu totul despre el...

Credeti ca e vreo problema ca el e mai mic cu un an ca mine? mie nu imi pasa prea tare

Răspuns Câştigător
| SnowWhite1 a răspuns:

Hei! Nu cred ca varsta e o problema, pana la urma e doar un numar.Si...nu trebuie sa ai neaparat o relatie ''serioasa''. Iesiti,distrati-va,,glumiti,radeti,simtiti-va bine, si doua trei pupicuri, doar nu o fi foc.La varsta voastra cel mai mult conteaza sa va distrati si sa va simtiti bine impreuna(si scoala dar nu in cazul asta). Daca tu il placi si el te place, numai ce mai astepti?smug

12 răspunsuri:
| RimePeHartie a răspuns:

Pai la varsta asta nu o sa ai nici'o relatie serioasa, acum sunt mai mult chestii de copii. Merita sa incerci desi nu cred ca o sa stai cine stie cat impreuna pentru ca sunteti prea mici.

| KaterinaPetrova a răspuns:

Buna. la varsta asta nu poate fi vorba de dragoste adevarata.insa eu zic ca daca stai cu el sa ieisti in gasca nu sa stati toata ziua amandoi.

viata e scurta.traieste-o!

| Scândură a răspuns:

Buna! Inafara faptului ca sunteti cam tinerei si ar trebui sa-ti vezi de scoala si invatat, in sepecial cum el nu e inca in gimnaziu, daca tu chiar il placi, de ce sa nu fi fericita? Dragostea nu are varsta, nu conteaza ca ai 11 ani, ca e mai mic ca si tine cu un, atata timp cat va placeti si sentimentul e reciproc. Eu zic ca ai putea avea o relatie cu el, bine la varsta asta nici nu se prea poate o relatie serioasa, insa te-ai putea intelege bine cu el, sa gasesti si un prieten in el. Tu il placi, te atrage, si vei suferi daca il vei vedea cu altcineva, mai ales ca spui ca e dragut.
Eu zic sa incerci, incercarea moarte n-are! Poate va fi ceva frumos din care vei invata multe! Dar sa nu uiti de invatat!
Sper ca te-am ajutat, si bafta! happy

| Eღilia62 a răspuns:

rolling on the floor Tu 11, el 10. Ce relatie serioasa visezi?
Asa ca prieteni,e ok, dar nu inteleg ce sentimente poti sa ai la 11, respectiv 10 ani.

| florynna93 a răspuns:

Hm.draguto, nu crezi ca esti puutintel cam mica pentru o relatie? tu ai 11 ani si el are 10. ce astepti tu de la o relatie? dar el? cred ca ar fi mai bine si "sanatos" sa fiti doar buni prieteni. poate in viitor chiar va fi ceva intre voi.eu zic sa nu te grabesti cu relatiile de la varsta asta.doar nu vrei sa suferi din dragoste nu?

| starmaker a răspuns:

Ai 11 ani si el 10. Traiti niste sentimente frumoase si renunta sa te mai ghidezi dupa horoscophappy

| VincentVlnt a răspuns:

Ai 11 ani, lasa asta pe mai tarziu ( 14-15 ani ) xD acum esti o fata naiva ( fara suparare ) Anturajul e puternic happy deci pune mana si invata si gandeste-te la asta cand faci 14 ani macar

| Patty99 a răspuns:

Esti km micuta si daca tu nu iti doresti o relatie de la varsta asta este dreptul tau de a alege mai bine ii zici sa ramaneti prieteni pana cand uh te simti gata sa ai o relatie serioasa cu el! Doar daca sentimentele sunt reciproc bine inteles!

| Atechan a răspuns:

Tokiee, asta ziceam si eu. si crede-ma sunt fruntasa clasei. am numai 10. insa sunt unele fete din cls care au avut la iubiti si s-au sarutat beahhh :-& isi distrug copilaria

| Atechan a răspuns:

Va multumesc mult! majoritatea raspunsurilor au foste exact asa cum imi doream eu.
mi-a fost greu sa aleg cui sa dau funda dintre scandura si snowwhite dar avand in vedere ca el(snow) a raspuns primul....va multumesc mult kiss

| DUTCH a răspuns:

Ce căcat? a înebunit lumea

| piticmare94 a răspuns:

Copiii din zilele de azi.